Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Bentley Continental GT


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jesli chodzi o wyglad siatki jest lepiej. Ale widać ze nie rozumiesz jeszcze jak to co widzisz na zdjęciach przełożyć na model 3D.

moja Rada wymodeluj najpierw model który możesz "wymacać" i takie który możesz w rzeczywistości obejrzeć dotknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, korzystam. Chociaz bardziej staram sie patrzec na zdjecia. I tez mam tutaj prosbe, skad najlepiej pobierac blueprinty w dobrej jakosci i takim stanie ze beda one prawie idealnie sie zgadzac. Bo te co mam teraz, to sa znalezione z google no i troche sie nie zgadzaja.( zgrzyty itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre blueprinty znajdziesz tylko broszurach lub dokumentacji technicznej od producenta samochodu, a i te nie zawsze się zgadzają. Reszta, które znajdziesz mogą Ci jedynie posłużyć za zrobienie spline cage'a, który zrobiony dobrze będzie dla Ciebie blueprintem.

 

Co do Twojego bentleya, jest lepiej niż na początku ale wciąż za dużo różnic. Może porzuć ten model i zrób inny? Audi są łatwe do nauki i zazwyczaj dają blueprinty. Przykład --> https://www.audi.co.uk/content/dam/audi/production/PDF/PriceAndSpecGuides/a3-s3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem to samo co Trisquote ale nie chiałem cię zniechęcać. To co napisał Trisquote, a oprócz tego jeszcze proste są:

 

http://www.automobilesreview.com/auto-news/seats-sporty-supermini-celebrates-25-years/13668/#&gid=1&pid=1

 

http://bestcarmag.com/gallery/lancia-delta/page/6

 

Nie obrażaj się ale od tego prostsze są już tylko puszki po konserwie :) Wg mnie powinieneś jeszcze unikać modelowania obłych samochodów, takich gdzie trudno wyczuć kształt/linie, a ten bentlej to kombinacja jednego i drugiego, po częsci obłe po części kanciaste. I to zrobić zamiarem skończenia już bezwzględnie samej chociaż budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie . Bede probowal z tym spline cage jeszcze , mam pytanie jesli chodzi o tego range rovera ktorego kiedys tam modelowalem, czy on lepiej wyglada od pozostalych? W zasadzie taki niby kanciasty, moze warto jego dokonczyc?

JBwM1MM.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wrzucam screeny z blueprintami, tak jak pisalem ciezko bylo je zgodnie ustawic, gdzie niegdzie trzeba bylo improwizowac zeby dobrze pasowalo i proporcje sie zgadzaly, ale ocencie sami. Widoku z gory nie mam.

 

CmVDZSd.png

 

oZal3w7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wrzucam screeny z blueprintami, tak jak pisalem ciezko bylo je zgodnie ustawic, gdzie niegdzie trzeba bylo improwizowac zeby dobrze pasowalo i proporcje sie zgadzaly, ale ocencie sami. Widoku z gory nie mam.

Improwizowałeś i wyszło co wyszło.. To nawet nie jest, że centymetr wystaje z którejś strony, ale o jakieś 1/10 powiększyłeś auto. Mam w ogóle wrażenie, że masz źle ułożone te BP. Możliwe nawet, że źle zeskalowane. Włącz tutorial do układania BP i wrzucaj postępy na razie w sposób jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrRambo, nie ułoży tych blueprintów dobrze bo tak jak już @veti napisał żaden z tych rzutów nie jest ortogonalny. Na frontowym przód samochodu leci w ziemie, na bocznym rzucie zarówno przód jak i tył jest za krótki. Te blueprinty to po prostu odrysowane zdjęcia. Pytanie @akierek czy ustawiłeś sobie boxa z wymiarami samochodu? Taki pozwoli Ci jasno określić czy blueprint ma dobre wymiary czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrRambo, nie ułoży tych blueprintów dobrze bo tak jak już @veti napisał żaden z tych rzutów nie jest ortogonalny. Na frontowym przód samochodu leci w ziemie, na bocznym rzucie zarówno przód jak i tył jest za krótki. Te blueprinty to po prostu odrysowane zdjęcia. Pytanie @akierek czy ustawiłeś sobie boxa z wymiarami samochodu? Taki pozwoli Ci jasno określić czy blueprint ma dobre wymiary czy też nie.

 

nawiązywałem do BP od vetiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności