Skocz do zawartości

mysz bezprzewodowa


silverfox

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam myszy: duża bezprzewodowa, raczej symetryczna. Coś polecacie?

Może coś z HP - mam bdb doświadczania z klawiaturą tej firmy.

Raczej nie Logitech bo podwójny klik nagminny w tej firmie jest dla mnie dyskwalifikacją.

 

 

Obecnie działam na kablowej - czy wszystkie bezprzewodowe mają te mikro-lagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zależy o jakie mikrolagi pytasz. Ja mam mysz Logitech Performance MX i jestem z niej bardzo zadowolony. Odpowiednia rozdzielczość, laser darkfield i duża ergonomia. Mam ją już kilka lat. Wcześniej miałem poprzednika tej myszy, nie pamiętam nazwy i tam był problem z lagami, w tej nie ma zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakie mikrolagi pytasz. Ja mam mysz Logitech Performance MX i jestem z niej bardzo zadowolony. Odpowiednia rozdzielczość, laser darkfield i duża ergonomia. Mam ją już kilka lat. Wcześniej miałem poprzednika tej myszy, nie pamiętam nazwy i tam był problem z lagami, w tej nie ma zupełnie.

 

Tylko, ze kolega szuka czegoś po d lewą rękę. W tym tkwi szkopuł. Co do Performance MX, ok, jest dobra, mam taką, bardzo wygodnie leży w ręku. Jednak jeżeli chodzi o przyciski programowalne to już daje ciała. Ja przesiadłem się około 2 miesięcy temu na Logitech G602. Również bezprzewodowa, pracuje niby na wyższych częstotliwościach przez co niby jest precyzyjniejsza, ja co prawda tego nie odczuwam, ale pewnie gracze już tak. W każdym razie ma 6 programowalnych przycisków co dużo ułatwia podczas pracy. Jedyny minus to to, ze jest minimalnie "niższa" od Performance MX i mnie przez pierwsze dwa tygodnie dziwnie bolała dłoń zanim się do niej przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakąś budżetówkę ale używam tylko na laptopie bo przy stacjonarnym czasem czkała a i jeszcze mam z przodu wejście usb koło wejścia słuchawkowego i przy podłączeniu słuchawek było sprzęganie (buczenie) co mnie osobiście mocno wk..ło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materalia toś nieźle za nią przepłacił :)http://www.ceneo.pl/14314342?se=9jCyx9WaaYnI8iu9RBJJLB7H0C1TBDZh&gclid=Cj0KEQjwjoC6BRDXuvnw4Ym2y8MBEiQACA-jWWh0NEyPPA8C01gzEj5cr7Gmhc2BaC-Bn8OZij1Z7ZwaAmIn8P8HAQ podziwiam ze możesz na tym pracować, na 800 dpi przesuniecie kursora na ekranie 27" o rozdzielczości 2560x1440 po szerokości ekranu wymaga ruchu myszą około 8 cm i tak średnio 12h dziennie to się nazywa oszczędność ale chyba na własnym organizmie ;)

silverfox zasadniczo większość myszy bezprzewodowych ma lagi, dwa jak masz więcej urządzeń bezprzewodowych to się potrafią zacinać w sposób już mocniej odczuwalny. Używam logitecha od 20 paru lat, już kolejna mysz kablowa i nie miałem nigdy problemu z podwójnym klikiem. Zwróć ewidentnie uwagę na to co napisałem na temat czułości myszy w stosunku do posiadanego przez ciebie monitora i jego rozdzielczości, dwa duża wygoda w pracy to programowalne przyciski w większej ilości

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, faktycznie przepłaciłem, byłyby za to dwa piwa, pracuje na ekranie FHD (1920x1080) w 24 calach, przesuwam kursem po całym ekranie nie odrywając dłoni od stołu itd., także z dokładnością do piksela. Także nie wiem o czym piszesz, nie mam żadnych dolegliwości zdrowotnych, a pracuje z myszami od 1991/2 roku, nic mój organizm na tym nie traci, za to współczuje tym którzy wydają na mysz 3 stówy lub więcej, bo Bóg musi ich bardzo nie kochać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

hej!

Gnacik - Niekoniecznie musi być to mysz symetryczna. po prostu proste konstrukcje jakoś mi bardziej leżą. Bardzo mi się podobała mysz Roccat Kova+. Z przewodowych to by był nr 1 dla mnie.

Lesiu - mokrolagi - minimalne opóźnienia w czasie pomiędzy ruchem myszą a reakacją kursora.

skalpel3d - jaka mysz (dpi) powinna być do monitora 4k?

 

Może coś z HP? Mam klawiaturę wifi HP i jest rewelacyjna.

Edytowane przez silverfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silverfox jeśli chcesz wykonywać nieduże a precyzyjne ruchy zaczynałbym od 3200 i w górę. Zasada jest prosta 1 cal ruchu dłonią odpowiada takiej ilości pikseli na ekranie jaką ma czułość mysz. Co do samego wyboru modelu miałeś możliwość popracowania na Roccat Kova+ jeśli tak i leży ci do reki jej ergonomia to co tu się zastanawiać.

Materalia gdy ja przełączę swoja mysz z 4k na 800 dpi to nadaje się ona dla mnie tylko do kosza a nie do pracy np w cadzie :) Natomiast jak bym dał swoja mysz pani "Kazi" z księgowości to ona do mnie za pięć minut przyjdzie i powie ze mysz jest zepsuta bo nie może trafić w żadna ikonkę na ekranie. Widać przyzwyczaiłeś się do takiej a nie innej czułości myszy, albo po prostu nie popracowałeś na czymś czulszym Jako ateistę cieszy mnie to ze mnie Bóg nie kocha ;) i ze wymagam od sprzętu czegoś więcej niż oferta z zieleniaka :) a na poważnie to niech każdy się rządzi jak chce własnym portfelem i zakupami myszek jeden będzie kupował za 25 pln inny za przeszło 300 pln i to jest wyłącznie ich sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

skalpel3d to ma swoje drugie dno, lubię za jednym "zamachem" móc przesunąć kursor od lewej do prawej krawędzi ekranu. Fajnie by było mieć przełącznik czułości myszy. Roccat Kova+ nie pracowałem na niej ale w sklepie miałem ją w ręce - pasowała bardzo dobrze. Jej wada - ma kabel.

Edytowane przez silverfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silverfox jak się dłużej popracuje to ten kabel to zaleta zero lagowania szczególnie w momencie gdy akurat sobie tego nie życzysz albo klient ci wisi nad głową, dwa jeśli jednak bardzo chcesz bezprzewodową to bierz takie modele które pracują w pasmie 2,4 GHz , ewidentnie mniej problemów z lagowaniem spowodowanym np grubością blatu miałem tak w przypadku poprzedniej klawiatury wina był gruby drewniany blat po zmianie na model właśnie pracujący w wyższym pasmie nie ma żadnych problemów. No to masz dylemat bo najczęściej bezprzewodowe maja sporo niższa czułość od ich odpowiedników cenowych na kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się śmiać :) sprzęt oszczędza czas lub go marnuje.

Ja ostatecznie przesiadłem się z laptopa i czuję potworną różnicę. Wszystko śmiga jak należy ale mam parę problemów:

1) CPU fan error - ustawiałem w biosie 200RMP i ignore - nie pomaga. Zamierzam aktualizować BIOS.

2) Taktowanie CPU - 2900Mhz zamiast 3300Mhz. Tym się nie zajmowałem bo nie miałem po prostu na to czasu.

3) wentyle w phanteksie trochę hałasują obracająs się stale 1000RPM - muszę je przepiąć z regulatora obudowy bezpośrednio na płytę. Coś ten regulator nie za bardzo dogaduje się z płytą do której jest podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie wymienił RAzera? polecam strasznie!! mam lachezisa czy jak mu tam od premiery czyli to będzie już jakieś 7-8 lat. mega dużo podróżuje nie raz pracuje na plaży czy w górach, myszka spadła mi setki razy, jestem troche chaotyczną osobą.. wylałem na nią nie raz czy to jakiś alkochol czy cole, zabrzmi dziwnie ale lubie pracować w klubie jak znajomy gra. minusy często coś jest wylane na sprzęt xD..

 

Poleciłbym ci razera Mambe imho według mnie niema lepszych myszek na rynku. Są trochę drogie ale... no mam już prawie ją 10 lat i nie czuje w ogóle potrzeby na wymiany wszystko działa elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Jutrzenka - obczaję Razera i wezmę go albo Roccat Kova+ może coś od HP. Na pewno musi mieć programowalne przyciski. W Adobe przecież co aplikacja to inne sktóty do tej samej czynności :|

 

skalpel3d

tak wyglada moja konfiguracja obecnie:

[CPU] ------> Noctua cooler

[CPU_OPT] ------> PWM z Phanteksa -----> wentyl 1;wentyl 2;wentyl 3 w obudowie

 

Co radzisz? Planuję:

1) upgade biosu

2) wentyle do mobo i ustawienie PWM z mobo z możliwością całkowitego wyłączenia wentyli poniżej określonego progu temperatury. czyli ominięcie PWM od Noctuy. Wydaje się, że płyta ASUSa sobie poradzi z chłodzeniem i sterowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności