Skocz do zawartości

Krita 3.0 wydana


Rekomendowane odpowiedzi

Krita przeszla cholernie dluga droge. To jedyny soft dla ktorego zdecydowalem sie zainstalowac Linuksa w czasach kiedy wersja na Windowsa przypominala okulawionego slepca na polu minowym. Teraz Krita smiga na windowsie przepieknie i w ogole nie przypomina siebie sprzed miesiecy. Deweloperzy nadal odwalaja kawal swietnej roboty, soft dojrzewa i w wielu aspektach przerasta komercyjne softy w wygodzie uzywania (w mojej opinii, ktora nie musi sie zgadzac z wielkimi PRO, ktorzy czesto nie uzywaja Krity jedynie dlatego ze przyzwyczaili sie do dziadka Photoshopa :P)

 

Tak czy owak - oto jest oficjalna wersja 3.0

 

Liste zmian macie tutaj:

https://krita.org/krita-3-0-release-notes/

(nie ma co prawda mega potrzebnego drukowania 3D, jak super PRO Photoshop, ale za to ma podstawowe narzedzia do animacji #irony )

 

link do sciagniecia:

https://krita.org/item/krita-3-0-released/

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A może być tak że ta 3 na winde jest wolna i lagująca a na Linuxie sobie hula?

Nie wiem jak na Linuksie, bo mam ta na windzie i hula :) Ja Linuksowi podziekowalem zaraz po tym jak Krita zaczela dzialac porzadniej na windzie. Nigdy nie bylem typem programisty i pamietanie komend, wpisywanie mnie nie bawi.

stretchy za wiele nie wpadnie raczej.

prawie 7K eurorubli w stretchach juz. Jeszcze trzy dni - moze nawet uda sie uzbierac 100% stretchy :)

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Krita nie lubi mojej karty graficznej, bo są dziwne artefakty

 

Wiem ze to standardowa odpowiedz, ale to dziala ;) - zglos buga. W ich przypadku to na prawde dziala. Pomozesz wszystkim. Bo co da ze Ci powiem "u mnie dziala wszystko". Szkoda ze akurat na takiego wymiatacza jak Ty trafilo... Mega chetnie bym zobaczyl jakas twoja pracke w Kricie. Z ciekawosci - jaka masz karte? Mozesz wrzucic screenshota z artefaktami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to ma cos wspolnego z Instant Preview dla duzych pedzli (

)

 

Mozliwe tez ze cos z ustawieniami OpenGL. Nie powinno cudowac nawet z jednym layerem. Daj znac co sadzisz - o ile sobie przypominam dobrze to kiedys mowiles cos o tym, ze nie moglbys uzywac Krity przez powolnosc na duzych canvasach (chyba ze cos popieprzylem i to byl ktos inny :P). Tak czy siak - jesli mozesz daj znac co sadzisz o nowej Kricie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biglebowsky- Masz niefart do tego softu. :D Dziwaczne te artefakty, jakby się chrzaniły bufory Instant Preview. Trzeba to zgłosić twórcom ale obstawiam na 99% to wina Win10 i spierniczonych sterowników od Nvidii. Masa programów w tym Photoshop, Max, Blender oraz co trzecia gra ma jakieś problemy na nowym windowsie i GPU Nvidi. Te problemy nie występują na Win7 i Win8. Część bugów mogą załatać czy obejść twórcy aplikacji ale niektóre muszą być rozwiązane u źródła przez MS i Nvidie. Długo potrwa zanim to się ustabilizuje.

Tak to jest jak 95% kodu sterownika to hacki którymi próbuje się załatać robote spier*oloną przez twórców gier AAA. Serio tak to działa. :)

 

Nezumi- Nie ogarniam tego ich bug-trackera totalnie. Mógłbyś to wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi- Nie ogarniam tego ich bug-trackera totalnie. Mógłbyś to wrzucić?

 

Wrzucone. Zgaduje ze ma to zwiazek z instant preview, ale u mnie to nie wystepuje. Moze to win10 specyfic, ja wciaz z lenistwa siedze na win7 a widzac ilosc niby drobnych ale wkurzajacych problemow jakie maja ludzie jakos odsuwam mysl o przesiadce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności