Skocz do zawartości

Szkicownik_Graft


Graft

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 467
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W zasadzie to nie wiem co napisać, bo takie rysunki rządzą się swoimi prawami :p, ale mają fajny styl, szczególnie zestaw z kotami :D Może jedynie bym czasem kreskę zróżnicował, żeby linia nie była wszędzie jednakowej grubości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiem co napisać, bo takie rysunki rządzą się swoimi prawami :p, ale mają fajny styl, szczególnie zestaw z kotami :D Może jedynie bym czasem kreskę zróżnicował, żeby linia nie była wszędzie jednakowej grubości

 

Dzięki wielkie :) Z tą kreską to mi się nigdy nie chce bawić jak pomysły notuję :D chyba następnym razem się przyłożę bardziej do tego aspektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Twoje szkice komiksowe mają więcej mocy. Są pełne życia i emocji. Za to w typowym concept arcie czegoś brakuje - tu pewnie skupiasz się mocno na warsztacie, a brak swobody sprawia, że nie możesz sobie pozwolić na tak mocny przekaz.

 

Pewnie masz rację. Skupiam się głównie na warsztacie bo chcę się w końcu nauczyć "przyzwoicie" renderować.

To, że concepciarz ze mnie marny to uświadomiłem sobie już dawno ;)

Dzięki za wnikliwą analizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graft musze CI powiedziec, ze jesli idzie o Krola Dzumca, to szkice, ktorymi tak mocno weszedles w temat naprawde robia wrazenie, kilka charakterkow wyglada naprawde soczyscie. Na Twoim miejscu ostatnia tablice ze szkicami zaprezentowal bym jako propozycje do bitwy. Ostatni render jakos taki malo wyrazisty zeby nie powiedziec maluczki w porownaniu do bardzo lekkiej powabnej kreski z wczesniejszych pracek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi, ze jestes marnym koncepciarzem czy im dluzej tym gorzej tylko zwyczajnie nie umiesz operowac kolorem. Stad twoje prace przy czarno-bialych wygladaja blado. Po drugie odnosze wrazenie, ze (niezaleznie od koloru) lepiej ci ida prace cartoonowe, stylizowane, bardziej graficzne. Jesli tak to niepotrzebnie pchasz sie na sile w realizm, ktory wymaga innej reki i innego sposobu myslenia. Koncepciarz moze byc od cartoonu. Popracuj nad kolorem i idz w to, co idzie ci najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracach widac, ze jestes bardziej rysownikiem/grafikiem niz malarzem (stad twoje prace komiksowe sa fajniejsze) i lepiej ci idzie praca na ostrych krawedziach i synteza (cartoon) niz realizm operujacy bardziej na miekkich plamach i rozbudowanych subtelnosciach (nawet jesli mowimy o realizmie bardziej uproszczonym i ekspresyjnym). Nawet w tych movie still studies gdy stosujesz ostre krawedzie i operujesz plama bardziej syntetycznie - te prace sa lepsze. Po prostu twoj styl pasuje do cartoonu, rzeczy bardziej komiksowych, graficznych.

 

Czyli inny sposob myslenia to - myslenia plama, na miekkich przejsciach, subtelnosci a u ciebie - myslenie linia, praca na krawedziach, synteza, oszczedne operowanie plama, bardziej konkretne ruchy, decyzje.

 

Skoro masz potencjal by byc swietnym komiksiarzem, grafikiem, koncepciarzem od cartoonu to nie widze powodu dla ktorego mialbys na sile pchac sie w realizm. Kolor warto ogarnac niezaleznie od kierunku w ktorym pojdziesz.

Edytowane przez purin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za miłe słowa. Takie komentarze znaczą dla mnie dużo więcej niż miejsce na stronie frontowej. Wiem ,że moje starania idą w dobrym kierunku i nie widzę lepszej motywacji do dalszego tworzenia.

Edytowane przez Graft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo mnie dopadło(czasem tak bywa) wrzucam więc coś nieco innego dla odmiany

 

[video=youtube;TInP-_NVKwU]

 

Bardzo ciekawy wykład dotyczący między innymi kompozycji designu oraz ogólnie tego czym jest sztuka.

Można się nie zgadzać z niektórymi tezami które głosi autor, ale nawet pomimo tego warto obejrzeć.

Osobiście polecam wszystkie filmy od tego pana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności