Skocz do zawartości

Sebastian Szmyd


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem uniknąć 100% czarnych cieni, żeby nie upraszczać sobie roboty i mieć na czym poćwiczyć kolory. Zwykle wolę taki trochę styl noir z ostrym światłem i cieniem, ale tym razem postanowiłem zrobić nieco inaczej i formę wyłącznie kolorami pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nauka koloru, tym razem farby olejne. Rysunek koślawy trochę i kszałty nie do końca takie jak miały być bo cały podrys robiłem pędzlem i ciężko być precyzyjnym. Muszę popracować nad krawędziami, ale póki co cieszę się, że widać co jest czym (mam nadzieję) i że kolory nie są jak z dziecięcej kolorowanki (mam nadzieję 2).

 

llFvQAf.jpg

ieQVLgf.jpg

TeHWl2L.jpg

IvjCvnU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, to wszystko idzie w dobrą stronę :D kolory zdecydowanie nie jak z kolorowanki ale nie wiem czy to przez aparat ale terminator na pomarańczy wydaje się trochę brudny(?) Za dawno nie malowałem żeby wiedzieć

Cholera, nie powiem ale narobiłeś mi ochoty żeby do tego wrócić xd na czym malujesz? Bo to chyba nie papier, wygląda z faktury jak naciągnięty materiał. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mandarynka była :P Zdjęcia robione starą komórką więc niestety jakość jest jaka jest. Możliwe, że nieco zbyt przybrudziłem cienie. Tam było trochę niebieskiego swiatła w cieniach (kartki na górze przykleiłem) ale może wyszło zbyt brudne.

 

Maluję na tablicach malarskich chyba 20x20cm albo 25, nie pamiętam. Kupiłem kiedyś hurtem kilkadziesiąt sztuk, żeby się nie cackać. Nie znoszę normalnego płótna, wkurza mnie to, że się ugina pod pędzlem :P Może coś robię źle, ale i tak tablice zajmują ułamek miejsca i łatwiej na nich się pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Gwiezdne Wojny. Chciałem jakoś oddać kolorami ten kontrast pomiedzy spokojnym, nieświadomym zagrożenia Jedi i imperialną sondą, która go odkryła. Zależało mi na nieco bajkowym tonie, szczególnie w miejscu gdzie siedzi postać. Chciałem też, żeby było mocno komiksowe :) Nie wiem, czy się udało, ale chyba jakiś progres w stosunku do poprzedniej kolorowej pracy jest.

 

sebastian-szmyd-4-last-moment-of-respite-colours-export.jpg

 

Siatka i pierwsze elementy na początek:

sebastian-szmyd-wp-20171202-001.jpg?1513355855

Finalne ołówki:

sebastian-szmyd-1-last-moment-of-respite-inks-just-pencils-smaller.jpg?1513355893

Inking w PS

sebastian-szmyd-2-last-moment-of-respite-inks.jpg?1513355855

Colour comps:

sebastian-szmyd-last-moment-of-respite-color-comps.jpg?1513357385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te portretowe rzeczy kozackie, nie mam pojęcia nawet do czego się przyczepić. Natomiast te komiksowe trochę zyskają jak uprościsz linie i odbierzesz szczegółów tam gdzie ich nie potrzebujesz tak naprawdę. Pamiętaj też o grubości linii przy nakładaniu się obiektów "bliżej-dalej" oraz "bliżej źródła światła- od strony cienia". Fajnie to tłumaczy David Finch

i Scott Robertson

Pamiętaj, że dobrze narysowany komiks jest czytelny nawet w samej czerni i bieli. Ogólnie zajebista robota- oby tak dalej!

 

Z rozpędu machnąłem też kolor przykładowy ale to bym się nie sugerował:D

 

Pozdrawiam

Rymin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFLvyqP.jpg

 

Martwa natura ze zdjęcia z Ctrl+Paint.

 

Starałem się podejść do tego tak jakbym podchodził do malowania olejnymi, czyli bez eyedroppera i miliona layerów i użwyając głównie mixer brusha. Nawet chyba spoko wyszło, jak na ten moment:) Mixer brush ma jakoś więcej sensu dla mnie teraz, jak trochę poćwiczyłem klasyczne malarstwo olejnymi.

 

Półtora roku temu było tak:

 

Zz5Vcj1.jpg

 

Chyba jest jakiś postęp w malarstwie, szczególnie jak chodzi o widzenie kolorów. Wiem, że to tylko martwe natury, ale zawsze to coś :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Panie! To chyba wasza najlepsza praca jak dotąd.

 

Mam wrażenie że wysunięta do przodu stopa to taki pierwszy focal point, potem dopiero głowa. I to chyba jedyny błąd.

No chyba ze tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postać bardzo spoko, resztę mógłbyś dopracować bo tło bardzo "po łepkach" zrobione i kierunek światła tego z góry nie zgadza się z tymi odblaskami na ścianie z tyłu. Generalnie światło pada tutaj z dużą dowolnością:D Tak czy siak świetna praca- zgadzam się z JoanJoan że chyba najlepsza z komiksowych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczę kolejne komiksowe, ekhem, dzieło. Miał być synthwave i samochód w pasującym stylu. Do tego miało wyglądać na fragment strony ze starego komiksu i w ogóle style over substance. Nie wiem jak wyszło bo już patrzeć nie mogę, jak ktoś ma uwagi to chętnie posłucham. Wrzucam poprzednie etapy też:

 

sebastian-szmyd-synthwave-street-day-3-colors-4-experimental-3-2256x1593-halftone.jpg?1517854789

 

Wipy:

 

sebastian-szmyd-synthwave-street-day-2.jpg?1517854647

sebastian-szmyd-synthwave-street-day-3-colors-3-smaller.jpg?1517854635

sebastian-szmyd-synthwave-street-day-3-colors-4-experimental-3-284x2006-no-halftone.jpg?1517854642

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimaty synthwave/vaporwave cd., czyli chilloutowanie w odległej przyszłości 1994 roku :)

 

Tym razem z odrobiną animacji i audio! Szaleństwo.

 

Finalny rysunek:

 

sebastian-szmyd-cb-animation-vhs-color-2.jpg?1518528909

 

Wersja lekko animowana, z dźwiękiem:

 

 

Eksperymenty z animacja, konkretnie samochody w tle. Rysowanie tego obracającego w perspektywie było małym wyzwaniem :)

 

 

Szkice i wipy, jak ktoś jest ciekawy: https://www.artstation.com/artwork/LPxQA

 

Może i nie jest to jakieś arcydzieło, ale chyba pierwszy raz udało mi się uchwycić na rysunku klimat tego co miałem w wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawki i rozkminka jak malowac w Clip Studio Paint. Jak ktoś nie zna to to dawne Manga Studio. Jak dla mnie dużo lepsze do rysunku niż PS (głównie dzięki perspective rulers, PS chyba nie ma czegoś takiego), jak chodzi o malowanie to hmm... Nie jestem jakimś wymiataczem, dla mnie ujdzie, chociaż nie ma tej wszechstronności PSa.

 

sebastian-szmyd-sekaa298-figure-practice.jpg?1519159290

sebastian-szmyd-female-figure-painting.jpg?1518976401sebastian-szmyd-portrait-practice.jpg?1519064588

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się łezka w oku zakręciła bo przypomniałem sobie jak z bratem w contrę w dzieciństwie nap...dalaliśmy. :). Na pegasusie. Świetnie się wyrobiłeś w kolorach. Z designem gorzej. Te samochody wyżej to imo, niezłe koszmarki pod tym względem. :P. Ale techniczne wykonie (Kolory, perspektywa, lineart) - super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro z 80's nie jest oczywiście złe ale mi się wydaje że za dużo tutaj wrzuconych jest elementów zbędnych. zwłaszcza w przypadku tego pierwszego wozu. Ten silnik w tym wielkim wgłębieniu, które w sumie dzieli samochód na dwie części to "drobna" przesada.

 

Ja oczywiście nie jestem expertem od designu.

 

Może ktoś inny siętez odniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności