× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Mateusz Kaźmierczak

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Kolejna wrzuta ;)
    Na pierwszy ogien kolejne martwe

Z ostatniej soboty na alterpose w wawie

WIP master study, do którego mam nadzieje wrócic

Portreciki

I... pamparapam wrócilem do photoshopa <:
    Na powrót wzialem sie za akt w czerni i bieli

Mały opis: Pierwsze to oczywiście refka, drugie to moment do którego potrafiłem wyłapywać własne błędy, trzecie to wersja po poprawkach w oparciu taką moją metodę (na oddzielnej karcie nałożyłem prace na zdjęcie i szybko włączając i wyłączając warstwę patrzyłem gdzie spieprzyłem a później robiłem poprawki)
    Ogólnie rzecz biorąc wyszło mi milion niedoróbek wśród których królował za krotki tułów i grubaśne nogi <które nadal są za grube x_x> z za dużymi stopami. Mnóstwo godzin mi na to zeszło i wyjątkowo jasno wyszło że moje oczy mnie okłamują nadal D:
    Za wszystkie błędy anatomiczne serdecznie żałuje...

digital matte painter
    Awatar norden
    Podziękowania

Domyślnie

Gdyby udalo ci sie unikac kratkowanego szrafu i nie wyginac linii trzymajac sztywno nadgarstek mysle ze byloby pozytywniej. To tylko taka techniczna uwaga. Zobacz sobie rysunki np takiego Durera i da Vinciego. Oni mieli bardzo ciekawe rozwiazania jak takie rzeczy rysowac.
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...rt_Project.jpg

http://webneel.com/daily/sites/defau...i-drawings.jpg

http://www.drawingsofleonardo.org/images/skull2.jpg

http://everypainterpaintshimself.com...s_new/aa_1.jpg

http://static.greatbigcanvas.com/ima...35.jpg?max=540

U nich gdy pojawial sie wygiety szraf... Kreska podkreslala ksztalt powierzchni. Kratkowany tez sie pojawial ale nie w takim samym uzyciu jak u ciebie. pozdrawiam
    Robcie tak: pracujecie dla firmy X za 100. Znajdujecie firme Y ktorej mowicie ze chcecie dostac 110. Jak sa na OK bierzecie oferte i w firmie X w ktorej teraz pracujecie mowicie ze tamci z Y daja 145 i chcecie dostawac 145. Jak sie zgodza to macie 145 w firmie X. Jak sie nie zgodza to idziecie do firmy Y za 110. Potem powtarzacie proces...
    pozdrawiam wszystkich z Platige Image

Member

Podziękowania

Domyślnie

Norden heh, całkowita racja. Trzeba będzie poćwiczyć trzymanie ręki sztywno bo w pracach poniżej też krzywizny D:
    Jako że mój szkicownik zaczyna się rozpadać w sensie dosłownym, ulokowałem wolne chwile i dorwałem tablet. Niezniszczalny wacoom bambo przypomniał mi jak przyjemnie sobie na kompie tworzyć, godziny mijają momentalnie. Ale do rzeczy,
    Portrety ze zdjęć, na dwa różne sposoby. Pierwszy ze szkicem drugi od razu plamą

Trochę szybszych, komiksowych twarzy

Szkice aktów, flim horizontal jest błogosławieństwem

No i dosyć niechlubna część, tak mnie coś natchnęło żeby zrobić coś ambitnego... no i wyszło to

Mogę śmiało powiedzieć że to WIP i sam widzę dużo błędów (robienie wszystkich materiałów podobnie, za duża babrania a za mało formy, nie mówiąc o kompozycji <albo jej braku>) ale to jakiś krok naprzód. Używałem sporo refek, pomogło ale chyba jednak czas zrobić kilka(set?) martwych zanim zacznę robić skomplikowane rzeczy.

Jak jakoś zabezpieczę szkicownik taśmą i klejem to pewnie wstawię ołówkowe rzeczy :)
    Ostatnio edytowane przez Kazikowy ; 20-08-16 o 23:46

Member

Podziękowania

Domyślnie

Im back!
    Odkopuje teczkę bo się mocno zakurzyła. :)
    Od tygodnia wróciłem do dziennych treningów i teraz czas nadrabianie zaległości. W tym staram się ćwiczyć jedynie walor.
    Na początek trochę staroci z przerwy, kilka masterstudy i szkiców.

A teraz rzeczy z tego tygodnia, martwe z żywca, kilka aktów, portret oraz kolejna próba stworzenia czegoś bardziej ambitnego czyli wiejska wersja Harley Quinn.

Bardzo możliwe że w pracach czasem przesadzam z czernią ale ciężko mi to wyczuć. Monitor lapka mnie oszukuje ujednolicając i rozjaśniając szarości, na pewno w porównaniu z telefonem. Trzeba będzie pomyśleć nad jakimś monitorem bo z kolorem na tym sprzęcie może być problem.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Trochę ostatnich rzeczy, które robiłem :)
    Szkicowe rzeczy z refek, ćwiczenia w kolorze :)

Własne próby zadania ze schoolismy walor + kolor z wyobraźni + tekstury, trochę mnie to przerosło

Wziąłem udział w tegorocznej edycji Akademiif2p ^^ wyzwanie bo nigdy jeszcze nie robiłem tego typu rzeczy. 4 zadania:
    Projekt postaci, farmer/zbieracz z teraźniejszości przyszłości i przeszłości i stworzenie jednego dopracowanego konceptu.

Projekt interfejsu sklepu dla gry sportowej

Assety dla platformówki dla dziewczyn w wieku 12-14 lat

Spróbowałem nawet małej animacji ;D

I ostatnie, materiały reklamowe dla gry lets fish przygotowanych na androida (ikona + feature graph + 4 screeny)

Może ktoś jeszcze brał udział? :D
    Ostatnio edytowane przez Kazikowy ; 31-10-17 o 14:10
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Okoliczności sprawiły że niestety warsztaty konkursowe mnie ominą ale trzeba nadal cisnąć! :D Kolejna wrzuta:
    Robię drugi etap essentials of realism na schoolismie ale "nieco" się z tym zapędzam i zaczynam robić szkice zamiast wyłapywać formy. Pierwsze na dole, ostatnie na górze.

Stanowczo muszę przerobić anatomie i uważniej konstruować postacie, bo na tych szkicach zauważyłem po czasie jak nienaturalnie wyglądają.

Trochę pobawiłem się w walor, człowiek musi się jakoś zrelaksować ^^ pierwszy poszedł na wypróbowanie jednego pędzla, ostatni chciałem trochę bardziej dopieścić.

Po tych eksperymentach uznałem, że chyba jednak powinienem wrócić do brył.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów