Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 106

Wątek: Sebastian Szmyd

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    No i odbyt. Bosko wygląda ten pomalowany- future landscape. Zupełnie jakby wzięty z komiksu Moebiusa tudzież innego Enki Bilala. Bardzo klimatyczne. Ciekawe są też te ćwiczenia "na masę". One są z jakiegoś tutoriala czy też na bazie zebranych własnych doświadczeń stwierdziłeś że tak właśnie sobie trzeba poćwiczyć?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Inspirowałem się Moebiusem jeśli chodzi o kolory :)

Co do ćwiczenia, to nie brałem go z żadnego tutoriala, ale gdzieś widziałem podobne martwe natury w necie. Po prostu chciałem zrobić coś w stylu takich blokowatych modeli głowy jak Asaro, z wyszczególnionymi płaszczyznami, tylko z przypadkowymi obiektami.

Member

Podziękowania

Domyślnie

W końcu postanowiłem zrobić coś komiksowego :) Nie przepadam za fanartem ale chciałem się skupić na samym robieniu i procesie niż na wymyślaniu postaci. Dorzucam pierwsze szkice i sam inking. Zmieniłem w międzyczasie budynek, chyba na lepsze.

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Bardzo fajne, podejrzewam, że większość ludzi z chęcią zobaczyła by taki cały komiks. Widać swoją stylówkę co też na plus. Mnie razi to, że absolutnie wszystkie krawędzie są ostre. Tak samo przy budynkach w tle wszystkie linie są za proste przez co całość taka sterylna trochę. Wiem, że to ciężko osiągnąć bez tradycyjnego inkowania ale z tym bym zawalczył w przyszłości. Generalnie bardzo na plus. Aż sam muszę wrzucić coś komiksowego bo sam trochę posiedziałem w tych klimatach ostatnio. Powodzenia!

Member
    Awatar sicksicksick
    Podziękowania

Domyślnie

aa do czego ten robot ma służyć ?, wygląda troche jak kwiat ,jakoś ani agresywnie ani przyjaźnie XD cos jak pralka albo czajnik , w sensie ..studium martwa ciekawe... na coverach sie nieznam ale spider wyrżnoł kolanem w blok, te bloczki z tyłu są tak od linijki że bardziej przykuwają uwage niż sam spider; w 'tuszu' może już byś zakresił jakieś silne swiatło,albo jakie kolwiek; bo teraz to wygląda co najwyżej jak ze sketchupa tylko bez efektów .... ale analogi miodne .

Member

Podziękowania

Domyślnie

Robot to zbieracz truskawek :P Żartuje, żadnej funkcji w sumie nie miał. To był taki spontaniczny design, zabrakło w nim jakiejś spójności ale spodobał mi się na tyle, że go dokończyłem. Nie miał być jakiś nazbyt agresywny, stąd taka kolorystyka. Co do Spidermana to mój zamysł był taki, że w tle jest mało detalu, żeby nie przyciągało zbytnio uwagi i dodawało dystansu. Może trochę przesadziłem?:/ Pierwszy raz robiłem taką architekturę w Photoshopie i w sumie to nie wiem, jak przeskoczyć to, żeby było 100% digitalowe ale nie wyszło jak ze Sketchupa i jednocześnie było równe i nie na odwal się. Jakieś sugestie/tutoriale?
    Ostatnio edytowane przez SebastianSz ; 30-06-17 o 12:50

Member
    Awatar Sayja
    Podziękowania

Domyślnie

Spróbuj może jeszcze raz ręcznie przejechać całe tło, panując nad grubością kreski, upraszczając rzeczy tak, żeby spidey wyskoczył na pierszy plan.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Tym razem tradycyjne media, inking zrobiony prawie w calosci pedzlem, poza fragmentem na dole za szyba, to bylo stalówka, no i koło po prawej micronem, żeby równe było. Chciałem jakoś uprościć tło i tusz zrobiłem tam z ręki, żeby nie było takie sterylne i nienaturalnie równe.

Member
    Awatar Sayja
    Podziękowania

Domyślnie

Fajnie! Dużo lepiej tło wygląda, tyle kresek ile trzeba, żeby nie pachniało sztucznością i nie odwracało uwagi od akcji. Dobre uproszczenia. Tylko pozowanie rąk mi lekko nie leży, myślę, że można było to dynamiczniej i czytelniej narysować.

Dla mnie super. Czekam na całą stronę :)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Postanowiłem pomęczyć się trochę z miastem z małymi postaciami w perspektywie, efekty poniżej.

Przy okazji, szukam miejsca, żeby pouczyć się malować olejnymi. Zna ktoś kogoś w Warszawie? Mogą być prywatne lekcje, nawet w sumie lepiej by było, nie musi być żadna szkoła czy coś. Zależy mi, żeby ktoś mnie trochę poprowadził bo samemu to mnie kur... strzeli niedługo.

Uprawnienia umieszczania postów