Skocz do zawartości

Szkicownik_Graft


Graft

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 467
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kilka projektów postaci do mojego fanowskiego projektu. Mam zamiar pobawić się trochę w animację i postanowiłem że

najlepiej uczyć się realizując jakiś większy projekt. Jako że jestem fanem książek o Wiedźminie. Animacja będzie w tym właśnie uniwersum. Całość będzie utrzymana w stylistyce cellshading/komiks.

aXfFIXw.jpg

 

aI0ZJUC.jpg

 

M3UqQ2U.jpg

 

TWI7GAn.jpg

 

TbaN0sV.jpg

Na koniec testowy render jednej z postaci

 

PiRn6ZU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpię, nie ma obaw ;) jak wcześniej pisałem tu co wrzucam codziennie, to częściowo aktualnie, a częściowo starsze prace ;) Max 5h dziennie cisnę kiedy mam wolne i 1/2h kiedy pracuję. Wcale tytanem pracy nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z grzywką to przypadkiem nie jest Giger? :)

 

A tak po za tym to wrzucaj dalej. Wszystkie ćwiczenia są bardzo inspirujące i zapewne niejednemu łosiowi pomogą.

 

No i oczywiście żadem z ciebie hobbysta jak to powiedział Purin. Raz że za dużo techniki i warsztatu jest w Twoich pracach. Dwa że gdzie się nie zajrzy na strony zewnętrzne z Twoim udziałem, to widać że jadnak tej pracy poszukujesz.

 

Oczywiście Imo to bardzo dobrze że szukasz. Ale nie rozumiem tego całego zwodzenia forumowiczów. To chyba jakaś chęć zagrania na nosie jest.

 

Acha. Przydałyby się też jakieś dłuższe opisy tych ćwiczeń. Żeby świerzacy wiedzieli o co chodzi. Jeżeli rzecz jasna masz czas by coś takiego zrobić. Dzięki.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod postem JonJoana :D Chętnie poczytałbym o tych ćwiczeniach z kompozycji bo widzę milion kresek, których nie ogarniam i by było super jakbyś napisał na czym to polega :D Będziemy wdzięczni.

#świeżak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kreski to chyba taki rodzaj szybkiej "kratownicy" jest. Służy do uchwycenia prawidłowych proporcji kiedy kopiujemy obraz. Ja uzywam do tego specjalnego siatkowego brusha. Zwłaszcza jak portrety kopiuję. Duzo szybcie j idzie. I cała twarz się tak nie rozłazi na wszystkie strony. Tu mozliwe że ma to jeszcze jakieś inne zastosowanie. Widzę też od pyty jakiś innych technik udoskonalania kompozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kiedy nie pracuję to tak 5/6h dziennie. Od następnego miesiąca będę miał mniej czasu więc będę rzucał pewnie rzadziej te moje bazgroły. Te ostatnie są mniej więcej aktualne. Obecnie atakuję moje najsłabsze punkty między innymi perspektywę. Na dniach pewnie zacznę wrzucać coś z tej nierównej walki ;/ Strasznie ciężko mi idzie ogarnianie czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kilka lat juz na to forum nie zagladalem, ale skoro jestem to przy okazji sie poudzielam.

 

Fajny ten ostatni Viking, sam ostatnio mocno interesuje sie stylizowanymi rzeczami, dlatego chcialem Ci troche pomoc przy tym obrazku.

Ogolnie rzecz biorac najwiekszym grzechem na jaki Cie tu uczle to wybor dosc nudnego kadru,wystarczylo troche to przyciac i juz mamy historie o gosciu, a nie o gosciu i pustce po bokach ;)

 

Osobiscie nie przepadam za wklejanymi i podmalowywanymi fotami ale to juz kwestia gustu, chodz moim zdaniem fajnie by bylo przy takiej stylizacji powedrowac w "rękodzielo", podpatrz sobie Nathana Fowkesa i zwroc uwage, w jaki sposob uzyskuje "filmowy" efekt bez wklejania fotografii. Polece takze swojego dobrego kolege Sławka, ktory swietnieoperuje w takich stylizowanych klimatach.

 

http://hungrychameleon.blogspot.com/

 

Dodalem mlot, aby dodatkowo wypelnic miejsce, pozmienialem troche jego glowe, oczywiscie tot ylko propozycja i wcale nie musisz isc w tym kierunku, warto przy okazji glowy zwrocic uwage na rogi helmu, ktore sa dosc mocno rozjechane w stosunku do siebie.

 

Nie boj sie takze uzywac bardziej " tlustej " plamy, czyli solidnych blokow koloru/waloru. Kiedys sam mialem z tym ogromne problemy, ale odkad zaczalem malowac tradycyjnie gwaszem zaczalem bardziej inteligentnie podchodzic do tej sprawy. Czasami taka solidna plama niesamowicie skutecznie uwydatnia niektore elementy.

 

Jako dobra zasada staraj sie trzymac swoje detale w jednej z 3 stref, w cieniach, swietle lub pol tonach. Reszte warto upraszczac/grupowac.

 

 

Tutaj moj over, niestety nie mialem wiecej czasu zeby z tym powalczyc i samych dlonis pecjalnie nie ruszalem.

 

x59gza.jpg

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj moj over, niestety nie mialem wiecej czasu zeby z tym powalczyc i samych dlonis pecjalnie nie ruszalem.

 

Dzięki wielkie za ten overpaint ! i za wszystkie wskazówki również. Jestem samoukiem i to naprawdę wiele dla mnie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności