Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Teczka 3D: asdf

Member

Podziękowania

Domyślnie Teczka 3D: asdf

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Zmieniam ten temat w teczkę.

Witam

soft: Max, Vray, Photoshop, Arbaro, PlantStudio, troche DaVinci Resolve

street view w google maps: link

raw render:

siatka:
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koniec_thumbnail.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	419.8 KB
ID:	103761  
    Ostatnio edytowane przez asdf ; 14-04-17 o 22:57

Member
    Awatar pbcg
    Podziękowania

Domyślnie

Witam
    Większości wymienionego softu nie znam, ale całość wygląda dość realistycznie, a najbardziej podoba mi się roślinność w szczególności chwasty między płytami;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

pierwsza myśl WOOOOAH ale sztos. druga myśl imhoo zaczynasz dostrzegać wiele niedociągnięc.. między innymi krawędzie budynku niszczą wszystko.. i to jak on odstaje jakby można by to powiedzieć roślinność to tutaj najlepsza sprawa ale pochodzą one ino z generatora więc.. Na największą pochwałę zasługuje texturowanie budynku według mnie generalnie i jako tako ogarnięcie całości. Do czego bym się przyczepił... Tekstóra asfaltu płytek betonu? nie wyglada za najlepiej jakby dostała blura wygląda trochę plastikowo. maskowanie kałuż też jest takie średnie imho popracowałbym nad krzywymi krawędzi.
    × nie 1 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member
    Awatar Reynevan
    Podziękowania

Domyślnie

Na pierwszy rzut oka myślałem, że pierwsze fotki to referencje a temat to jakiś wip :D
    × nie 1 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Wole wersje przed postem. "_" fajnie wyszlo.

GW
    Awatar Predator
    Podziękowania

Domyślnie

Pierwsza wersja lepsza aczkolwiek Ciut mocniej zdewastowałbym front i rzuciłbym na niebo jakieś pierzarki.
    25.09.2005r. G:8:35
    10.11.2010r G:12:17

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za komentarze

@pbcg spróbuj, te których nie znasz są darmowe.

@Maciek Jutrzenka (tak się taguje 2-członowy nick?) akurat z chodnika i kałuży byłem zadowolony, przynajmniej z pierwszych 3 rzędach, nawet lustro wody załamuje się przy kontakcie z chodnikiem i roślinami.
    Z "roślin" zrobionych w PlantStudio (nie mylić z płatnym PlantFactory) wykorzystałem 6 modeli w ogródku koło schodów + te białe wystające ponad trawnikiem z prawej i lewej kolo pałacu, cała reszta była robiona ręcznie pomijając gałęzie z Arbaro.

Przetestowałem kilka darmowych programów/wtyczek do generowania drzew i Arbaro moim zdaniem wypada najlepiej, może to nie OnyxTree ani SpeedTree i dopiero po zaimportowaniu obj widać co wyszło, ale kształt gałęzi wydaje się być mocno losowy tak jak w naturze.
    Wracając do PlantStudio poniżej obrazek z roślinami jakie w nim wygenerowałem (wykorzystałem tylko kilka).
    Modele nie maja koordynatów UV a łodygi składają się z niepołączonych cylindrów z otworami z góry i dołu więc sprawdzą się tylko jako baza albo zapychać w tle.
    Można w nim animować wzrost rośliny, który swoją drogą wygląda całkiem, całkiem. Jest Plant Wizard który pozwala na wybór kolejnych elementów rośliny żeby na końcu wygenerować model. I najważniejsza opcja- Breed która pozwala na mutacje (obrazek 2)

@Reynevan dzięki, ale mógł byś się do czegoś przyczepić.

@Sebazx6r @Predator Znajomi mówili że za mało kolorowe i prześwietlone niebo to zmieniłem, ale wyciągnąłem wnioski i już nie są moimi znajomymi.

rośliny:
    mutacje:

edit
    jeszcze folder vray history przerobiłem na pokaz slajdów, więc jeśli ktoś chce stracić 2 minuty życia to zapraszam:
    Ostatnio edytowane przez asdf ; 28-06-16 o 16:54

Member

Podziękowania

Domyślnie

świetna praca w każdym detalu, Seba - kwestia gustu, nie ma aż tak wielkich różnic gdzie praca i tak wygląda bardzo dobrze.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Pociąg:

Tym razem Corona, a drzewa ngPlant

EU07:

Tory razem z trakcją są sterowane jedną krzywą:

Użyłem tego: Max Creation Graph Samples for 3ds Max 2017 (działa z 2016)
    Trakcja to kości, przypięte do słupów.
    Na fronta! 2 użytkownik(ów) Do rekomendacji

Member

Podziękowania

Domyślnie

Mistrzostwo swiata ! :)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów