Skocz do zawartości

Prośba o przygotowanie ( stworzenie) sceny benchmarkowej pod vraya


matszklar

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ najpopularniejszym rendererem na dzięń dzisiejszy pozostaje vray proszę wszystkich mających trochę czasu, umiejętności i chęci o pomoc w przygotowaniu sceny będącej benchmarkiem pod vraya na marę możliwości dzisiejszego sprzętu. Może ktoś spośród czytajacych ma już taką scenę gotową i zechce ją upublicznić? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A odpalcie na tej 4 procesorowej stacji z najnowszymi Xeonkami Cinebencha 11.5 :) najczęsciej uzywany tester od lat stacji graficznych. Jestem ciekawy czy przebije magiczne 100 punktów :) . Chociaz nie wiem czy on przypadkiem nie obsługuje max 64 logiczne wątki..

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przebije... Cinebench r11.5 ma ograniczenie do 64 wątków.

w cinebenchu r15 przekraczamy 5500 pkt cb na 2x E5-2696 v4 . W temacie procesorów z serii E7 to czekamy na dostawę płyty a w zasadzie barebone ( płyta , zasilacz , obudowa ) Supermicro o symbolu 8048B-TR4F , koszmarnie drogą (16500 pln brutto).

Wracając do sceny benchmarka ... mam cichą nadzieję że znajdzie sie ktoś mający trochę wolnego czasu i wiedzy o vray-u. Dla zachęty dodam że rozważamy ufundowanie jakiejś skromnej nagrody za poświęcony czas. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam tego http://bertrand-benoit.com/blog/free-mat-test-scene/ tylko zmieniam rozdzielczość na 1600x1600px. do testowania pojedynczych komputerów póki co wystarczało i dawało dość miarodajne wyniki (brak miejsc, w których jeden bucket wiesza się na dłuższy czas itp) gorzej jak próbowałem na tym puszczać wszystko co mam naraz w DR. 1600x1600 okazywało się na małe a cały benachmark za krótki przez co błąd pomiaru robił się procentowo za duży (ten sam problem jest aktualnie w cinebenchu na mocnych komputerach). dlatego sugerowałbym użyć jakiejś większej rozdzielczości 4000x4000 albo 8000x8000. no i ja zacząłem stosować tą scenkę zanim pojawiły się embree, teraz warto było by to też włączyć.

 

problem z benchmarkowaniem na vrayu jest taki, że nowsze wersje wpływają na wyniki dość znacznie więc jeśli chcesz mieć porównanie na dłuższej przestrzeni czasu to albo zostajesz na starym sofcie albo trzymasz stary hardware i regularnie aktualizujesz. z tego samego powodu jakieś porównania z innymi użytkownikami nie mają większego sensu.

kolejny problem to kwestia doboru wielkości bucketów bo tutaj różne ustawienia będą optymalne w zależności od ilość wątków.

 

załączam tabelkę z moimi wynikami nie ma tam jakiegoś wybitnego sprzętu ale jakieś porównanie jest. max 2014 - vray 3.00.03.

wydajnosc.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności