Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Mateusz Kaźmierczak

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Member

Podziękowania

Domyślnie Mateusz Kaźmierczak

Cześć wszystkim! :)
    W końcu, po... latach siedzenia na forum odważyłem się założyć sobie teczkę. Uznałem że zwlekałem już stanowczo za długo i razem z moim kiepskim telefonem uwieczniłem część swoich ołówkowych prac. Mam nadzieje, że nikt nie będzie miał mi za złe wrzucenie większej ilości rysunków na samym początku.

<z góry przepraszam za kompozycje ;_;, nie umiem układać prac ani dobierać rozmiarów>

Na pierwszy ogień idą zwierzęta

Pierwsze obrazy D:

Teraz kolej na odrobinę szkiców

Portrety, czyli moje ulubione zajęcie <3

Trochę postaci

Akty, czyli drugie ulubione zajęcie :p

I... bazgroły!

Tablet na razie kurzy się odstawiony, chce wpierw opanować tradycyjne media :) Ostatnie co zrobiłem i to dość dawno (refka: http://i.imgur.com/AS6Xjwp.jpg ):

Zaczynamy zabawę w od zera do ilustratora :D
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez Kazikowy ; 24-04-16 o 20:25 Powód: Literówka i brak załącznika wcześniej :)

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Witamy.

Bardzo dobrze że założyłeś teczkę bo poziom na starcie jest wysoki. Chyba nigdy też nie widziałeś poziomu zerowego. Na poziomie zerowym ludzie mają problem z narysowoniem prostej kreski a tu widzą już takie całkiem profesjonalne portrety.

Powiem więcej. Są osoby które skończyły studia a nie potrafią stworzyć poprawnej podobizny. Tak jak ten pan tutaj:http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,19918913,tylko-u-nas-autor-plaskorzezby-lecha-kaczynskiego-projekt.html

A u ciebie całkiem niexle jest
    Spokojnie możesz już przejść na tablet, chyba że tradycyjny sposób malowania bardziej Ci odpowiada. No cóż póki co dziękujemy za ten wątek i czekamy na więcej prac.

Wybacz jeszcze mą ciekawość. Rysować uczyłeś się sam czy była jakaś szkoła?
    Na mnie zawsze można liczyć. Ogródek skopię, albo czyjąś dupę.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Haha, no akurat do takich mistrzów to ja się nawet nie porównuje. Szczególnie spodobał mi się fragment o (aż!) 2 semestrach zajęć z rzeźby. Kurde, miałem rachunkowość przez jeden, chyba mogę zostać profesjonalnym księgowym! :D
    W każdym razie dzięki za miłe słowa, zwlekałem z postem żeby nie wstawiać odp. bez żadnych prac :)
    Na tablet na razie się nie przerzucam bo robię sobie teczkę na egzamin na Asp, a pochłania to kupę czasu. W czerwcu pewnie po egzaminach znowu odpalę Ps.
    Co do szkoły, to od około czerwca uczęszczam na zajęcia z rysunku i malarstwa.

Kilka wybranych prac z ostatnich trzech dni, 2x studium, 2x ręce i stopy, bo ich nigdy za dużo 1x trochę bardziej dynamiczne pozy, ciężka sprawa bo strasznie dziwne powstają skróty perspektywiczne

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Aaa. To całkowicie zmienia postać rzeczy. Tylko dobrze by było gdybyś dorobił też jakieś architektoniczne klimaty. Jakieś budynki ładnie w perspektywie ustawione. A także coś związane z designem- jakiś projekt lampki, skutera, też ładnie ustawionych w perspektywie i w trzech przekrojach. Zresztą podejrzewam że masz tego świadomość. Nie tylko postacie trza- więcej zróżnicowania.
    Ale tak dla przypomnienia- w ubiegłym wieku był w Austrii pewien jegomość o imieniu Adolf- bodajże. Ograniczał się w swoich pracach w zasadzie tylko do budynków i designu wnętrz. Robił je bardzo dobrze ale na akademię się nie dostał bo w jego pracach nie było nic na temat postaci.
    Jak się potoczyła dalej jego kariera? Wszyscy wiemy. ;).

Nie przejmował bym się też zbyt późnymi odpowiedziami. Tu na forum wszystko tak trochę powoli się ciągnie. Dajmy na to ktoś kto ma naprawdę talent i wiedzę zakłada teczkę i dostaje odpowiedź po dwóch tygodniach lub jeszcze później. Dawną świetność to forum ma chyba niestety za sobą. Choć imo warto żeby nowi ludzie zakładali tu swoje teczki. Nawet jeżeli na początku dupy nie urywają. Dopływ świeżej krwi to podstawa jeżeli marzymy o tym by te forum jeszcze choć trochę rozruchać lub przynajmniej utrzymać na obecnym poziomie.
    Na mnie zawsze można liczyć. Ogródek skopię, albo czyjąś dupę.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Po pierwsze wielkie dzięki za pierwsze posty w teczce Jonjoan, to strasznie budujące że komuś się chce coś napisać :D
    Z tymi architektonicznymi ładnie ustawionymi w perspektywie może być problem, szczególnie z tym ładnie bo jeszcze nie zacząłem nawet tego typu spraw. Envo i inne to dla mnie czarna magia... jeszcze. Nad designem pomyśle, może coś zrobię w tym tygodniu. Jak nie wyjdzie to zostanę dyktatorem ^^
    Damy radę utrzymać, nie ma opcji żeby max przestał działać. To jest tak mega inspirująca strona, samo czytanie teczek i oglądanie jak się ludzie rozwijali to coś co daje ogromnego kopa. Eh, gdyby tylko tak ogromna liczba zdjęć nie wygasła :/
    A teraz do rzeczy. Mało efektywny tydzień, tylko dwie rzeczy warte pokazania .__.

One Man Army
    Awatar STRZYG
    Podziękowania

Domyślnie

Skoro założyłeś teczkę na tym zacnym forum, to znaczy, że nie marzy Ci się kariera artysty malarza mającego regularne wystawy, więc czym prędzej bierz się za tablet. Rozwijanie tradycyjnych technik zostaw profesorom na ASP.

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

fajnie bryłowo traktujesz formy, cenna umiejętność
    wszystko jest tobą. jak zamierzasz się traktować?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Kazikowy, 3d max to forum zacne i pomocne :D ale warto miec na uwadze czytajac wszelakie komenatrze, ze tutaj ASP nikt nie lubi :P i ludzie beda pisac rozne rzeczy na temat uczelni, sztuki i technik tradycyjnych. Moje zdanie jest takie:

- nie jest prawda, ze w teczce na ASP powinno byc wszystko, bo inaczej zostanie sie dyktatorem ;P Teczka powinna wskazywac na predyspozycje/zainteresowania kandydata do studiowania danego kierunku. Czyli projekty lampy, rysunki architektoniczne badz wnetrz jak najbardziej tak jesli chcesz zdawac na wzornictwo/architekture. Jesli grafika to jakies logotypy, jesli fotografia to wiadomo - zdjecia etc. Jesli kierunek artystyczny to martwe, akty itd sa spoko. Jesli wrzucisz do teczki wszystko, to w oczach komisji bedziesz niezdecydowany, bez sprecyzowanych zainteresowan i licz sie z tym, ze beda drazyc temat - "a czemu Pan zrobil projekt wnetrza, jak Pan chce zdawac na rzezbe?" :P Rob teczke pod kierunek, na wszechstronny rozwoj przyjdzie czas po egzaminach a na ASP bedziesz mial tej wszechstronnosci az za duzo :P

- to czy ktos robi na tablecie czy tradycyjnie na etapie nauki nie ma az takiego znaczenia, bo i tak podstawy sa te same i tak je trzeba opanowac. Nikt nie lubi tradycyjnych, bo smierdza, sa niewdzieczne i czasochlonne :P ale dla nauki nawet lepsze. Na poczatku i tak nie wykorzysta sie potencjalu cyfrowych, mozna sobie tylko zaszkodzic fotobaszem i ladowaniem tekstur. Tradycyjne dla odmiany wymuszaja pewien uporzadkowany sposob pracy, ktory rowniez na tablecie jest kluczowy. I wazna sprawa - majac opanowane tradycyjne duzo latwiej jest sie przestawic na tablet niz na odwrot. Wiec imo warto, zwlaszcza w dobie wszechobecnych tutkow opanowanie Photoshopa to nie jest jakas wielka filozofia.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Yeeeey, kolejne posty <3 Dzięki wszystkim za nie, ale po kolei,

Strzyg, w sumie pierwszy raz spotykam się z taką opinią szczerze mówiąc .__. zawsze żyłem w przekonaniu, że wpierw tradycyjne media bo w sumie mniej można oszukiwać. Dopiero teraz doceniam to, że w photoshopie mamy tyyyyle barw i nie trzeba 15 minut mieszać i szukać koloru ^^ Już za niedługo będę więcej robić w szopie na pewno, po egzaminach postaram się jakoś włączyć to do planu dnia.

polka dot, Dzięki! Właśnie a taki bryłkowaty efekt mi strasznie pomaga uprościć formy + po prostu mi się czysto estetycznie podoba więc się cieszę że inni zauważają te moją geometryzacje kształtów ;)

Purin, no cóż, wiedziałem że się ASP nie lubi, w sumie to ich studenci też go nie lubią, wychodzi na to że prawie nikt go nie lubi D: Na razie będę próbować malarstwa więc wszystko pasuje. Głównie mi o warsztat chodzi, im mniej przeszkadzających zajęć w stylu rysunek krajalnicy do chleba tym lepiej.
    Fajnie, że na maxie jest taka różnorodność opinii. Widocznie coś w tym jest, że droga kariery "artystycznej" jest strasznie różnorodna! Każdy idzie inną ścieżką. A teraz tygodniowa wrzuta :),
    Trochę portreciarki dla odprężenia

Martwa dla... na pewno nie dla odprężenie :p

Strasznie przekłamuje kolory ten mój aparat :/ muszę coś zaradzić
    No i jeszcze coś szykowałem na wyzwanie "skowyt", szkic w miarę gotowy ale nie wiem czy mój komputer uciągnie pomalowanie go.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Mało efektywny tydzień :/ trochę szkicy i hipopotam
    W ostatnim już się dowiedziałem i sprawdziłem że głowa za mała, .__. też tak macie, że nie zauważacie takich oczywistości dopóki ktoś nie wskaże palcem? I potem tylko się zastanawiacie jak można było tego nie spostrzec? Masakra D:

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów