Skocz do zawartości

Problem z Cloth w max 2014


Puppet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wiem, że większość z państwa pracuje lub ma niewiele czasu więc postaram się streścić z moim problemem.

Podczas riggu chciałem uatrakcyjnić moją postać o dodatkowy element jakim jest ubranie. Niestety mam masę problemu z modyfikatorem cloth. W skrócie, nie wiem jak powinienem ustawić zmienne. Męczę się nad tym od wielu dni przeszukując internet w poszukiwaniu workflow ale nie znalazłem niczego co byłoby chociaż troszkę podobne do tego co chcę uzyskać.

 

Próbowałem na ciuch nałożyć modyfikator cloth i ustawić w parametrach wet(w sumie większość automatycznych zmiennych) jako obiekt kolizyjny ustawiałem moją postać potem postać z kośćmi, potem postać z kośćmi, ciuchem w skinwarp i na to clotk. Zawsze ten sam efekt, ciuch zwyczajnie leci mi w dół jakby niczego się nie trzymał lub kompletnie próbuje jakby doczepić się do kości, których w żaden sposób nie przypisuje. Na screenach znajdziecie wszystkie parametry jakie mam ustawione w tym momencie. to bardzo ważne, żeby nie używać do tego celu osobnego rigu ani skinwarpa ponieważ chcę uzyskać dokładnie taki efekt jak poniżej na YT.

Przekopałem forum i chyba nie wiele osób zajmuje się właśnie tym.

Bardzo proszę po pomoc lub odesłanie mnie do odpowiedniego działu. Na prawdę męczę się z tym strasznie długo i bez efektów...

Pozdrawiam

[video=youtube_share;MQhiwNRSfTE]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wszystko jest na materiale. Należy na zrigowany mesh nałożyć reaktor cloth, potem nadać odpowiednie zmienne, ustawić kolizje obiektów i ustawić punkty zaczepienia ubrania żeby nie opadł. Sprawdzić to możesz w podglądzie na animacji ale reaktor potrzebuje chwili na obliczenia. Jeżeli masz za słaby komputer to nic nie wskórasz. Możesz zrobić to znacznie szybciej w programie maya i przy zużyciu mniejszej ilości zasobów ale jeśli już to musi być max to spróbuj z małym zagęszczeniem siatki ubrania np 5 tys. Jeżeli możesz również w podglądzie u niewidocznić sobie ciało. Nigdy nie ró takich rzeczy napalony. Tu trzeba dużo przeczytać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności