Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 104

Wątek: Spotkanie z prawnikiem

Member
    Awatar uncle
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez Maciek Jutrzenka Zobacz posta
    muzyk może stać się milionerem w jedno lato.
    w teorii malarz też, ale przeważnie pośmiertnie:D, bardziej chodziło mi o tantiemy itp :)

Fruuuuu
    Złota Galeria Srebrna Galeria
    Awatar biglebowsky
    Podziękowania

Domyślnie

Muzycy są mądrzejsi bo maja instytucję dbającą o ich biznes (znaczy głównie swój, ale to inna historia)
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Artur Paprocki Zobacz posta
    Ocena surowa a odczytanie intencji nie trafione. Prawnikom zależy na pozyskaniu klientów, ale za wymierne korzyści dla zainteresowanych. Zapewneszkolenia nie są interesującą ze względów finansowych działanością. Indywidualne negocjacje kontraktów, umów, egekwowanie roszczeń i praw. Na pewno tak ;)
    Ocena poparta własnymi doświadczeniami więc jeśli surowa to tylko dlatego że jak widać takie jest środowisko prawnicze a co do samej oceny intencji to prawdziwe intencje zna tylko osoba wychodząca z daną inicjatywą zaś moja ocena może być równie błędna jak twoja nie mniej jednak z mojego punktu widzenia wygląda to tak iż autorzy spotkania nie chcą zdradzać swoich porad osobom które i tak nie będą w stanie pojawić się osobiście czyli nie zajrzą nigdy do kancelarii i jako tacy nie są grupą docelową bo prawnicy to ostatnia grupa zawodowa którą posądzał bym o organizowanie czego kol wiek bezinteresownie nie licząc na jakieś korzyści krótko lub długoterminowe wynikające z takiego "szkolenia"
    × nie 2 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member
    Awatar Reynevan
    Podziękowania

Domyślnie

I jak, był ktoś z maxa? Było warto?

Member
    Awatar Artur Paprocki
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez uncle Zobacz posta
    w teorii malarz też, ale przeważnie pośmiertnie:D, bardziej chodziło mi o tantiemy itp :)

Pośmiertnie ?
    https://www.kickstarter.com/projects/jameystegmaier/scythe/description
    2 Panów James Stegmaier i Jakub Różalski żyją i bardzo dobrze się trzymają :D
    17,739 backers pledged $1,810,294 to help bring this project to life.

1.8Mln $ a to wyłącznie część dochodów z IP za grę (minus koszty wytworzenia). Jakub sprzedaje mnóstwo cyfrowych obrazów.

Think Big ;)

Member
    Awatar uncle
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Artur Paprocki Zobacz posta
    Pośmiertnie ?
    https://www.kickstarter.com/projects/jameystegmaier/scythe/description
    2 Panów James Stegmaier i Jakub Różalski żyją i bardzo dobrze się trzymają :D
    17,739 backers pledged $1,810,294 to help bring this project to life.

1.8Mln $ a to wyłącznie część dochodów z IP za grę (minus koszty wytworzenia). Jakub sprzedaje mnóstwo cyfrowych obrazów.

Think Big ;)
    przecież napisałem "przeważnie" ;)

a co do ZAIKSU to w teorii też powinien dbać o biznes grafików tak samo jak muzyków

Member
    Awatar Artur Paprocki
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez uncle Zobacz posta
    przecież napisałem "przeważnie" ;)
    a co do ZAIKSU to w teorii też powinien dbać o biznes grafików tak samo jak muzyków
    Spekulowałbym czy ZAiKS jest dobrym pomysłem, ale zbiorowa ochrona praw jest w zakresie zainteresowania PGC

Member
    Awatar Sjon
    Podziękowania

Domyślnie

odp. biglebowsky

1. Moim zdaniem to, że ktoś domaga się wpisywania swojego nazwiska pod pracą jaką wykonał za pieniądze, jest po prostu absurdalne. Powiem może w jeszcze bardziej ogólnym opisie. Likwidując podział na prace twórcze i nie. To może każdy powinien mieć takie prawo w każdej pracy. Jak firmy podpisują kontrakty to podpisać kto pertraktował itd. Nie ma takich rzeczy i nikt nie ma pretensji. Czy mając zwykłą prace nie pokazują tylko CV? Czy nowemu pracodawcy to nie musi wystarczyć? Nie mogą przecież mówić, jakie rzeczy robili w pracy, za ile i co zdziałali. Pracodawca podejmuje ryzyko na podstawie informacji gdzie ktoś już pracował i ogólnej co robił. Więc to tak jakbyś tutaj szedł do firmy się zatrudnić. Pokazujesz CV. ale nie możesz pokazać co robiłeś w danej pracy. Mówisz, że jestem conceptartystą i pokazujesz w jakich firmach pracowałeś. I to powinno wystarczyć. Pracodawca chyba widzi co za firmy i czy mają renomę. Jak wszędzie pniesz się. Dodatkowo masz przewagę nad zwykłym ludkiem szukającym pracy, bo możesz zrobić coś w domu i pokazać na miejscu. W innych zawodach pracodawca jeszcze bardziej ryzykuje. Więc nie rozumiem całego halo. Zrobiłeś prace za pieniądze i tyle. Ja sam robiłem zlecenia w których nic nie mogłem pokazać itd. I do nikogo nie mam pretensji. Zapłacili mi za prace i to się liczyło. Albo chcesz zarobić i normalnie pracujesz, albo jak chcesz aby wszędzie pod obrazkiem widniało twoje nazwisko to poproś o zezwolenie, tego myślę wymaga kultura. Nie powinno się zmuszać do tego pracodawcy. On zapłacić kwotę na jaką się zgodziłeś i czy zmuszanie go do tego lub innych rzeczy jest FAIR?

3. Ja nie zatrudniam, ale jakbym miał firmę i zatrudniał 10 grafików i każdego musiał wszędzie podpisywać , to pewnie długo bym nie czekał, aż większe firmy mi ich podkradną. Dlatego w zwykłych zawodach są headhunterzy, bo właśnie nie podpisuje się co i przez kogo było zrobione. Dzięki temu firmy przez dłuższy czas mają chyba stabilność. wielka rotacja raczej nie służy. Więc powody proste:
    - podkradanie pracowników
    - dodatkowe zlecenia dla pracowników po godzinach, przez którą wydajność w pracy normalnej może być przez to gorsza,
    Pewnie inne tez by się znalazły ale nie chce wnikać nawet bo nie tym się zajmuję.
    Zwyczajnie to, że firma podaje nazwisko (jak Disney) powinno być docenione przez pracownika.

4. Mama pewnie dobrze robi:). Tylko właśnie wybiera markę i pracownicy nie strzelają, że to ciasto ja zrobiłem pod jej szyldem. Pracują, dostają zapłatę i nie rozwodzą się nad podpisywaniem tego co zrobili w swojej pracy swoim nazwiskiem. Idą do innej i pokazują CV, że robili u Sowy i nowy pracodawca jak zna markę to chyba się orientuje, że badziewia nie robili.

Pozdrawiam
    × nie 4 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member
    Awatar uncle
    Podziękowania

Domyślnie

a czy mógłbyś rozwinąć co rozumiesz poprzez "podkradanie pracowników" ?

jakież to prawo daje ci władzę absolutną nad pracownikami?, z tego co sie orientuje aktualnie każdy człowiek jest wolny i rzucanie hasłami typu podkradanie pracowników jest co najmniej nie na miejscu, jeżeli twoja konkurencja potrafi zaproponować twojemu pracownikowi lepsze warunki to znaczy że kiepski z ciebie biznesmen i tyle
    folio
    × tak 5 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Fruuuuu
    Złota Galeria Srebrna Galeria
    Awatar biglebowsky
    Podziękowania

Domyślnie

1. Nie rozróżniasz działa od tego co dziełem nie jest. Prawo rozróżnia. Można otworzyć szeroką dyskusję na temat słuszności tego. W twoim interesie jest żeby to rozróżnienie istniało.
    Ja jako pracodawca powiem ci że same wpisy w CV minie nie interesują, za dobrze znam życie.

3. Tu mnie rozkładasz na łopatki myśleniem typowego polskiego przedsiębiorcy.
    Stwórz warunki w których pracownik nie chce uciekać. Tak, odpowiesz że nie możesz płacić tyle ile mogą inne firmy a ja powiem ci że:
    - kasa to nie wszystko, zwłaszcza dla młodego i zdolnego, oni zwykle chcą się więcej nauczyć, czuć ta praca bustuje ich wiedze i skill, do stworzenia tego nie trzeba mega budżetu
    - Duże firmy nie zawsze dużo płaca.
    - Nie zatrzymasz człowieka sabotując jego karierę, przeciwnie, znienawidzi cię i odejdzie przy pierwszej możliwej okazji. To dokładnie najgłupsze co można zrobić. Ale może to ja jestem głupi że jak mi mega zdolna dziewczyna mówi że ma szanse dostać się w lepsze miejsce i prosi żebym jej feedbakował art test to robię to najlepiej jak umiem, szczerze życzę szczęścia i jestem szczęśliwy gdy jej się udaje. Bo wiem że w przyszłości może być tak że to ona mi będzie mogła jakoś pomoc, im lepiej ma ona tym większa szansa że lepiej będę miał ja.
    Więc co jeśli odwrotnie? co jak pozwolisz mu się realizować. chwalić?
    - on będzie coraz lepszy, jego prace będą naganiać klientów wam obu
    - nawet jak odejdzie to będziesz miał jego wdzięczność i jestem pewien że będzie chętnie dla ciebie robił projekty freelancersko nawet za mniejszą kasę niż dla innych, o ile oczywiście pozwolisz mu się w nich realizować.

Praca po godzinach.
    - Płać człowiekowi tyle ile on naprawdę potrzebuje żeby sobie odkładać na przyszłość, żeby się realizować i daj mu klauzulę o zakazie konkurencji.
    Proste. Serio. I zdecyduj się, chcesz żeby nie pracowali po godzinach czy żeby po godzinach robili swoje folio?
    Nie da się mieć ciasteczka i zjeść ciasteczka.

Plus jak wykazałem w poprzednim swoim poście: jeden supportuje drugiego. Artysta markę/firmę a firma artystę. Dlaczego firma ma wielokrotnie zarabiać na mojej pracy, często latami a ja jako twórca mam dostać te jednorazowe, zwykle raczej biedne X PLNów i się od...ć?

4. Znowu, trzeba rozróżnić twórcę i dzieło od wszelkich innych. Odtwórca receptury to coś innego niż koncepciarz
    Podziękowania Artur Paprocki podziękował
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów