Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 294

Wątek: Szkicownik_Graft

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    ćwiczył na pewno będę, tylko brakuje motywacji kiedy nie widać efektów. Ciekawy jest również styl cell shading i może w tym kierunku będę się doskonalił.

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Musisz napisać w jakim kierunku chcesz iść - illustracja, concept art itd? Nie wrzucałbym tysiąca ćwiczeń bo tego ci nikt nie oceni tylko powie jedno - oby tak dalej i więcej:D Widać, że robisz dobrą robotę i efekty przyjdą - cierpliwości. Mam jednak wrażenie, że ćwiczenia idą w dobrym kierunku i wszystkie studies trzymają poziom ale twoje własne prace jeszcze nie mają tego czegoś. Nie martw się każdy tak ma i pracuj dalej a w końcu zacznie wychodzić to co raz lepiej. Ja z chęcią zobaczyłbym jakąś wykończoną pracę na którą poświęcisz trochę czasu - mam wrażenie, że ja na takich się najwięcej uczę. Pozdro

Member

Podziękowania

Domyślnie

Bo dlugie prace - czy to z natury czy cos wlasnego z pomoca referencji ucza obserwacji i calosciowego podejscia do pracy, zawieraja w sobie wiele problemow nad ktorymi czlowiek moze dluzej posiedziec. Dlatego ucza najwiecej.

Ludzie chyba nie do konca ogarniaja po co w ogole sie robi tego typu szkice stad mysla, ze jak zrobia ich milion czyli duuuzoo to bedzie taaaaki progress. Przypuscmy, ze chcesz narysowac stwora albo pojazd albo cokolwiek na bazie misia. Albo samego misia, ktory tanczy makarene i nie mozesz znalezc na to referencji :P Wtedy szkicowanie misia z boku, gory, dolu, czaszki misia, miesni nog misia ma sens, bo analizujesz, probujesz zrozumiec dlaczego mis jest zbudowany tak a nie inaczej i jakie sa mozliwosci danego mechanizmu ktory za tym stoi. Zdobywasz konkretna wiedze pod konkretny problem. Dzieki temu mozesz samemu stworzyc cos sensownego.

Rysowanie nogi misia dla samego rysowania nogi misia nie ma sensu. Bo zanim wykorzystasz kiedys ta wiedze w swoich pracach, zdazysz juz dawno zapomniec o co chodzilo. Innymi slowy kladziesz sobie do glowy bezsensowna w tym momencie wiedze i dziwisz sie, ze nie masz efektow :P Maluj/rysuj rzetelnie z natury. To najbardziej uniwersalne cwiczenie jakie moze byc, ktore przeklada sie na wszystkie aspekty warsztatu. A noge misia rysuj, gdy bedziesz musial zrobic prace z misiem :D

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za rady, postaram się robić więcej skończonych prac. Wrzucę kilka starszych które ukończyłem to może ktoś się wypowie co jest w nich złe ;)

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

ok. to będzie bolesne xD

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

No więc po kolei:

Pierwszy z Ciri naprawdę fajny- widać braki warsztatowe ale jest dynamiczna kompozycja która robi robotę. Zwróć uwagę na materiały - całe ubranie, skóra, metal na rycerzu- wszystko jest wyrenderowane tak samo przez co wygląda plastikowo. Mógłbyś też tego rycerza trochę inaczej ustawić ale to już kwestia gustu.

Koncepty zombiaków- robiąc tyle studiów postaci i anatomii dziwię się, że tak słabo wypadasz w rysowaniu z głowy niestety. Rozumiem stylizację ale błędy anatomiczne sprawiają, że każdy pracodawca potraktuje cię jak amatora po zobaczeniu takich prac. Rendering materiałów to samo co powyżej.

Ilustracja z tą panną bardzo ok- nie mój klimat ale warsztatowo w porządku.

Co do redesignów to nie wiem jaki masz w tym cel. Jeśli już robisz takie rzeczy to weź jakieś stare IP gdzie naprawdę możesz zrobić redesign a nie coś świeżego. Takie sklejenie z fotek nic ci nie da. Jeśli faktycznie chcesz coś wymyślić to pokaż kilka szkiców, swój proces myślenia itd. Uwierz mi, że takie szkice dla ludzi z branży są dużo ciekawsze niż skończone wypacykowane prace.

Ćwicz dalej bo jesteś na dobrej drodze, pozdrawiam!

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki, jak napisałem na początku nie aspiruję do pracy w tym zawodzie. Jest to moje hobby które umila mi wolny czas ;). Co do samych rad
    na pewno wezmę je sobie do serca. Wiem jak wiele mi jeszcze brakuje we wszystkich aspektach związanych warsztatem. Jeszcze kawałek życia przede mną więc dam radę ;) Potrzeba mi tylko konstruktywna krytyka, abym wiedział nad czym pracować najwięcej.

Member
    Awatar JonJoan
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki, jak napisałem na początku nie aspiruję do pracy w tym zawodzie. ;)
    A powinieneś. Poziom masz już na tyle dobry że spokojnie mógłbys na CG zarabiać. Zresztą praca w tej branży to nie tylko zarabianie. To także obcowanie z osobami które w tym biznesie już siedzą, mają dużo większą wiedze i skill. Czyli jest to też rozwój. na którym tak bardzo Ci zależy. No chyba że pracujesz w takiej małej firmie jak ja. Gdzie jestem jedynym grafikiem "artystą".
    Zarobione pieniążki tez można przeznaczyć na dalszy skill. Wielu tak robi. No chyba że planujesz jednak pracować a te twoje "nie aspiruję do pracy w zawodzie" to taka ironia. ;)

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Nie to nie ironia ;) po prostu już jestem za stary żeby traktować to na poważnie.
    Ok wrzucam coś żeby nie było tak pusto

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ale... jaka jest granica wiekowa? Może też już jestem za stary i nawet nie wiem ;D

Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów