Skocz do zawartości

Film Zawieszony / Suspended - Drimagine 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiamy film końcowy ze szkoły Drimagine.

https://vimeo.com/141879039

 

Dziewczynka01.jpg

 

Boy01.jpg

Film zrealizowany był w roku 2015 jako film zaliczeniowy Drimagine w następującym składzie :

 

Aleksandra Hildebrandt: script / direction / storyboard / character concept / character modeling / texturing / shading / lighting / blendshapes/ animation / scene setup / rendering / compositing / postproduction / VFX / sounds

 

Paweł Wardęga: environment modeling / texturing / shading / paint effects

 

Krzysztof Hajduk: rigging / skinning / rendering

 

Mikołaj Tousty: animation

 

Adrianna Zalewska: modeling / texturing / shading

Sebastian Dominik: modeling / texturing / shading / blendshapes

 

Dawid Morawiec, Marta Nowocień: music

 

 

Poniżej link do filmu:

 

oraz krótkie materiały z kuchni / making off : https://www.facebook.com/Zawieszony-Suspended-866176420096849/?fref=ts

 

 

z1.jpg

 

z2.jpg

 

z3.jpg

 

z4.jpg

 

z5.jpg

 

z6.jpg

 

z7.jpg

 

z8.jpg

 

z9.jpg

 

z10.jpg

z12.jpg

z13.jpg

 

 

Zapraszamy do konstruktywnej krytyki ( możecie już nas zjeść na śniadanie ;)

Kto zacznie pierwszy ? Może Pan NORDEN ? ;)))))

Pozdrawiamy i zapraszamy

 

DRIMAGINE

 

http://www.drimagine.com

facebook.com/DRIMAGINE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny pomysł. Podobało mi się. Choć brakuje mi trochę logicznego powiązania stanu "zawieszenia" z tym obumieraniem.

Przemontować - montażem można jeszcze cuda zrobić.

Generalnie bardzo fajna historyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkola powinna stawiac na jakosc, a tutaj ewidentnie studenci bardziej sie wkrecili, by przedstawic historie i postanowili wydluzyc projekt. A dluzy sie niesamowicie. 4 minuty to bardzo duzo. Lepiej byloby to skrocic do 45 sekund i ten sam czas poswiecic na szlifowanie tego co juz jest.

 

Ale nie winie studentow, bo zawsze na poczatku tak to jest. Winie prowadzacych ktorzy sa niekompetentni by prowadzic takiego typu szkole. Bo wyglada to troche jak samowolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bolu obejrzalem calosc. Czasowo jak dla mnie w sam raz.

Intrygujacy temat chociaz nie do konca rozumiem jak zawieszony wplywal na transformacje malej.

 

Muzyka i udzwiekowienie bardzo mi sie podobaly.

Animacja nie rowna, ale ogolnie ok. Niektore transformacje wygladaly jak 1:1 blend pomiedzy dwoma stanami, bez zadnych szczegolow pomiedzy.

Najslabiem moim zdaniem wyszla grafika. Duza ilosc przesadzonych filtrow (glow, flary). Trawa i wegetacja za malo urozmaiciona. Plus momentami widac powtarzalne wzorce dla trawy. Zbyt mocna saturacja. Rozumiem jaki byl cel ale mozna bylo troszke stonowac.

 

Ogolnie jest lepiej niz sie spodziewalem (oceniajac po okladce). Gratulacje ukonczenia.

Edytowane przez michax56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluje ukończenia. Mimo niedoróbek trzyma się to wszystko kupy ;)

Kilka rzeczy szwankuje: przede wszystkim animacja jest nienaturalna. Model dziewczynki jest dziwny - na koncepcie wyglada spoko a wymodelowana jakaś taka jest... "jędzowata" ;) nie wiem czy to dobre porównanie.

No i chyba jednak wkradło się kilka dłużyzn.

Nie wiem o co chodzi z tymi transformacjami bohaterów, ale w sumie może i nie wszystko trzeba tłumaczyć. Chodzi o emocje czy coś tam ;)

W każdym gratuluję i życzę powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za oddzew i konkretne uwagi. Są jak najbardziej słuszne.

 

Nie wszystko da się tak łatwo zrobić ( Juźwa ) - studenci mają swoje wizje co do długości fimów.

Kadra Drimagine stara się doradzić i przekonać młodych ludzi aby zaufała i robiła filmy krótsze ( właśnie te wspomniane wcześniej 30 - 45 sekund). Czasem trudno jednak przekonać do słuszności tego czynu.

 

Jeśłi jednak studenci są przekonani , ze zdążą , zrobią i tak jest za krótkie to cóż - działamy , tzn. studenci głównie działają bo to ich filmy.

 

Anabell - w zasadzie to same "dziadki" pomagały ;) ( oczywiście bez forumowej postaci Dziadka 3D, która nie brała udziału w produkcji )

 

Nowe ( krótsze ) produkcje szkolne w toku.

 

 

Pozdrawiamy i zapraszamy

 

Drimagine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztatowo całkiem nieźle, jak na pracę studencką. Ale może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen polskiej animacji, w której główny bohater zawsze umiera - jeśli nie fizycznie to przynajmniej duchowo? Ta wszechobecna ponurość i beznadziejność żywota. O co chodzi?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen polskiej animacji, w której główny bohater zawsze umiera - jeśli nie fizycznie to przynajmniej duchowo? Ta wszechobecna ponurość i beznadziejność żywota. O co chodzi?!?

 

Niespełnienie wykładowców ASP. Ich dręczono takimi tematami to i oni dręczą dalej. Takie błędne koło, którego polskie uczelnie nie potrafią przełamać. A potem "hurr durr, wyjeżdżają się uczyć za granicę".

 

Etiuda na najcięższy możliwy temat, najlepiej minimum 15 minut.

Styl? Oby nie 3D, najlepiej kasza. Albo krew i łzy studentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności