Skocz do zawartości

Biblioteki materiałów - 3ds max - problem


metallo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nadzieję , że w dobrym dziale zamieszczam ten wątek.

Mam następujący problem. Chcę stworzyć sobie bibliotekę moich oraz ściągniętych z internetu materiałów. Chcę ale była zawsze po uruchomieniu świeżego maxa. Ze stworzeniem biblioteki materiałów nie ma problemu, tworzę nazwy grup, wczytuję materiały i wszystko działa pięknie. Problem zaczyna się w momencie kiedy wyłączam maxa i odpalam ponownie. Wtedy wszystkie biblioteki , które wczytałem, stworzyłem znikają i nic tam nie ma i muszę powtarzać wszystko od nowa. Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak to rozwiązać. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Rozumiem ale w jaki sposób zapisać?, Jak tworzę nową grupę w bibliotece materiałów, do tej grupy wrzucam materiały, które chcę aby w niej byłe i zapisuje to tworzy się plik o nazwie grupy i rozszerzeniu *.mat . I ten plik znajduje się w folderze domyślnym maxa ./materiallibraries.

I mimo to że materiał jest zapisany, jak uruchamiam ponownie maxa to ten materiał nie jest wczytany i muszę go wczytywać jeszcze raz. Fizycznie plik jest tam gdzie go zapisałem ale biblioteka nie wczytuje się automatycznie do programu po restarcie..... Czy o tym mówiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem. Nie mogę wyszukać w internecie rozwiązania. Ten problem dotyczy maxa 2015 DESIGN. mam na kompie jeszcze dwa inne (2012 i 2009 ) i tam wszystko działa bez zarzutu. Te same kroki wykonuję w jednym i drugim i tylko w 2015 nie działa.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności