Skocz do zawartości

Zestaw PC do 12 000 zł - z dotacji na nowe miejsce pracy


Koralina

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Wiem, że wątki z komputerami w tym przedziale cenowym pojawiają się bardzo często i parę z nich prześledziłam, jednak są to komputery składane, a ja niestety w związku w tym, że ten komputer ma byc zakupiony z dofinansowania z urzedu pracy muszę kupić od razu złozony model. Chyba, że sklepy mogą mi złożyć coś co ja będę chciała? Przepraszam od razu za moje głupie pytania, ale jestem trochę zawiedziona, bo myslałam, że do tej kwoty to ja zlożę faktycznie maszynke gdzie 3ds max z roslinami bedzie smigał az miło, a tutaj z urzedu takie info, że musi to byc model zakupiony bezpośrednio ze sklepu :( Ubolewam tym bardziej nad tym bo 6 lat temu złozyliście mi komputer za 5tys i jest perfecto (!!!) i do tej pory śmiga mi bez zarzutu, tylko sceny z roslinami niestety troche sie tną ;)

 

No i własnie do 12 tys co wybrac?

Znalazłam takie coś, co o tym myslicie?

https://www.morele.net/komputer-dla-graczy-morele-sky-g9700-pure-power-774307/

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kazdy sklep zlozy Ci odpowiedni zestaw jak im wyslesz specyfikacje i zaplacisz kilka stowek do faktury za zlozenie. Jezeli powiesz ze ma ma byc zestaw z dofinansowania.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Mozesz wiec smialo skladac co potrzebujesz i pozniej znalezc forme, ktora to zamowi, zlozy i wystawi fakture na zestaw komputerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej masz dwa zestawy jeden oparty na i7 5930k( 6 rdzeni/12 wątków) a drugi na i7 5960x (8 rdzeni/16 wątków). Nie zwracaj uwagi na to ze konfigurator zaznacza błędy wszytko na tej konfiguracji działa bez żadnych zarzutów. Zaznacz sobie opcje przy składaniu zamówienia odbiór w konkretnym salonie z usługa złożenia komputera. Żaden urząd nie zmusza cie do kupowania gotowca :) Masz mieć po prostu na jednej fakturze wszystkie podzespoły

i7 5930k

pkvLCnK.jpg

i7 5960x

JHHBGhk.jpg

 

A do moich szanownych kolegów daliście 6 postów zasadniczo o niczym i nic nie pomagających dziewczynie ;)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteście kochani :D dziekuję :*

Nawet za te siedem postów o niczym :D :P

Ważne, że jeden był wypasiony, dzięki skalpel3d :D

 

No to tak,co do ceny, to wiecie ten komputer będzie pracował na siebie, nie składam go do gier tylko do 3ds maxa, chociaż jak wiadomo to również jest niezła zabawa :D Dlatego też jeżeli uważacie, że dołożenie do tych 15k jest bardziej sensowne, to jestem w stanie ponieść ten koszt jeżeli parametry mogą uleć diametralnej, plusowej zmianie ;) Byłam dzisiaj w urzędzie i zobaczyłam, że ten komp, który wpisałam wczesniej kosztował jednak 12 900 zł, więc tak na dobra sprawę dorzucę 'tylko' 2k ;)

 

Dzwoniłam dzisiaj do tego sklepu morele.net i dowiedziałam się, że zrobia mi kompa takiego jakiego chce pod warunkiem, że ich informatyk potwierdzi, że bedzie wszystko działało :P no i usługa zlozenia kompa to 90 zł z dodatkowym chłodzeniem, bez dodatkowego chłodzenia 80 zł.

 

I tak, ponizej wrzucam Wam linki do tych komponentów co wypisał skalpel3d, zobaczcie czy wszystko się zgadza :)

 

1. Płyta główna https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-x99-a-usb-3-1-x99-quadddr4-2133-sata3-sata-express-raid-atx-x99-a-usb-3-1-776255/

 

2.Chłodzenie CPU https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15-646505/

 

3. Pamięć https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-8x8gb-2800mhz-cl14-hx428c14sb2k8-64-843077/

Ta pamięć jest inna, bo nie było 8 modułów o tych parametrach co podał skalpel3d Mogę kupić te moduły jako pojedyncze i wtedy

całość wyniesie mnie 1320 zł. I co z tym fantem zrobić? :P

 

4. Karta graficzna https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-founders-edition-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-d-3xdp-box-gtx-1070-founders-edition-774261/

 

5. Zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-corsair-hx850i-850w-modularny-cp-9020073-eu-655600/

 

6. Dysk https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-850-pro-256gb-sata3-mz-7ke256bw-660210/

 

7. Obudowa https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-x60-pure-black-spc095-633083/

 

8. Napęd https://www.morele.net/naped-asus-24f1mt-drw-24f1mt-blk-b-as-nastepca-drw-24f1st-blk-b-as-767375/

 

9. Dysk Toshiba https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-performance-3-5-2tb-707443/

 

10. Procesor https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-5960x-3-0ghz-20mb-box-bx80648i75960x-660964/

 

Cały ten zestaw wyniosł 12204,97 zł I tak jak pisałam wyzej spokojnie do 13k możemy coś podnieść, bo to idzie z dotacji, a jeżeli uważacie, że dopłacając nawet te 2k do 15k bardzo się opłaca na wydajnosci kompa to jestem w stanie to uczynić :D Wszystko po to żeby mi rosliny w duzej ilości nie cieły kompa - nawet z vray proxy czasami sie to zdarza :P

 

I jeszcze raz dziekuję Wam za Wasz czas i pomoc :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował na morele sklep ma bardzo kiepskie umowy z producentami sprzętu podpisane i są problemy z czasami reklamacji na własnej skórze się przekonałem czekałem półtora miesiąca na załatwienie gwarancji karty graficznej i zasilacza. Kolejna sprawa nie dawaj sobie wciskać pamięci wysoko taktowanych dla programu jakim jest 3ds max + vray tak naprawdę jest za jedno czy pamięci mają 1333 czy 2800 nie przenosi się to na wydajność renderowania Awogóle co dopamieci tomasz tu pakiet 4x8 bierzesz dwie takie paczki https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-ddr4-4x8gb-2133mhz-cl14-hx421c14fb2k4-32-869002/ Co do proponowanych przez Maćka xeonów to 16k to delikatnie mało szczególnie jeśli chcesz mieć zestaw 2 procesorowy plus dużą ilość pamięci skoro pracujesz z zielskiem to pamięci nigdy za wiele, raczej trzeba mieć 20k+ na taki przyzwoity zestaw dwuprocesorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do proponowanych przez Maćka xeonów to 16k to delikatnie mało szczególnie jeśli chcesz mieć zestaw 2 procesorowy plus dużą ilość pamięci skoro pracujesz z zielskiem to pamięci nigdy za wiele, raczej trzeba mieć 20k+ na taki przyzwoity zestaw dwuprocesorowy.

 

u GPU możesz dostać np:

Stacja gpucomputer-aw16

płyta główna asus z10ped8 -ws

2x Xeon E5-2675 v3 16 core

32 GB DDR3 (2x16 GB) ECC DDR4 2133 MHz

2x chłodzenie i30

dysk ssd 500 GB Samsung EVO

karta graficzna gtx 970 Asus Strix

zasilacz 850 W chieftec

obudowa PHANTEKS Enthoo Pro

 

 

cena 19100 z taxami fakturami i wszystkimi bajerami. To jest 32 rdzenie kontra 4-6?

wydajność w Cinebench r15 ok 3100 pkt

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do proponowanych przez Maćka xeonów to 16k to delikatnie mało szczególnie jeśli chcesz mieć zestaw 2 procesorowy plus dużą ilość pamięci skoro pracujesz z zielskiem to pamięci nigdy za wiele, raczej trzeba mieć 20k+ na taki przyzwoity zestaw dwuprocesorowy.

 

Nie to że kolegi bronię ale trochę przesadzasz. Przykład na szybko. 20C/40T plus 128gb ramu, w cinebenchu kolo 3k.

 

1. Procki: http://www.komputronik.pl/product/324461/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Intel%C2%AE_Xeon%C2%AE_Processor_E5_2630_v4_25_Cache_2_20_GHz_10_core.html 7200zł

2. Płyta: http://www.komputronik.pl/product/247572/Elektronika/Komputery_Serwery/Asus_workstation_Z10PE_D16_WS.html 2550zł

3. SSD 256gb na M2: https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-950-pro-256gb-pcie-3-0-mz-v5p256bw-797121/ 800zł

4. Zasiłka 1000W: http://allegro.pl/nowy-zasilacz-komputerowy-corsair-1000w-modular-i6293290451.html 900zł

5. Grafa GTX 970 1400zł

6. 16x8gb ramu= 128gb 2400zł

7. Dysk 2tb: WD Black 600zł

8. Buda: 500zł

Razem: 16 350zł

 

Powyższe wyszukałem w 3min, jakby poszukał konkretnie to by wyszło taniej. A jesli by przykombinował z xeonami v3 to i byłoby taniej i pewnie jeszcze szybciej. I w tej cenie Panie, masz Pan 128gb ramu, najlepszy ssd chyba jak na razie na rynku, spoko grafę, konkretnego twardziela i procki do których można się modlić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, tylko tu jest jeszcze kwestia co koleżanka robić będzie częściej. Renderować czy pracować nad sceną. Nie zagłębiałem się w wydajność jednowątkową ale czasem lepszy taki 5960X czy 6900K niż pińcet rdzeni w xeonach. A z tego co koleżanka mówi to się rozchodzi o komfort pracy a nie renderowania.

Kwestia wymagająca głębszych przemyśleń ale ja Koralina, na Twoim miejscu brałbym chyba i7 8 rdzeni/16 wątków(5960X lub 6900K), do tego 64gb ramu. Wtedy możesz wziąć lepszą grafę lub nawet dwie i sobie renderować w redshifcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jeśli wygoda pracy i przyzwoity rendering przy takim budżecie to i7 6900k mocniejsze zegary od i7 5960x i karta graficzna gtx 1070 z czasem można dorzucić kolejna jeśli byś szła w kierunku o jakim pisał Apaczos.

Apaczos ja mówiłem o typowej stacji roboczej opartej na xeonach gdzie da się wygodnie pracować na aplikacjach jednowątkowych, czyli podstawowe zegary na poziomie 3ghz + a to już są spore koszty za sam procesor. Twoje rozwiązanie jest dobre do stworzenia mocnego noda do renderowania albo niezależnej stacji renderującej w którym można spokojnie dać tania grafikę z półki cenowej do 600 pln. Ale to w przypadku Karoliny to raczej śpiew przyszłości a dwa pytanie co się renderuje jak animacje to jak najbardziej taki piec do renderowania jak znalazł

Maciek ale ja nie przestrzeliłem panie kolego pisząc o 20 k+ za stacje wsadź z 64 gb pamięci co przy zielsku jest naprawdę wygodna ilością dołóż porządną grafikę a nie gtx 970 tylko juz nowa generacje , dwa procek przez ciebie wymieniony trudno jest znaleźć w spisach intela najbardziej numerowo zbliżona jest http://ark.intel.com/pl/products/81709/Intel-Xeon-Processor-E5-2670-v3-30M-Cache-2_30-GHz cena tylko 1,5k $ za sztukę :) Nie mówiąc juz że jak słyszę o 18 rdzeniach za około 1k $ za sztukę i nie potrafię się doszukać na stronach intela konkretnego modelu to zaczynam szukać jakie to wersje inżynierskie intel wypuścił odpłatnie :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi ;)

 

Jeżeli chodzi o mój rendering to renderuję jak narazie tylko pojedyncze sceny. Takie jak poniżej:

 

03b1adbc86630d76med.jpg

 

Wiem, że w tej scenie jeszcze dużo rzeczy trzeba dopracować, świadomość mam, więc za bardzo krytyczni nie bądźcie :P

 

Ogólnie to jestem architektem krajobrazu i w sumie chyba jako jedna z niewielu pracuję w 3ds maxie, oczywiście samouk ;) Kiedyś bardzo chciałabym robić też animacje do projektów, ale to narazie tyko sfera przyszłości, bo chce się skupić na bieżącej pracy :)

 

Dlatego też ten nowy komputer należy przystosować do pracy z zielskiem w scenach :) żeby mnie krew nie zalewała jak przerzucam chociażby widoki :P

 

Dlatego też tak już podsumowując to na jakich komponentach mam się skupić? Czy iść w ten zestaw co podał skalpel wcześniej?

 

A i jeszcze jakie sklepy internetowe polecacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka scena jak ta co tu pokazujesz jak burza ci się będzie renderowała na tym mocniejszym procesorze 8 rdzeniowym z nowej generacji, oczywiście jak dodatkowo wszytko dobrze sobie poustawiasz źle dobrane parametry shaderów roślin mogą zabić najszybszy komputer. Jak tak patrze na ten render to raczej brakuje ci narzędzi programowych do pracy z roślinnością i to ci tak naprawdę zabija komputer, zapoznaj sie z itoo forest pro , multiscatterem albo carbon scatterem ja akurat lubię dwa ostatnie warto kupić któryś z tych pluginów niesamowicie ułatwiaj prace ana dodatek nie zamulają sceny w trakcie pracy

A co do sklepów to polecam Komputronik komputer ci złożą za około 100 pln a według twojej lokalizacji to powinnaś mieć ich salon w mieście i najlepiej właśnie załatwiać sobie odbiór w konkretnym salonie

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka scena jak ta co tu pokazujesz jak burza ci się będzie renderowała na tym mocniejszym procesorze 8 rdzeniowym z nowej generacji, oczywiście jak dodatkowo wszytko dobrze sobie poustawiasz źle dobrane parametry shaderów roślin mogą zabić najszybszy komputer. Jak tak patrze na ten render to raczej brakuje ci narzędzi programowych do pracy z roślinnością i to ci tak naprawdę zabija komputer, zapoznaj sie z itoo forest pro , multiscatterem albo carbon scatterem ja akurat lubię dwa ostatnie warto kupić któryś z tych pluginów niesamowicie ułatwiaj prace ana dodatek nie zamulają sceny w trakcie pracy

 

Skalpel teraz testuje carbon scatter i faktycznie życie ułatwia w 200% :)

 

Czyli może zostać ten procesor?

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-5960x-3-0ghz-20mb-box-bx80648i75960x-660964/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było w X-Komie byłoby szybciej i taniej ! :) jesli nic nie placilas jeszcze to mozesz anulowac tam zamowienie :)

 

z x-komem mam przykre doswiadczenia, bo mąż kupił tam kompa i świeżak pobył w domu 2 dni i na reklamacje poszedł :( no i rozłąka z nowym kompem na ponad tydzień :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Komputronik ceny są o wiele wyższe aniżeli w Morele.net

Proszę sobie sprawdzić podzespoły komputerowe i porównać je z Morele.net.

Dodatkowo w Morele. net jest większy wybór poszczególnych części.

Kupowałem w Morele.net już po raz trzeci i wszystko przebiegło pomyślnie. Nie było żadnych problemów. Jestem bardzo zadowolony z tego sklepu i w przyszłości na pewno będę kupował z tego sklepu. Ale każdy decyduje sam skąd kupi :)

Je tylko chciałem się podzielić moim doświadczeniem ze sklepem Morele.net

Po sklepie Komputronik oczekiwałem więcej jako sklep specjalizujący się w sprzedaży części komputerowych. Za drogo i zbyt mały wybór.

To tyle. Pozdrawiam wszystkich.

 

P.S. Zeby jeszcze się upewnić to sprawdziłem ceny w tych 3 sklepach. Najdrożej jest w sklepie X- kom a Komputronik ku miłemu zaskoczeniu trzyma zbliżone ceny do Morele.net a niekiedy nawet ma odrobine mniejsze.

Jeśli np. róznica w cenie na jednym podzespole jest 30zł to przy zakupie wszystkich części zrobi się różnica kilkuset zł więc liczy się każdy grosz. Bynajmniej ja musiałem liczyć każdy grosz :) ale udało się złożyć komputer z procesorem i7 5820K i aktualnie jestem zadowolony z renderingu.

Edytowane przez placebo29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja morele najlepsze... Ja już naprawdę wolałbym dopłacać niż korzystać z ich usług. Ten wybór dużej ilości sprzętu to pewnie wynika z tego, że nie wszystko mają, ale piszą że mają, i potem czekasz nie wiadomo ile aż sprowadzą. Jak wpiszesz w internecie o problemach ze zwrotem kasy (fora prawne kopalnią wiedzy na ten temat), z niedokładnym montażem sprzętu, z przedłużającymi się terminami rozpatrzenia gwarancji itd, to dopiero zobaczysz jaki ten sklep jest naprawdę. Ja z x-koma osobiście zamawiałem już na pewno z kilkanaście razy i jakikolwiek problem miałem tylko raz - więc to chyba nie tak źle. Z morelami? Zamówiłem zestaw za 10 tyś (http://max3d.pl/forum/threads/98709-Zestaw-PC-10-000-z%C5%82/page3) i nawet nie chciał się włączyć - dostałem albo uszkodzoną, albo używaną płytę główną (nie zdziwiłbym się - jak ja im odesłałem to następny szczęśliwy klient też pewnie dostał moją) - powyginane piny, przekrzywiony slot pci; karta graficzna ledwie wsadzona; wszystko upierdzielone pastą od procesora; nie no doprawdy świetny montaż. Już pomijam potem fakt wmawiania mi przez sklep, że to ja uszkodziłem płytę główną wysyłając ją do nich, bo źle ją zapakowałem (w oryginalne pudełko, które od nich dostałem). Potem już tylko dwa miesiące batalii o kasę - i dopiero przy straszeniu sądami i UOKiK cokolwiek dało, że się ruszyli. Świetnie przy okazji przyjmują zgłoszenia serwisowe/reklamacyjne - kontakt jedynie przez stronę i mają 24h na odpowiedź, żadnego numeru telefonu, w biurze obsługi klienta nikt nic nie wie i każe się kontaktować przez stronę - no to tak co 24h to sobie do usranej śmierci można pisać. A jak napisałem do nich o problemie (powyginane piny, slot) zaraz po rozpakowaniu paczki to dostałem wesołą wiadomość: "Szanowny Kliencie, uprzejmie proszę o przesłanie zdjęcia podłączenia komputera do monitora."

 

No, to by było na tyle. Wanna pomyj na morele.

 

 

PS. @placebo29 ktoś Ci zapłacił za ich reklamę, że w co drugiej linijce piszesz "morele.net"? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-kom jest czesto tanszy od morele. komputronik takze potrafi miec tansze produkty. Roznica w cenie wynosi zazwyczaj 5-10zł. Jak reklamowalem karte graficzna przynioslem porobili zdjecia przyjeli. sms o dostarczeniu. Z drugiej strony mija 2 tydzien i zero odzewu ale wiem ze karta lezy w serwisie ASUSA. Wszystko odbieram w sklepie stacjonarnym podobnie komputroni/karen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z morele jest tego typu problem ze nie mają podpisanych umów z asusem czy gigabatem i są od nich reklamacje traktowane per noga, płyta główna za 2k+ asusa czekałem na wymianę gwarancyjna równo 2 miesiące. Po telefonie do Asusa usłyszałem tekst to dlatego, ze nie mamy umowy z morele serwisu door to door, odbył się zwrot pieniędzy kupiłem ten sam model w komputroniku miałem niefarta seria była wadliwa wymian dosłownie trwała 3 dni nie woziłem do salonu wystarczył telefon a po 3 godzinach był kurier po sprzęt trzeciego dnia odwiózł nową. Następna sprawa do firmy zamawiałem w komputroniku kilka komputerów nie bawiłem się sam w ich składania, jak to robię w przypadku maszyn domowych zawsze dostałem kompy złożone działające przetestowane, z zainstalowanym systemem 30 dniowym Inna sprawa że w mojej miejscowości w salonie pracują pasjonaci sprzętu i komputery były składane na miejscu a nie gdzieś w centrali stąd polecałem zakup przez internet z odbiorem i montażem w salonie zawsze jest opcja opierniczenia konkretnego kowalskiego że nam coś spieprzył ;) dwa kowalski nie jest anonimowy i się stara ;) ostatecznie wypchną z kanciapy najsłabszego ale jest komu głowę urwać ;)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystając z okazji, pragnę uczulić na ASUSa X99 i pamięci HyperX.

 

Konfigurator zgłaszał błąd być może nie bez przyczyny - HyperX nie działają z tymi Asusami,

wiem z autopsji. W trzech takich samych maszynach były częste błędy z odczytem ilości ramu, więc to nie przypadek.

 

Dobrze działają za to np Corsair - ta płyta nauczyła mnie, że warto czytać instrukcję z polecanymi pamięciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ca mel w komputroniku konfigurator często zgłasza błędy sam mam te pamięci i ta płytę i nie mam żadnych problemów z ich odczytem, natomiast ogólnie wiele płyt nie tylko asusa ma problemy z pamięciami kingstona serii hyperix sprawa dotyczyła taktowanych pamięci zegarami 2400 które tak naprawdę są pomięciami 2133 tylko z przetaktowanym zegarem problem znika po aktualizacji biosu. Natomiast do zestawu dawałem pamięci i płytę która sam posiadam, dwa pamięci akurat polecane i znajdujące się w spisie Asusa przy specyfikacji konkretnej płyty;) A co do konfiguratora komputronika to np do procków serii extrem z podstawka lga 2011v3 nie pasuje żadne chłodzenie dostępne w sklepie :) Lista obsługiwanych pamięci przez ta płytę http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA2011/X99-A/X99_Series_DRAM_QVL_for_i7-69xx_68xx_processors.pdf?_ga=1.74037842.1173318434.1467270473

a poniżej zrzut aidy z mojego kompa :)

FWBU6bg.jpg

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory śmiga mi bez zarzutu, tylko sceny z roslinami niestety troche sie tną

 

Jedno mnie zastanawia, bo sprawa z renderingiem jest w miarę do obczajenia i szału nie ma za taką kwotę, o tyle z wydajnością viewport bywa bardzo różnie i różniście, nie ma żadnych gwarancji na przyspieszenie adekwatne do wkładu pieniężnego. Po to właśnie są testy, sceny do testów, a jak na ten czas nikt nic takiego nie przedstawił, te 12 tyś to może być para, ale w gwizdek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia, bo sprawa z renderingiem jest w miarę do obczajenia i szału nie ma za taką kwotę, o tyle z wydajnością viewport bywa bardzo różnie i różniście, nie ma żadnych gwarancji na przyspieszenie adekwatne do wkładu pieniężnego. Po to właśnie są testy, sceny do testów, a jak na ten czas nikt nic takiego nie przedstawił, te 12 tyś to może być para, ale w gwizdek ;)
Bardzo bym chciał zobaczyć scenę testowa do wydajności viewportów odnośnie roślinności który równoczesne bierze pod uwagę metodologie pracy z zielskiem i nie typu miliona boxów :) . Ty także zaliczasz się do tych co nic nie przedstawili ;))) I równocześnie chyba nie zwróciłeś uwagi na temat zainwestowania pewnej kwoty pieniędzy w sensowny plugin do pracy z zielskiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I także nie przedstawiłem propozycji komputera za 12 tyś, który tylko być może okaże się w tym temacie wydajniejszy od komputera za 4 tyś ;). Pomógłbym, tylko nie używam 3dsmax, dlatego uznaję, że używacie i możecie potwierdzić trafność tych wyborów :). Gdyby to był Lightwave, Cinema4D, nawet Blender lub Modo, to jeszcze mógłbym coś polecić, bo niestety, ale viewporty rządzą się zupełnie innymi prawami niż renderery, do których jak wiadomo, najlepsza jest rynderfarma lub gpu (multi)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer juz zamówiony, zaliczka wpłacona, więc luzik Chłopaki :)

 

A mam jeszcze jedno pytanie: Jaki wybrac antywirus do mojego nowiutkiego komputera? :P Do tej pory uzywałam pandy, ale jakos srednio jestem zadowolona. Macie moze cos lepszego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 360 Total Security Essential jest trochę lżejszy od All-in-one. Po zainstalowaniu włącz dodatkowe silniki - same defaultowo nie są włączone. Nie włączam ich firewalla. Instaluję za to Firewall ZoneAlarm - przy jego instalacji należy wybrać niestandardową i odhaczyć dodatkowe "bary" czy tam inne ustrojstwo które próbuje podstępnie zainstalować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jeszcze raz bardzo dziękuje Wam za pomoc :* Komputer jest juz u mnie, właśnie przed chwilą przeszedł test 3dMark'iem i wyniki są imponujące... powyżej 90% wszystkich rezultatów online! wow, dzięki :D

 

70d9371b8f06e800med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 odgrzebuje mój stary wątek, ponieważ chcę skompletować kolejny komputer do tej samej kwoty. Ten, który pomogliście mi złożyć działa nadal bez zarzutu, a to już 8 lat (!!!) 🤩 Potrzebuje natomiast w biurze kolejnej jednostki pod 3ds maxa, photoshopa i CADa. Mam świadomość, że przez te lata technologia poszła zdecydowanie do przodu, więc liczę na Wasza podpowiedzi 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5950x w mediaexper za 2999zł... to to trzeba kupić  najtaniej w Polsce
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/procesory/procesor-amd-ryzen-9-5950x-16-core-3-4ghz-am4-zen3
x570 TUF GAMING PLUS lub inna płyta. Jest wersja z Wifii.
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/asus-tuf-gaming-x570-plus-am4-x570-4-ddr4-128-gb-hdmi-dp-tuf-gaming-x570-plus

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-asus-tuf-gaming-x570-pro-wifi-ii

sieciowke kupilem dzis za 149zł zwiec moze taniej lepiej kupic i ma bluetooth 5.0 Trzeba tylko kabel wpiac w USB na plycie.

https://www.komputronik.pl/product/718953/tenda-e30.html

3060 3070 3070Ti
https://www.komputronik.pl/product/718953/tenda-e30.html

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-geforce-rtx-3070-ventus-2x-8g-oc-lhr
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-vga-msi-geforce-rtx-3070-gaming-z-trio-8g-lhr-8gb-gddr6-256bit-hdmi-3xdp-pcie4-0

3060:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3060-ventus-3x-12gb-oc

64GB DDR4 3600Mhz w 2 kosciach po 32GB lub 4x 32GB wtedy 128GB
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ram-patriot-viper-steel-64gb-3600mhz-ddr4-cl18-dimm-2x32

Dyski:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-ssd-xpg-spectrix-s40g-4tb-pcie-gen3x4-m-2-2280
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-ssd-xpg-sx8200-pro-2tb-pcie-3x4-3-5-3-gb-s-m-2
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne-ssd/pojemnosc_2-tb.4-tb.1-92-tb/format_m-2?sort=price_asc

Powyzej 7000MB/s:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-ssd-xpg-gammix-s70-2tb-pcie-4x4-7-4-6-4-gb-s-m2
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-ssd-xpg-gammix-s70-2tb-pcie-4x4-7-4-6-4-gb-s-m2
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-samsung-980-pro-heatsink-2tb-ssd


Zasilacze:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/zasilacze/zasilacz-atx-antec-hcg-gold-850w


aczkolwiek nowy intel z690 i DDR5... ale nie sprawdzalem cen i szybkosci....
image.png.129074b1df390d528e1d6ed3d95095b8.png

Edytowane przez Sebazx6r
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sebazx6r napisał:

Przepraszam za małą dygresję, ale skąd w powyższej karcie 12GB Vramu? Ja mam 3080 z 10GB i z tego co widzę 3080Ti ma 12GB, dlatego dziwi mnie, że w tej "zwykej" 3060 upchnęli również 12;)

Edytowane przez daromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności