Skocz do zawartości

copy stamp, Obiekty nachodzą na siebie


Lzja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zrobiłem symulacje partikli, wyrzuciłem ją do .bgeo i chciałem za pomocą copy stamp przypisać do nich geometrie.

I mam taki problem że obiekty przenikają przez siebie. W POP użyłem noda pop interact lecz nie chcę mu tam dawać zbyt dużego odpychania bo wychodzi zbyt rozpylone. Czy jest jakiś sposób by tego uniknąć już po wypaleniu symulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć,

 

Zrobiłem symulacje partikli, wyrzuciłem ją do .bgeo i chciałem za pomocą copy stamp przypisać do nich geometrie.

I mam taki problem że obiekty przenikają przez siebie. W POP użyłem noda pop interact lecz nie chcę mu tam dawać zbyt dużego odpychania bo wychodzi zbyt rozpylone. Czy jest jakiś sposób by tego uniknąć już po wypaleniu symulacji?

 

 

Musisz mieć minimalny dystans między cząsteczkami (pscale*2) i zaaplikować jego połowę, jako rozmiar największej z osi bounding boxa dla obiektów. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie. Najlepiej jest po prostu symulować prawdzie obiekty w DOPach - razem z kolizjami. Bullet powinien sobie radzić z tysiącami obiektów. Po co POPy?

Edytowane przez SYmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć minimalny dystans między cząsteczkami (pscale*2) i zaaplikować jego połowę, jako rozmiar największej z osi bounding boxa dla obiektów. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie. Najlepiej jest po prostu symulować prawdzie obiekty w DOPach - razem z kolizjami. Bullet powinien sobie radzić z tysiącami obiektów. Po co POPy?

 

Dzięki za odpowiedź,

Houdiniego dopiero się uczę i korzystam z niego po omacku. Chciałem by dwie geometrie o dwóch różnych kolorach i skali poruszały się po krzywej. Zrobiłem to tak jak na załączniku. Na odforce znalazł podobny temat gdzie też się udzieliłeś i podałeś skrypty ale nie wiem jak je wykorzystać:P Dla testów skopiowałem sposób ze scenki wyżej ale nie działa jak należy. http://forums.odforce.net/topic/6240-non-overlapping-copies/

 

Twój pomysł faktycznie wydaje się zgrabniejszy ale nie wiem do końca jak się za niego zabrać. Udało mi sie poprowadzić obiekty po krzywej ale np żeby wprowadzić zmienna skale i dwa kolor muszę dodać już w sopie? I jeżeli tak to prosiłbym o jakiś przykład kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności