Skocz do zawartości

Zestaw 2016 - opinie


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o Wasze opinie do poniższego zestawu.

 

Komputer w 50% do archicada , 40% 3dsmax+vray (modelowanie, renderowanie), 10% PS.

Chodzi mi przede wszystkim o komfortową prace w maxie, płynną prace w viewportach i szybki render.

 

1. Intel Core i7-5960X Extreme Edition, Octo Core, 3.0GHz, OC ile się da....

2. ASUS X99-PRO, X99, QuadDDR4-2133, SATA Express, SATA3, RAID,

3. Intel® SSD 750 Series (400GB, 2.5in PCIe NVMe 3.0 x4, 20nm, MLC

4. Dysk SSD Crucial MX200 500 GB SATA3

5. Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 4x8GB 2800MHz , CL14

6. Karta EVGA GeForce GTX 960, 4 GB GDDR5, 128Bit, 3XDP

7. Chłodzenie CPU Noctua NH-D15 - 165mm, 1320,

8. Zasilacz Enermax Revolution XT 730W

9. Obudowa CoolerMaster Cosmos SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zestaw jako całość OK. Przy tym chłodzeniue i odrobinie szczęścia ( egzemplarz procesora) powinieneś dojść do 4.4 - 4.5 Ghz.

Może obudowa ... choć pod względem jakości i wyposażenia to nic nie mogę zarzucić Cosmosowi ale ... mnie on sie nie podoba.

A tak na marginesie to ostatnio jestem zauroczony czymś takim geli-684_geli_684_3g_800x800.jpg

tu w naszym wykonaniu (zal ze nie tylko nie mam czasu na obróbkę zdjęcia ale i umiejętnosci fotograficznych :( ) , nie umiem tego pokazac ale na[prawdę wygląda przecudnie ;)

 

lian1-576x1024.jpg

 

lian2-1024x576.jpg

 

sorry za ten off-top , nie mogłem sie powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na ten komputer ? Bo ja tu przepraszam ale widzę przerost i bezsensowne wydatki. Na co ci dysk ssd pci-e przepraszam wydac prawie 2k tylko żeby się system szybciej otwierał i softy? Lepiej kopic dwa ssd pro 500 GB np samsunga pieniądze dołozyc do przyzwoitej karty graficznej a nie tego bubla. Ten procek na 4,4-4,5 nie jest stabilny szczególnie w renderingu mam dwa takie w firmie i każdy zachowuje sie inaczej przy granicznym taktowaniu jeden się wywal na vray a drugi na coronie , 4.1-4,2 zachowuje się bardzo stabilnie. Do tego co potrzebujesz znacznie lepiej kupić i7 5820 lub 5930 wydajne procesory na dodatek tańsze, dwa w sierpniu pokazuje się generacja 6 i7 extreem z modelem 10 rdzeniowym, będą działały na płycie która chcesz kupić będzie wymagany tylko up biosu

 

matszklar jeszcze trochę i w ogóle będzie bez obudowy ;)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest taki , że im mniej tym lepiej :), ale ma być komfortowo i przyjemnie przy pracy. To najważniejsze. Z tym dyskiem twardym to bym się nie upierał , zapewne masz rację. Jednak przy pracy i renderingu, każda minuta jest dla mnie cenna.

 

Jakiej klasy karta graficzna wg Ciebie nie będzie bublem?

 

Obudowa dla tego taka, że mam jej 1 wersję. Chodzi 7 rok bez zarzutu. Teraz od czasu do czasu coś zatrzeszczy ale wystarczy dotknąć i cisza. Poza tym, czasami na weekend zabieram kompa do domu i łatwo się ją przenosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3ciej klasy zasilacz enermaksa. Widzę, że lubisz żyć na krawędzi :> Zainwestuj w inny zasilacz. Zamień te dwa dyski na 4x 850 pro 512, zrób raid (wyjdzie podobnie cenowo, a będziesz miał backup albo prędkość).

 

Piszesz, że stara obudowa chodzi bez zarzutu, no kurde, to obudowa, jak ma chodzić?

 

 

Jakiej klasy karta graficzna wg Ciebie nie będzie bublem?

 

Ja bym czekał na nowe karty graficzne od nvidii, nie warto teraz kupować 9XX.

 

Jak chcesz kręcić ten procesor to polecałbym jednak chłodzenie wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaia na razie nie ma dokładnie sprecyzowanego harmonogramu wydawniczego pascalów ,a z przecieków jakie są to i tak najpierw wypuszcza najmocniejszy model w segmencie GTX i teraz pytanie czy to będzie następca Titana za około 5k czy GTX 980.

kuback dysk wpływa tylko na prędkość startu programów i systemy i np na ssd 850 pro samsunga u mnie max ze wszystkimi pluginami startuje w 10 sekund nie wiem czy bym się pchał w dysk za 1800 pln aby uzyskać przyspieszenie kilku sekund:) na uruchamianiu programu :)

Co do grafiki to pytanie jak się bardzo spieszysz z zakupem komputera, czy nie możesz np poczekać jeszcze ze trzech miesięcy raz ze pokazuje się nowa generacja procesorów dwa koniec kwietnia początek maja nvidia ma bardziej sprecyzować terminy wydawnicze nowych kart graficznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że stara obudowa chodzi bez zarzutu, no kurde, to obudowa, jak ma chodzić?

Ma 5 wentylatorów. Mogła by już nie chodzić lub hałasować.

 

Kosztów muszę szukać więc nie bardzo mam na co czekać. Skoro o nowościach piszecie, nowe nie znaczy tanie?

 

Zamieniłbym kartę na 970 , 980? Co do dwóch dysków samsunga pro 850 , 500 GB to chyba bardzo dobry pomysł.

 

Jakie przykładowo chłodzenie wodne? No i jaką obudowę polecacie skoro do Cosmosa macie uprzedzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaia na razie nie ma dokładnie sprecyzowanego harmonogramu wydawniczego pascalów ,a z przecieków jakie są to i tak najpierw wypuszcza najmocniejszy model w segmencie GTX i teraz pytanie czy to będzie następca Titana za około 5k czy GTX 980.

 

Nie będzie tak jak z 9xx, że wypuszczą od razu 70 i 80?

 

Ma 5 wentylatorów. Mogła by już nie chodzić lub hałasować.

 

Wentylatory w każdej chwili można wymienić. Nie kupujesz obudowy tylko dlatego, że wentylatory jako tako jeszcze działają po 7 latach.

Chciałeś kupić dysk pci-e oraz procesor za 5k i piszesz, że "nowe nie znaczy tanie?" Nowe karty graficzne wskoczą na ceny 9XX, tak jak było z poprzednią generacją.

Chłodzenie wodne coś z Corsair Hydro Series H100i albo jakieś odpowiedniki.

Co do obudowy to NZXT są fajne.

 

Ja mam taką i nie narzekam

http://www.corsair.com/en/carbide-series-air-540-high-airflow-atx-cube-case

 

Zasilacz Seasonic albo przeszukaj top tier tutaj

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-2547993/psu-tier-list.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaia nvidia sam ogłosiła ze najpierw wejdą topowym modelem dopiero z czasem maj się pojawić te z niższej półki cenowej tyle ze nie podali czy topowy gtx to Titan czy następcą GTX 980

kubackJeśli już teraz szukasz wydatków to grafika GTX 980 z 6GB, co do cen nowych procesorów to mają być zasadniczo na tym samym pułapie cenowym co aktualna seria 5 i7 extreem jeszcze tylko nie wiadomo ile będzie kosztował najmocniejszy 10 rdzeniowiec bo spekulacje są od 1k $ do 1,5k $. Natomiast co do chłodzenia wodnego firmowego to przepraszam można je wyrzucić przez okno i tak się kończy na zmianie wiatraków bo te fabrycznych są najczęściej mało wydajne i hałaśliwe na poziomie chłodzenia powietrznego i to wcale nie tego z górnej półki :). Co do obudowy jak lubisz ta co posiadasz to dlaczego przy niej nie zostaniesz tylko wywalić stare już wiatraki i kupić komplet nowych tu stale jest postep w systemach łożysk i cichości pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaia nvidia sam ogłosiła ze najpierw wejdą topowym modelem dopiero z czasem maj się pojawić te z niższej półki cenowej tyle ze nie podali czy topowy gtx to Titan czy następcą GTX 980

 

Własnie wyczytałem, że 1070 i 1080 nie dostaną pamięci HBM i HBM2. Zamiast tego będzie znów GDDR5 i GDDR5X w przypadku 80 (albo Ti). Zobaczymy co przyszłość przyniesie. Zaczynam mieć wątpliwości, że będzie mi się moje 970tki opłacało wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, te programy to za dobrze nie skalują się w pracy, więc ten Octa-Core to jedynie w vray będzie miał swoją przewagę, w zwiazku z tym co bym zmienił.

 

1. na i7-5820K i na nim OC do ile się da, czyli 4.5Ghz za 1600 zł

2. w zupełności wystarczy MSI X99A SLI Plus do OC 4.5Ghz za 930zł

3. o dyskach było wyżej, ja bym dał SSD >=250GB + 2TB HDD (zamiast HDD ew. SSHD)

5. najtańsze pamięci DDR4 2133Mhz CL14 z napięciem 1.2V do góra 500 zł

6. Gigabyte GeForce GTX 980, 4GB GDDR5

7. chłodzenie okej, z dwoma wentylatorami, plus pasta termo MX-2 lub STG-2, chociaż wziąłbym tańsze z dwoma wentylami MAcho X2

8. Corsair RM750X 80Plus Gold w zupełności styknie za ok. 480zl

9. najtańsza sensowna obudowa z portami USB3.0 w której to wszystko wejdzie w miarę luźno maks 250zł i dodatkowe wentylatory..., to nie armata, nikt z tego nie będzie strzelał, więc szkoda ładować kasę w tandetną chińską blaszkę czy szkiełko:)

 

 

A jeżeli zostanie kasa to złóż sobie drugi komputer tylko do renderowania v-ray po sieci, bez grafiki, sam i7-5820K/16lub32GB i reszta wszystko najtańsze... a potem trzeci i czwarty taki sam... wybiegam w przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj nikomu nie polecam kart "pro" (quadro, fire pro) ale z doświadczenia wiem, że archicad niestety jest cholernie wybredny i jeżeli znaczną część pracy wykonujesz w nim to polecam zapoznać się*z http://helpcenter.graphisoft.com/technotes/video-cards/recommended-video-cards-for-archicad-19/#Test_Results_8211_Windows_81_64_bit Dodam, że przy ac18 gtx 780 był wyraźnie wolniejszy od fire pro W4100 - wiem, nie brzmi to logicznie, ale pod tym względem Archicad z logiką nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... więc szkoda ładować kasę w tandetną chińską blaszkę czy szkiełko:)

 

A jeżeli zostanie kasa to złóż sobie drugi komputer tylko do renderowania v-ray po sieci, bez grafiki, sam i7-5820K/16lub32GB i reszta wszystko najtańsze... a potem trzeci i czwarty taki sam... wybiegam w przyszłość ;)

 

No i coś w tym jest aczkolwiek.... tę obudowie trudno nazwać tandetną bo co mielibyśmy powiedzieć tym wszystkim którzy wpakowali sporo środków na beczkowate Macki Pro ? Chiny również nie są już tylko synonimem byle jakości :D Czasem fajnie jest oprzeć oko o coś innego a nawet wyjątkowego ....a twoja pierwotna konfiguracja to max tego co można z 1 procesorowego kompa na dziś wyciągnąć .Ale to tylko tak na marginesie....

 

Z obu konfiguracji czyli i tej którą sam podałeś i tej którą ci sugerują nasi koledzy będziesz zadowolony. Oczywiście trzeba pamiętać że ten pierwszy zestaw kosztujący coś ze 40 % więcej nie da ci podobnego przyrostu mocy.

Co zaś do premiery nadchodzących Broadwell-E to gdziś tam ostatnio pisano że Core i7-6950X będzie kosztował ponad 2000 USD czyli duużo więcej niż pierwotnie zakładano. Mam nadzieję ze te plotki się nie potwierdzą bo wtedy zakup najwyższego w szeregu procesora z segmentu non Xeon będzie zwyczajnie nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś w tym jest aczkolwiek.... tę obudowie trudno nazwać tandetną bo co mielibyśmy powiedzieć tym wszystkim którzy wpakowali sporo środków na beczkowate Macki Pro ? Chiny również nie są już tylko synonimem byle jakości :D Czasem fajnie jest oprzeć oko o coś innego a nawet wyjątkowego ....a twoja pierwotna konfiguracja to max tego co można z 1 procesorowego kompa na dziś wyciągnąć .Ale to tylko tak na marginesie....

 

Z obu konfiguracji czyli i tej którą sam podałeś i tej którą ci sugerują nasi koledzy będziesz zadowolony. Oczywiście trzeba pamiętać że ten pierwszy zestaw kosztujący coś ze 40 % więcej nie da ci podobnego przyrostu mocy.

Co zaś do premiery nadchodzących Broadwell-E to gdziś tam ostatnio pisano że Core i7-6950X będzie kosztował ponad 2000 USD czyli duużo więcej niż pierwotnie zakładano. Mam nadzieję ze te plotki się nie potwierdzą bo wtedy zakup najwyższego w szeregu procesora z segmentu non Xeon będzie zwyczajnie nieopłacalny.

 

Dziękuję Matszklar. Bardzo fajna wypowiedź, która przywraca mi chęć jednak złożenia tego zestawu.

Jeśli proponowane tutaj inne zestawienia będą o 10-20% słabsze od pierwszego zestawienie a o 40% droższe ( to jakieś 3-4k PLN) to i tak uważam że warto. Tym bardziej, że ma to być zestaw na kolejne 6-7 lat. Jeden komputer jest dla mnie optymalny. Jak już wspomniałem , zawsze na weekend mogę go zabrać i renderować przez dwa dni a czas pomiędzy pracą komputera poświęcić dzieciom.

Pracując w biurze jeśli mam do wykonania rendering, wyłączam z renderowania jeden wątek, który pozwala mi międzyczasie wykonywać inne czynności na komputerze, również pracować w archicadzie. Jak chodzi na wszystkich wątkach strasznie wszystko się wiesza.

 

Co do karty to Quadro do archicada jest najlepsza. Miałem kiedyś taką w laptopie della, i śmigało o wiele lepiej niż na obecnej gtx285.

 

To proszę Was jeszcze o podpowiedź. Czy zmieniać pierwotny dysk Intel 750 400GB na dysk Samsunga ssd pro 500GB i w zestawie dać takie dwa?

 

Która z kart Quadro może odpowiadać karcie gtx970 aby praca w maxie w viewportach była bez zarzutu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zastosował 2 ssd pro 500 samsunga zamiast jednego dysku za przeszło 1,8k , co do procesora to zerknij sobie na czasy renderingu i odpowiedz sobie sam czy warto wywalc przeszło 4k ln na procesor który jakiś super fantastyczny w renderowaniu nie jest i który osiąga czasy praktycznie takie same jak tańsi jego kuzyni http://www.evermotion.org/vbulletin/attachment.php?attachmentid=159620&d=1458654475 test możesz pobrać ze strony http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?106109-3DMAX-Vray-benchmark-test Co do grafiki to masz problem to co będzie ponoć dobre w archicadzie w 3ds max się nie sprawdza w viewportach, zasadniczo moc quadro można zobaczyć w autocadzie przy milionach linii np geomapy, adobe premier i sony vegas a i tak w takich przypadkach lepiej sięgnąć po karty fire pro od czerwonych odpowiednikiem cenowym gtx 970 zasadniczo jest Quadro K2200 natomiast nie jest to już odpowiednik jeśli chodzi o wydajność. Zresztą my ci polecaliśmy GTX 980

Co do quadro w 3ds max viewportach :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta quadro faktycznie ma wysokie ceny. Któryś konkretnie model GTX 980 polecacie ?

 

skalpel3d- jak to rozumieć, zamiast jednego dysku Intela dać dwa Samsungi? Tzn w zestawie przyjmować 3 dyski samsunga , czy dwa ?

 

Zapoznałem się też z czasami renderingu w vray evermotion.

 

Przyjąłem , że 9560 zrobi test w czacie 2,23min, czyli 143s.

5930 przyjąłem, że zrobi tes t 3,47min, czyli 227s

Wiadomo, że te czasy mogą się różnić w zależności od softu.

Ale różnica to 84s, czyli 9560 zrobi to samo w czasie o 37% szybszym. Przyjmując jedną scenę 2 godzinną zaoszczędzam ok 45 min.

 

Mam nadzieję, że nie pomyliłem się w obliczeniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem jak zrobiłeś te obliczenia :) celowo założyłem starszą wersje vray aby nie było zafałszowania wyniku prze vray 3.3 a posiadam w domu i7 5930k taktowany zegarem 4.2 ghz (a ze go już testowałem to wiem ze spokojnie i stabilnie pracuje na 4,7 ghz ale ja nie lubię aż tak katować procesora i mieć pieca koło siebie) i taki dostałem wynik

ut9Svbl.jpg

Twoje obliczenia są odrobinę nie wymierne :)

dwa scena musi się policzyć i niema przeproś jak chcesz aby liczył się jak burza to platformy dwuprocesorowe, dwa duże znaczenie mają także softy bo zupełnie inne czasy otrzymasz w vray 3,3 niz vray 3,2 nie mówiąc już ze jeśli wiesz jak zoptymalizować scenę to nawet możesz wygrać z automatyka która jest w vray 3.3 przykład poniżej scena od everów :)

scena na automatyce subdivids

9GYmRYD.jpg

scena na własnych parametrach

InmX0Mp.jpg

Co do kart graficznych i płyt głównych ja preferuje asusa szczególnie seria strix która ma także pasywny tryb chłodzenia, co do dysków to miałeś w propozycji dwa dyski intela i crucial dla tego podałem dwa dyski ssd samsunga 500 gb

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą o 10-20% słabsze od pierwszego zestawienie a o 40% droższe ( to jakieś 3-4k PLN) to i tak uważam że warto. Tym bardziej, że ma to być zestaw na kolejne 6-7 lat.

 

hmm. nie ma sensu tyle przepłacać, bo za chwilę ten złom stanieje siłą inercji rynkowej o te 40%, najlepiej dobierać wg. stosunek wydajności do ceny pod kątem potrzeb, mając na uwadze możliwości przyszłego upgrejdu np: obecnie kupowanie i7-5960x za ok. 4500 zł to jest ogromna rozrzutność, bo za to można złożyć niemal cały działający komputer z i7-5820K, który po maks.OC nie jest przeraźliwie wolniejszy od i7-5960x - w przyszłości upgrejd procka jest prostą operacją trwającą kilkanaście minut.

 

Przyjąłem , że 9560 zrobi test w czacie 2,23min, czyli 143s.

5930 przyjąłem, że zrobi tes t 3,47min, czyli 227s

 

Jeżeli czasy renderingu są tak kluczowe, a chcesz mieć wszystko w jednym pudle, to pozostaje platforma minimum dual cpu, na początek choćby z jednym Xeonem, do dalszej rozbudowy. Tutaj polecałbym raczej zakup zestawu w jakiejś wyspecjalizowanej firmie!.

 

Taka jest idea modularnego komputera stacjonarnego klasy tzw. PC, czyli upgrejd kiedy nadarza się okazja. Na początku tworzy się tylko swoistą bazę na kilka lat do takiej rozbudowy np: większość osób wymienia dość często wszelkie maści karty pci na nowe kolejne modele...

 

Zwróciłbym też uwagę na coś trudnego do zmierzenia tj. responsywność w programie, a to oznacza szybki pojedynczy wątek, a wątek w i7-5820K jest bardzo szybki i bardzo tani w stosunku do i7-5960x, oraz do tego wydajane GPU z dobrymi sterami do programów jakich używasz, dlatego polecany jest tu sprawdzony GTX980, który ma też chyba najlepsze wsparcie twórców softu. i7-5930K jest propozycją dla potrzebujących więcej niż jednej karty graficznej, poza tym jest niemal identyczny z i7-5820K.

 

Mierzenie akurat wydajności CPU testami procedur dobrze wyskalowanych i opieranie się tylko na tym nie jest miarodajne we wszystkim, a tylko w tym teście. Znam mnóstwo przykładów programów lub operacji gdzie procesory za 200zł rozwalają procki za 6000zł, właśnie z tego powodu, że nie ma czegoś takiego jak rdzeń procesora - to jest wymysł marketindojowców, istnieje tylko procesor lub kilka procesorów (zamkniętych obecnie w jednym kawałku krzemu), a niewiele procedur/programów w pełni wykorzystuje kilka procesorów dzielących do tego wiele zasobów...

 

Akurat trudno mieć wszystko na raz tzn. dużą wydajność wątku i dużą wydajność całego CPU, dlatego trzeba wybrać kompromis z tego co oferuje aktualna technologia do tego na czym najczęściej zawiesza się oko.

 

Przyznam szczerze, że wożenie komputera stacjonarnego w te i nazad to też trzeba spojrzeć na parę rzeczy pod innym kątem np: obudowa, dobre mocowanie chłodzenia, ułożenie kabli itd., bo generalnie stacjonarki nie są stworzone do "podróżowania", szczególnie w naszym klimacie.

 

Pracując w biurze jeśli mam do wykonania rendering, wyłączam z renderowania jeden wątek, który pozwala mi międzyczasie wykonywać inne czynności na komputerze, również pracować w archicadzie.

 

Dla mnie jest to postępowanie anachroniczne, bo liczy się na najniższym priorytecie w systemie, załatwia to sprawę idealnie już od czasów pojedynczych CPU (jednordzeniowych) i systemów pokroju Windows NT 3.x/4.x (bo Linux od zawsze), bez tracenia wydajności, ale nie wiem jak to działa w vray, chyba powinno tak jak w każdym innym programie cpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

 

Wasze posty dały mi do myślenia co do ekonomii zakupu. Czy mogę Was jeszcze poprosić, jaki konkretnie zestaw byście wzięli na słabszym procesorze. 5820 lub 5930. Wiem, że to prośba niezręczna, ale może chcielibyście przedstawić mi konkretny Swój zestaw, aby po jakimś czasie można byłoby go modyfikować. Szczególnie: który jednak procesor wziąć , którą konkretnie płytę główną(model), jaką prędkość i ilość ramu, no i jak jednak postąpić z tymi dyskami, czy 1 ssd czy może 2, aby niewiele stracić a zyskać na $. Oczywiście chciałbym procesor podkręcić, to czy chłodzenie powietrzne Notcua będzie ok, czy lepiej wodne? Karta oczywiście 980.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz zamiaru mieć więcej niż 1 kartę graficzną bierz 5820k. 5930k ma więcej linii PCI express. Ma to znaczenie przy pełnym wykorzystaniu kart w trybie SLI, triple SLI. Jedna karta zużywa 16 linii. Następna karta dla 5820k będzie już pracować w trybie x8. Zostaje x linii dla dysków m.2. 5930k ma 40linii wiec 2 karty mogą pracować w trybie x16 i wtedy jeszcze możesz podłączyć którym dyski SSD m.2 zostały 4 linie.

Tak więc jeżeli chcesz oprzeć system na jednej karcie to:

i7 5820k

64GB DDR4

GTX 980

SSD 256GB+1TB HDD

Złożyłem coś takiego. Dysk SSD jest trochę droższy, ale jest wykonany na lepszych bramkach. Możesz wiąść Cruciala BX200 256GB poniżej 300zł. Ram może być z mniejsza częstotliwością 2133 ,ale ten jest w całkiem dobrej cenie i ma chłodzenie. i7 obsługuje max 64GB DDR4 dlatego 4x8GB quad w 2 opakowaniach. Obudowę wybrałem tak by zarówno chłodzenie jak i karta graficzna się zmieściły i ma 2 wiatraki.

 

https://www.morele.net/inventory/info/KfjAQi/

 

Możesz przyoszczędzić biorąc 32GB DDR4 i potem dokupić 32GB DDR4 jak będzie potrzeba. 32GB to jest chyba wystarczająca ilość na twoje potrzeby. Grunt żeby wsiąść w 4 kościach w tedy 4 sloty będą wolne.

 

Odnośnie płyty to może koledzy się wypowiedzą. Mój kolega użytkuję taką od x czasu i jest zadowolony. Konfiguracja jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 5930k podkręcony do 4.2 ghz przy codziennej pracy natomiast przy renderowaniu finalnym idzie na 4.5 ghz

płyta główna asus ASUS X99-A/USB 3.1

ram 64 gb HyperX Fury Black 16GB [2x8GB 2133MHz DDR4 CL14 DIMM]

chłodzenie Noctua nh-d15

dyski: ssd samsung 850 pro 500 gb i 2 x seagate 2T sshd

zasilacz Thermaltake Toughpower Grand 750W Modular

grafika Asus STRIX-GTX980TI-DC3-6GD5

Co do chłodzenia wodnego to nie opłaca się kupować chłodzeń seryjnych bo i tak na początek trzeba wymienić wiatraki w chłodnicy czyli lekko koszt z 400 pln skacze od razu na 600 jeśli ci zależy na wydajności i równocześnie ciszy, natomiast chłodzenie z prawdziwego zdarzenia wodne to jest to koszt 1000+ jeśli byś się na coś takiego decydował to zerknij na forum https://www.cooling.pl

Co do dysków to nie określiłeś jak duże masz biblioteki bo zasadniczo można zrobić tak ssd 500 gb na system z programami i dysk typu sshd na na magazyn potrzebnych ci do pracy tekstur , modeli itp jaka pojemność to sam określisz. Co do procesorów to zależy czy zamierzasz rozbudowywać sprzęt w przyszłości o kolejna kartę graficzna jesli tak to ewidentnie 5930k bo ma więcej linii pci-e i spokojnie obsłuży dwie takie karty graficzne jak gtx 980, jest rówieśnicze odrobinę wydajniejszy w renderingu od 5820 ale to są nieznaczne różnice, natomiast jeśli nie zamierzasz dokładać w przyszłości drugiej grafiki to 5820 jest naprawdę świetnym wyborem. Co do pamięci to zwróć uwagę aby współczynnik CL był ja najniższy nie fascynuj się zegarami pamięci bo te sie nie przekładaj na prędkość renderingu

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za poświęcony Wasz czas.

 

Decyzję podjąłem , że złoże to wszystko na 5820. Ale czy jesteście teoretycznie tylko ocenić o ile Wasze propozycję będą w % mniej wydajne od pierwotnego mojego zestawu na 5960 i czy to w ogóle będzie zauważalne ?

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam sam kilka pytań xD:

RAM:

Właśnie nie spojrzałem na czasy cl tych Corsair Vengence. Choć nie ukrywajmy liczy się ilość . Jakiś czas temu kupowałem sobie właśnie te kingstony, ale 2400 cl15 teraz są w niewiele większej cenie cl12:

http://www.x-kom.pl/p/285637-pamiec-ddr4-kingston-16gb-2400mhz-hyperx-savage-black-cl12-2x8192.html

 

Dobry rozwiązaniem będzie wzięcie zestawu quad 32GB 2133Mhz te maja cl13:

http://www.x-kom.pl/p/216146-pamiec-ddr4-corsair-32gb-2133mhz-vengeance-lpx-cl13-4x8192.html

 

lub Kingostyn 2400Mhz cl 12:

http://www.x-kom.pl/p/285642-pamiec-ddr4-kingston-32gb-2400mhz-hyperx-savage-black-cl12-4x8192.html

 

choć dla tych procków 2133Mhz jest w specyfikacji więc starczy.

 

Dysk:

Myślę ze 250GB dysk na system starczy,no ale jak jest budżet to można brać 500GB. Te 2TB jednosti to hybrydy tak?

 

Karta:

980 ti to chyba przerost formy nad treścią w tym przypadku bo one kosztuje pod 3000zł. Tak naprawdę wystarczyłaby koledze 970. Renderować na GPU chyba nie zamierza?

 

Chłodzenie:

Do Noctua nh-d15 nie trzeba oddzielnie dokupić kit montujący do 2011-v3?

 

Zasilacz.

Myślę też ,że zasilacz 80+ OCZ starczy. Jeszcze ma kilka zabezpieczeń prądowych. Kupno jakiegoś UPS by nie zaszkodziło pomiędzy gniazdkiem, a jednostką. Napisz mi o benefisach tego 80+ GOLD i czy zostaną wykorzystane. Może warto spytać autora ile właśnie potrzebuje dysków podłączonych do komputera. Mimo wszystko ten OCZ powinien pociągnąć 2 karty w SLI z tymi CPU i ze 3 dyski co najmniej. Naprostujcie mnie jak się mylę bo jest 2 krotna różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco ponad rok temu robiłem upgrade (ach ten Wiedźmin) i odradzano mi zakup zasilacza OCZ - podobno firma padła i potencjalnie mogą być jakieś trudności z naprawami gwarancyjnymi itd. Nie wiem ile w tym prawdy, ale może warto wziąć pod uwagę? Sam mam RAM i SSD OCZ (vertex3 - bardzo nie polecam), ale zasilacz wziąłem w końcu Thermaltake SmartSE 730W. Czemu taki mocny? Bo jestem nienormalny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie nic nie trzeba dokupować do noctua nh-d15 wszytko jest do montażu na lga 2011 v 3( awaryjnie warto sprawdzić na stronie http://noctua.at czy konkretna płyta jest dostosowana), dla osób które nie miały do czynienia z produktami noctua człowiek jest mile zaskoczony jak otwiera pudełko dwa rodzaje zestawów montażowych intel i amd, śrubokręt, pasta NT-H1 dodatkowo rozgałęziacz do wiatraków jak także low noise adapter

Grafika autor prosił o konfiguracje komputera na jakim pracujemy podałem mu taki jaki sam posiadam w domu mi akurat była potrzebna grafika z większą ilością pamięci.

Dyski tak to są hybrydy ilość zależna od potrzeb konkretnego użytkownika, dlaczego ssd 500 a nie 256, ano dlatego ze kilka razy rozpakowywałem rarowane biblioteki które przekroczyły wolne miejsce na dysku 250 gb, niestety ten proces zachodzi z wykorzystaniem dysku systemowego

Zasilacz zasilacz dobrej klasy to zakup na lata często zmienisz inne podzespoły a mocny zasilacz pracuje znacznie dłuższy czas. Dlaczego gold + a dlatego ze miedzy innymi po kilkunastu miesiącach jego użytkowania nie spada jego wydajność, dwa lepsza skuteczność elektryczna równa się mniejsze zużycie prądu, plus do tego dochodzą zabezpieczenie które posiada sam zasilacz, większa stabilność pracy pomimo wyższego poziomu obciążenia poprzez podpięte podzespoły dodatkowe. Nie mam nic do OCZ które podałeś ale akurat uważam ze na czym jak na czym ale na na zasilaczu nie należy oszczędzać a jeśli już to w jak najmniejszym stopniu. Co do mocy i jej ustalenia jak jest potrzebna proponuj zerknąć na ten kalkulator enermaxa http://www.enermax.outervision.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta na pewno nie obsługuje 3/4 SLI. Tylko max dual, choć i tego nie wiem bo interesuje się i7 od 4 generacji jak postanowiłem upgrade system. Tu wygląda ze karty są podłączone indywidualnie i działają indywidualnie. Liczą pewnie osobne klatki, ale mogę się mylić bo z renderingiem nie miałem za dużo wspólnego. Jedyne też co mi przychodzi to gdy są dwie karty nie z mostkowane to jedna może liczyć grafe a druga psyhics gry. Do grania potrzebny jest mostek SLI i tu w przypadku właśnie mamy nasze linie PCI express procka. Przypuszczam ,że do takiego V-ray RT gdzie liczona jest jedna indywidualna klataka przez 3 GPU to także potrzebne jest mostek.

 

Przykładowo Octane:

https://render.otoy.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=36313

 

Octane sees GPU's as cuda GPGPU compute devices, so they are all separate devices that can be used. Hence you can mix and match card types and SLI is not required. They just need to be in the machine (motherboard doesn't need to be SLI capable or the connector attached).

Kazdy GPU dziala wowczas jak oddzielny watek w CPU.

 

Nie ktoś mnie poprawi bo może pie.. głupoty. Fizycznie nigdy nie miałem styczności. Norden liczył na kilku GPU swój filmik.

 

2 procki xeon e5-2600 serii po 40 linii i 4x16 4 way SLI i rendering realtime:

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 5930k podkręcony do 4.2 ghz przy codziennej pracy natomiast przy renderowaniu finalnym idzie na 4.5 ghz

płyta główna asus ASUS X99-A/USB 3.1

ram 64 gb HyperX Fury Black 16GB [2x8GB 2133MHz DDR4 CL14 DIMM]

chłodzenie Noctua nh-d15

dyski: ssd samsung 850 pro 500 gb i 2 x seagate 2T sshd

zasilacz Thermaltake Toughpower Grand 750W Modular

grafika Asus STRIX-GTX980TI-DC3-6GD5

Co do chłodzenia wodnego to nie opłaca się kupować chłodzeń seryjnych bo i tak na początek trzeba wymienić wiatraki w chłodnicy czyli lekko koszt z 400 pln skacze od razu na 600 jeśli ci zależy na wydajności i równocześnie ciszy, natomiast chłodzenie z prawdziwego zdarzenia wodne to jest to koszt 1000+ jeśli byś się na coś takiego decydował to zerknij na forum https://www.cooling.pl

Co do dysków to nie określiłeś jak duże masz biblioteki bo zasadniczo można zrobić tak ssd 500 gb na system z programami i dysk typu sshd na na magazyn potrzebnych ci do pracy tekstur , modeli itp jaka pojemność to sam określisz. Co do procesorów to zależy czy zamierzasz rozbudowywać sprzęt w przyszłości o kolejna kartę graficzna jesli tak to ewidentnie 5930k bo ma więcej linii pci-e i spokojnie obsłuży dwie takie karty graficzne jak gtx 980, jest rówieśnicze odrobinę wydajniejszy w renderingu od 5820 ale to są nieznaczne różnice, natomiast jeśli nie zamierzasz dokładać w przyszłości drugiej grafiki to 5820 jest naprawdę świetnym wyborem. Co do pamięci to zwróć uwagę aby współczynnik CL był ja najniższy nie fascynuj się zegarami pamięci bo te sie nie przekładaj na prędkość renderingu

 

W chwili obecnej mam zestaw od 5 lat:

- i7 970 OC 4,2 GHz

- Asus P6T Deluxe

- 12 GB DDR 3 - 1066 SDRAM

- dysk ssd 128 ADATA SP900 ATA (ale on coś u mnie słabo chodzi bo w indeksie wydajności mam jedyne wynik 7,3, powinno być 7,7. Chyba że coś źle mi podłączyli

- drugi dysk 500 GB

- karta graficzna Nvidia GeForce GTX 285

- dwa monitory NEC 2470WNX ( nie wymieniam na razie)

 

Czas w teście benchmark to przeszło 60min. nawet nie chciało mi się czekać do końca :). Max 2012, vray 2.10.01

 

Specyfika mojej pracy polega też na tym, że wszelkie aktualne projekty trzymam na dysku USB 3,0. Mam je zawsze pod ręką. Renderując, tekstury i materiały również mam na dysku przenośnym USB. Czy to może mieć wpływ na czas renderowania i pracy w viewportach ??

 

Chodzi o to, aby nowy komputer, to była po prostu przepaść w wydajności bez względu na 1000 czy 2000 zł.

 

Spokojnie 1 dysk ssd 250 i 1T mi wystarczą.

 

No i jaka może być % różnica wydajności pomiędzy Waszymi zestawami na 5820 i 5930 a pomiędzy moim pierwotnym zestawieniem 5960, ?

 

i7970.jpg

Edytowane przez kuback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinebench r15:

i7-5820 - oc 4,5 Ghz - około 1250 pkt

i7-5960x - oc 4.4 Ghz - około 1650 pkt

 

Jezeli najważniejszy ( mam na myśli to że najwięcej zabierający czasu ) a przez to najbardziej kłopotliwy jest rendering to

dla porównania zestaw 2x16 core Xeon ( zegar 1.8 Ghz , w Turbo wszystkie rdzenie ok. 2100 MHz) - 3050 pkt Cinebench r15.

 

cena:

zestaw i7-5820k ok - 7 tys

zestaw i7-5960x ok - 10 tys

zestaw 2x Xeon E5-2675 v3 - ok 14500 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary V-ray tez robi swoje. Może kup sobie dysk zewnętrzny typu eSATA. Albo sa obudowy gdzie jest zewnętrzny port SATA i tam można wpinać dysk. Cool Master takie mam. Tak obudowę mam w pracy gdzie dysk można podłączyć u góry obudowy do portu Sata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matszklar wszytko cacy jeśli komputer służy za skrzynkę do renderowania to jak najbardziej zestawy dwu procesorowe ale te xeony to nie jest najlepszy pomysł do pracy w programach projektowych typu archicad :) Dwa szkoda ze niema testu tego typu jak cinebench opartego na vray, przeniesienie wyników tego testu na inne silniki już nie jest aż tak jednoznaczne szczególnie w segmencie platform jedno procesorowych

kuback indeks wydajności windows pozwól sobie zlekceważyć, na twój czas testu ma także duży wpływ wersja vray trojka była niesamowitym skokiem prędkości w stosunku do 2 natomiast już w samej 3 doszło do kolejnych przyspieszeń najpierw w wersji 3.2 a teraz w 3.3. Co do zysku w czasie renderowania pomiędzy 5820 a 58960x to będzie on niewielki w stosunku ile za ten zysk musisz zapłacić. Zrób test na wersji demo najnowszego vraya jest dostępna także do twojego maxa http://www.chaosgroup.com/en/2/downloads.html?s=v-ray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d : zgadzam się absolutnie ;)

Ale dlatego też napisałem wyraźnie że jeżeli najważniejszym kryterium jest wydajność w renderingu ( bo przecież to zajmuje najwięcej czasu komputera) to nawet najwolniejsze Xeony są najlepszym rozwiązaniem.

Nie ma stacji uniwersalnych i każdorazowo konieczny jest kompromis. Jeżeli użytkownik renderuje b.mało,a najwięcej czasu zabiera mu modelowanie to wtedy zdecydowanie 1 procesor z jak najszybszym zegarem.

zwróć również uwagę że koszt stacji która porównuję to "tylko" 2x zakup i7-5820 przy trzykrotnym przyroście mocy.

 

 

scena z evermotion bez żadnego tweakowania ( podana as is :D) na stacji dwuxeonowej z poprzedniej wypowiedzi.

 

0432f8fb0ce4cd66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-5820 - oc 4,5 Ghz - około 1250 pkt

i7-5960x - oc 4.4 Ghz - około 1650 pkt

 

To jest różnica 2 rdzeni, więc nie więcej jak 30% przy takim samym zegarze, ale jest małe ale, i7-5820K da radę przetaktować wyżej o kilkaset Mhz (300-500Mhz) na chłodzeniu powietrznym, bo i7-5960x 4.4-4.5Ghz to pracuje w dość ekstremalnych warunkach nawet na chłodzeniu wodnym, że nie wspomnę dużym nagłym wzroście zużycia energii (to nie ma liniowej charakterystyki), więc realnie należy porównywać z i7-5960x 4.0Ghz przy chłodzeniu powietrznym.

 

i7-5820K OC 4.4Ghz - ok. 1250 pkt (205 single core)

i7-5960x OC 4Ghz - ok. 1500pkt (180 single core)

Tylko ma to pewnie nie takie same przełożenie na Vray, więc to bardzo teoretyczne.

 

Dodam, że pewną zaletą Xeonów poza podanymi wyżej jest obsługa więcej niż 64GB RAM (do 768GB). i7 obsługują maks. 64GB. Ktoś powie może, że 64GB powinno wystarczyć każdemu, ale już nie raz to przerabialiśmy:)

 

cena:

zestaw i7-5820k ok - 7 tys

zestaw i7-5960x ok - 10 tys

zestaw 2x Xeon E5-2675 v3 - ok 14500 pln

 

zwróć również uwagę że koszt stacji która porównuję to "tylko" 2x zakup i7-5820 przy trzykrotnym przyroście mocy.

 

nie całkiem, i7 za 7 tysi to komplet tj. cpu + gpu itd., jaki sens jest składać dwa kolejne takie same zestawy, skoro dalej chodzi o sam procek ?. Zaletą zestawu 2x Xeon jest tu głównie zmieszczenie tego w jednym pudle, mniejszy pobór energii, xeon itp. Cenowo będzie podobnie 2xXeon vs 3xi7 5820K (przy czym jeden tylko jest stacją roboczą)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj nikomu nie polecam kart "pro" (quadro, fire pro) ale z doświadczenia wiem, że archicad niestety jest cholernie wybredny

 

różnice są głównie w sterowniku/oprogramowaniu, a nie sprzęcie, pamiętam jak swego czasu było takie oprogramowanie jak softquadro które pozwalało na gamingowej karcie używać sterowników od quadro, co de facto przerabiało kartę na quadro - analogicznie jest z kartami amd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matszklar wszytko cacy jeśli komputer służy za skrzynkę do renderowania to jak najbardziej zestawy dwu procesorowe ale te xeony to nie jest najlepszy pomysł do pracy w programach projektowych typu archicad :) Dwa szkoda ze niema testu tego typu jak cinebench opartego na vray, przeniesienie wyników tego testu na inne silniki już nie jest aż tak jednoznaczne szczególnie w segmencie platform jedno procesorowych

kuback indeks wydajności windows pozwól sobie zlekceważyć, na twój czas testu ma także duży wpływ wersja vray trojka była niesamowitym skokiem prędkości w stosunku do 2 natomiast już w samej 3 doszło do kolejnych przyspieszeń najpierw w wersji 3.2 a teraz w 3.3. Co do zysku w czasie renderowania pomiędzy 5820 a 58960x to będzie on niewielki w stosunku ile za ten zysk musisz zapłacić. Zrób test na wersji demo najnowszego vraya jest dostępna także do twojego maxa http://www.chaosgroup.com/en/2/downloads.html?s=v-ray

 

Wychodzi na to, że nie mam sensu na razie kupować nowego komputera a wszystko zależy od oprogramowania. Co o tym myślicie?

 

Wynik w cinebench R15 - 810cb.

 

Ale chyba najlepsze poniżej

 

i7970demo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie całkiem, i7 za 7 tysi to komplet tj. cpu + gpu itd., jaki sens jest składać dwa kolejne takie same zestawy, skoro dalej chodzi o sam procek ?. Zaletą zestawu 2x Xeon jest tu głównie zmieszczenie tego w jednym pudle, mniejszy pobór energii, xeon itp. Cenowo będzie podobnie 2xXeon vs 3xi7 5820K (przy czym jeden tylko jest stacją roboczą)

 

Być może źle zostałem zrozumiany>chodziło mi o to że jeżeli myśli się o zakupie konfiguracji z i7-5960x za ok 10 tys oraz , bierze pod uwagę wersje oszczędnościowa z i7-5820K to sensownym (od strony opłacalności /wydajności) staje się wzięcie pod uwagę stacji z 2x Xeon za 14,5 tys o wydajności wydajności 280 % tego drugiego. Niestety nie mam pod ręką w tym momencie i7-5960x ażeby tę sama scenę Evermotion na nim przerenderować tak więc bazuje na Twoim wyniku. Cały czas oczywiscie trzeba pamietać o wadzie jaką są niskie zegary rdzeni Xeona, tak więc opłacalność jest tym większa im więcej renderujemy.

Co do k. grafiki ... to quadro w archicadzie zdecydowanie nie polecamy. Rzeczywistym odpowiednikiem gtx 980 ( nie TI) jest K4200 kosztujący 3 krotność (prawie) gtx 970.

Edytowane przez matszklar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuback wychodzi na to ze twój sprzęt się przyzwoicie sprawuje co prawda na tej wersji vray 5820 i 5930 będą odrobinę szybsze od twojego procesora ale nie wiele szybsze, ale dlatego ci właśnie wczesnej pisałem ze pora jest zmiany softu ;) Tylko jedno pytanie ci zadam czy przy wczytywaniu sceny jak vray się pytał o przekształcenie sceny na nowa wersję wybrałeś tak, bo jeśli tak to masz zafałszowany lekko wynik :)w takim przypadku jeśli vray ustawi na tej scenie automatykę to wyżej wymieniane i7 mają czasy renderingu poniżej 1 minuty:)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że nie mam sensu na razie kupować nowego komputera a wszystko zależy od oprogramowania. Co o tym myślicie?

 

Wynik w cinebench R15 - 810cb.

 

AMD FX-8320E OC 4.3Ghz za 500 zł nówka ze sklepu ma 680cb, szału nie ma - bo i7-970 ma 12 wątków, a FX-8 ma 8 wątków i jest tani łatwo dostępny :). Jak ktoś chce power rendering cpu to pozostaje rynderfarma np: koszt nówki jednostki 1200 zł na bazie FX-8320E (procek 500zł/plyta 250zł/pamiec 250zł (16GB)/ reszta mniej więcej 200zł), tylko rozsądne OC, bo szkoda prądu i kasy na lepsze komponenty. Jak widać, 2 sztuki FX-8 (koszt 2400 zł) pokonują i7-5820K OC 4.5Ghz, a 3 sztuki FX-8 (koszt 3600 zł) pokonują i7-5960x OC 4.5Ghz, oczywiście w renderingu :). Dostawienie kolejnej sztuki to +1200 zł i to już teren Xeonów;).

 

ps. oczywiście to jest dobre dla tych co nie używają drogich silników renderujących, gdzie trzeba płacić za każdy nodes jak za zboże w czasie suszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. oczywiście to jest dobre dla tych co nie używają drogich silników renderujących, gdzie trzeba płacić za każdy nodes jak za zboże w czasie suszy.

zasadniczo cała wypowiedź na temat AMD i FX zupełnie nie na temat po tym ostatnim zdaniu :) Autor jasno się określił w jakim sofcie pracuje także potrzebuje do tego typu pracy również procesora z pojedynczym mocnym wątkiem a jak wszyscy wiemy tego jak na razie AMD nie potrafi zapewnić może w przyszłych premierach procesorów coś w tym temacie drgnie, a tak na ten moment nie polecam połączenia Archicad +AMD FX ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo cała wypowiedź na temat AMD i FX zupełnie nie na temat po tym ostatnim zdaniu

 

zasadniczo w temacie jest, po prostu przedstawiam inne podejście tzn. stacja robocza (mocniejszy wątek, lecz mniej wątków) + renderfarma (nie do archicada, tylko only rendering, siła wątku ma tu dużo mniejsze znaczenie, a decyduje liczba wątków), ale oczywiście vray nie jest tani.

 

z pojedynczym mocnym wątkiem a jak wszyscy wiemy tego jak na razie AMD nie potrafi zapewnić

 

zasadniczo w pełnym równomiernym obciążeniu siła wątku AMD i Intel jest taka sama, dlatego w renderingu nie ma to większego znaczenia, bo wszystkie wątki pracują na 100%, oczywiście w ramach porównywalnej architektury np: Vishera vs SandyBridge, a reszta wynika tylko z różnić architektury SMT i CMT, bo SMT poprawia IPC, ale tylko w warunkach kiedy drugi lub kolejny wątek (w HT) wykonywany na rdzeniu nie będzie w takim samym użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności