Skocz do zawartości

Renderfarmy - co i jak ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

Jako, że nigdy nie miałem styczności z renderfarmami, chciałbym się was poradzić. :)

 

Posiadam dwie animacje stworzone w C4D Vray. Jedna trwa 50 sekund a druga coś około 2m30. Problem polega na tym, że dość długo się renderuje i z moim sprzętem nigdy się nie wyrobię (01/06 animacje są na projekt szkolny).

 

Wyrenderowanie 650 klatek w niskiej jakości (1280x720) zajęło mi 9 godzin. Jedna klatka w HQ zajmuj 12min. Finalną animację chciałbym wyrenderować w HQ - FHD - 60fps

 

Postanowiłem "ogarnąć" jakąś renderfarme tylko nie mam pojęcia jak to działa.. Kalkulator wycenia na 600zł a czas renderu na 2 minuty. I właśnie w tym jest problem.. Jak to działa ? Szczerze mówiąc, to mi nie musi renderować w 2 minuty. 10 czy na 30-60 minut było by okey. Poprawek żadnych raczej nie będzie a do dyspozycji mam całe 24h. Z tego z rozumiem, to wynajmuje się rdzenie na 24h ?

 

Z render farm obsługujących C4D i Vraya znalazłem:

 

http://www.render-storm.com/

 

https://us.rebusfarm.net/en/

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć.

 

Ja polecam GarageFarm.NET.

 

Generalnie kalkulatory na farmach dają bardzo ogólne przybliżenie kosztów, najlepiej puścić sobie test 1/10 res dla stilli albo co 15 klatkę dla animacji i albo policzyć sobie samemu albo skorzystać z systemu estymacji kosztów na farmie. Poza tym większość farm ma system priorytetów więc możesz sobie wybrać niższy i poczekać dłużej za niższą cenę.

Edytowane przez Mulholland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłasz projekt i płacisz za tzw Gigahercogodziny.

 

Kalkulator kosztów opiera się właśnie na tej wirtualnej jednostce - mierzysz ile czasu przelicza Twój komputer,

dajmy na to 4 rdzenie po 3 GHz, liczy 10 godzin.

 

Czyli (4 x 3 Ghz) x 10h x 1 komputer = 120 gigahercogodzin na animację w kiepskiej jakości.

 

Na farmach projekt jest przeliczany najwcześniej jak się da, co nie oznacza, że wystartuje od razu,

czasem minie nawet kilka godzin zanim ruszy - wynika to z priorytetu Twojego zadania.

Zwykle przelicza go jednocześnie 50-150 maszyn, potem komputery liczą coś innego.

 

Można też wynajmować stacje na całe doby, ale to inna usługa.

 

Polecam Foxrender farm, dość tania, szczególnie jeśli jesteś studentem, jeszcze się tam nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi !

 

Ca mel, udało mi się rozkminić te renderfarmy. Co do nich, to jednak zostanę przy renderowaniu na komputerze. Utworzyłem konto na RebusFarm gdzie otrzymałem 10 render kredytów. Niestety na render 100 klatek czekałem 1,5 tygodnia w kolejce (Ruszyło w nocy z niedzieli na poniedziałek)... W tym czasie zdążyłem wyrenderować cała animacje na moim komputerze. Uzałem też, że priorytetu tam nie ma co kupować (Kosztuje podwójne).

 

Renderfarmy szukałem tylko do renderu jednej animacji. Od września idę do szkoły 3D która już posiada swoją renderfarmę więc powinien być luz.

 

Tak czy owak dziękuje wszystkim za odpowiedzi ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności