Skocz do zawartości

Zestaw PC 8000 zł z monitorem


malena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałabym kupić komputer wraz z monitorem. Przejrzałam wcześniejsze poprzednie posty, ale niestety kobieta nie zawsze wszystko zrozumie. Chciałabym wybrać dla siebie jak najlepszy komputer, jednak nie mam pojęcia o parametrach podzespołów i trudno mi jest je porównać.

Jestem architektem. Pracuje w AutoCadzie, Revicie PS, InDesign. Wizualizacje i modele robię w Rhino+Vray. Nie potrzebuje komputera do grania.

Mój budżet to 8000 zł, ale chciałabym w tym zmieścić jeszcze monitor. Mogę troszkę powiększyć budżet jeśli będzie to miało sens.

Zależałoby mi oczywiście na jak najsprawniejszej i cichej pracy komputera. Muszę w końcu przestać pracować na moim głośnym i przegrzewającym się laptopie :/

 

Mam jedną konfigurację z morele.

https://www.morele.net/inventory/info/HXXTDD/

 

Pan z morele zaproponował mi jedynie ten komputer z dołożeniem RAM do 32 GB

https://www.morele.net/komputer-dla-graczy-morele-sky-g7800-pure-power-774188/

i nie jestem przekonana, jak również przekroczyłoby to mój budżet.

 

Mam również pytanie odnośnie monitora. Chciałabym dwa monitory albo jeden panoramiczny taki jak mam w konfiguracji.

Pracuję trochę nad grafiką, ale też nie potrzebuję jakiegoś super profesjonalnego monitora.

Zastanawia mnie czy wygodnie pracuje się na panoramicznym (ten który wybrałam ma możliwość podziału ekranu).

Czy lepiej jednak mieć dwa i wtedy pytanie jakiej wielkośći i w jakie monitory najlepiej zainwestować.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przecież to nie jest płyta pod ten procesor.

Musisz mieć chipset x99 bierz najlepiej 8 banków pamięci. Wtedy 4x8 do 32GB i będzie 32GB do upgrade. Procesor dałem ze starszej generacji ale jest naprawdę sprawdzony. Płyta karta od Gigabyte, dyski Toshiba. Jak chcesz ciszę to bloki wodne. Ja dałem Mugen Max bo jest w dość dobrej cenie jak na tą wydajność. 32Gigabyte Cruciala DDR4 kompatybilne z płyta. Są na liście kompatybilności. Zasilacz dałem lepszy i pół modularny z wypinanymi kablami. Będzie większy porządek. Monitor ten ma w domu u2414h. Ewentualnie u2415. W moim pokoju w pracy jest ich 6 i naprawdę fajnie się na nich pracuje. Co do panoramy to jakoś nie jestem przekonany. Szczególnie w takiej cenie.

 

 

X1J74Tu.jpg

 

 

 

 

 

comparison_1.png

 

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2415.htm

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza konfiguracja jest do bani bo płyta główna nie ma odpowiedniej podstawki pod ten procesor dwa procesor i7 6800 k nie zasługuje na tak cenę jest odrobinę wydajniejszy od i7 5820k i to na dodatek nie we wszystkich zastosowaniach. Polecam dwa takie monitory https://www.morele.net/monitor-iiyama-xb2483hsu-b2-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-593922/

Sebek blok wodny przepraszam gówno prawda ze jest cichszy seryjne wodne chłodzenia i tak trzeba z nich wywalać wiatraki bo hałasują i są znacznie mniej wydajne niż gdy się zastosuje jakieś przyzwoity wentyl

OwHUUUC.jpg

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy Ci 6700 z chłodzeniem boxowym wtedy można tansza plyte bo tego procesora się nei podkręca. Zasilacz 80plus bronze półmodularny. Do tego pewnie starczy Geforce 960. 32GB ram. Może inne modele ramu się znajdzie. Dysk Toshiba z serii PRO i 2TB Toshiba. Raczej wątpię byś bawiła się w podkręcanie procesora. nie wime czy pracujesz po nocy. Tu masz 2 moniotry z czujnikami oświetlenia w pomeiszczeniu.

1QJr3Ft.jpg

 

 

 

Fajna obudowa na lata. Można kable pochować i nie martwic się o wysokość chłodzenia.

pySc3R3.jpg

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw na i7 6700 jest to całkowicie nie rozwojowa platforma, intel może jeszcze łaskawie na ten model podstawki lga1151 wypuści jeszcze jeden procesor a potem zmieni podstawkę, taka ma politykę w tym segmencie procesorów. Natomiast na lga 2011v3 możesz z czasem przejść na nowa generacje procesorów i7 extreme albo nawet na tej samej płycie posadzić xeona z większa liczba rdzeni niż 10 równocześnie da to możliwość rozbudowy ramu o więcej niż 64 gb

Co do chłodzenia jeśli procesor nie będzie podkręcany a zależy ci na wydajności i kulturze pracy chłodzenie to niema sensu brania chłodzeń powyżej 300 pln warte polecenia :

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-u14s-573119/

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-true-spirit-140-bw-rev-a-100700545-733412/

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-spc130-707501/

http://www.x-kom.pl/p/243258-chlodzenie-do-procesora-thermalright-hr-02-macho-rev-b.html

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Na 2011 wyszly tylko 2 generacje i7 i te lepsze sa dosc drogie. Xeony zas sa zazwyczaj niskotaktowane przy wielu rdzeniach. Wyzsze modele sa drogie. Nizsze sa odpowiednikami i7 bez integralnej grafiki i mozliwosci podkrecania. Zadaj sobie pytanie czy po tych 4-5 latach bedziesz szukac uzywanego mocniejszego procka czt bedziesz wolec przejsc na nowsza generacje. Duzo renderujesz? Zarabiasz na tym? Wtedy 5820k. Przydalovy sie jednak go podkrecic do 4GHz na rdzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytań jak że składam komputer za podobną cenę:

 

Skalpel -możesz rozwinąć temat dlaczego I7-6800 się nie opłaca - różnica około 250 zł a nowszy model.

Czy opłaca się inwestować w droższa płytę główna np. http://www.komputronik.pl/product/324108/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/ASUS_X99_A_II.html czy zauważalny będzie wzrost wydajności - czy to czysty marketing z strony Asusa. Ma ktoś może doświadczenie z kartami graficznymi z sektora mainstream w takich programach jak AutoCAd i Revit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze jednak nie jest tak źle z tym 6800k. Jeżeli chodzi o ilość linii pci express to ma wciąż 28 wiec nie obsłuży wielu kart tak dobrze jak 5930k czy mocniejsze modele. Za to obsługę 128GB DDR4 wiec jeśli chcesz mieć dużo więcej RAM to może warto jednak pomyśleć o 6800k. Droższe płyty to często lepsze podzespoły sekcji zasilania. Tylko z tego co czytałem przykładowo na stronie Asrocka to sekcja zaczyna się dopiero różnić przy płytach około ~2k w górę. Tak to więcej złączy SATA etc. Podobnie ilość zlaczy na tylnym panelu lub wbudowane WiFii w plyte glowna. Tylko w pełni wykorzystując nawet te najtańsze płyty ładując kilka kart ogrom dysków byś musiał kupić i tak dużo mocniejsze zasilacz.

 

http://ark.intel.com/pl/products/94189/Intel-Core-i7-6800K-Processor-15M-Cache-up-to-3_60-GHz

 

Możliwość rozbudowy do 128GB DDR xD choć myślę ze i tak tego nie będziesz robić. Ta płyta MSI zbierała dość dobre recenzje. Z drugiej strony płyta Asrocka tez ;). Ma 12 fazowa sekcje i tez obsluguje 128GB.

 

 

http://www.x-kom.pl/p/240507-plyta-glowna-socket-2011-3-asrock-x99-extreme-4-31-x99-4xpci-e-ddr4.html

 

 

pamiętaj ze chłodzenie musi się zmieści w obudowie a ram czest opod chłodzeniem. Kupujac chłodzenie wodne znika problem z opcja ze radiator nie zmieści się nad ramem. Najlepiej brac nieskie chłodzenie. Nie sprawdzałem kompatybilności RAM z plytą.

 

5820k i 6800k 3 SLI będą obsługiwane przez Gigabyte w trybach 16x 8x i 4x PCI express, no ale wtedy i tak trzeba mocniejszy zasilacz.

 

PsSVfNJ.jpg

 

 

Jeszcze raz na Gigabyte. Ma wsparcie dla tych Kingstonow i ogólnie więcej rodzaju RAM sprawdzonych w kompatybilności:

CPU: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=5123

Memoery: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5123#memory%20support%20list

 

Oplycie:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5123#

 

aaLXrxP.jpg

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam swoją wersje z prośbą o opinie a może i melanie się przyda - chciałbym podkręcić procesor na ile pozwoli sprzet (karte graficzna - kupno w późniejszym czasie narazie starą używana hd 5750 bym wstawił).

 

Wszyscy polecacie GTX 970 wiecie jak sie sprawdza w AutoCadzie i Revicie bo melana z tego korzysta?

 

https://zapodaj.net/357b6497a23e1.png.html

 

 

 

 

 

357b6497a23e1.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do i7 6800k miało być ponoć lepiej bonowy proces technologiczny a tu okazuje sie ze TPD 140W pobór prądu zasadniczo taki sam jak w i7 5820k wydajności od 3-5% większe w benchmarkach i też nie wszędzie ciut mocniejszy pojedynczy watek bo zasadniczo zegar ma taktowany o 100 więcej, natomiast w wielowątkowości jego przyrost wydajności jest na poziomie błędu statystycznego zresztą czego się spodziewać to Brodwell. Kreci sie słabiej od 5820k bo granica jest podawana 4,4 GHz 5820k kreci się do 4,5-4,7 na powietrznym chłodzeniu. Takze czy jest sens dopłacać do bardzo podobnego procesora 250-300 pln zamiast to przy ograniczonym budżecie przełożyć na lepszej klasy inny podzespół szczególnie ze chcesz podkręcać procesor a co za tym idzie na pewno lepszej klasy zasilacz by się przydał i chłodzenie . Co do grafiki to dobrze jak bys napisał co robisz w cadzie bo może nasze gadanie o gtx nie ma najmniejszego sensu :). Zasadniczo Gtx dobrze sobie radża w autocadzie pod warunkiem ze to nie geomapy tu zaczyna się robić nieciekawie i lepiej jest posiadać quadro

A co do twojego zestawu to ta obudowa odpada maksymalne chłodzenie 15,8 cm to co wybrałeś to 16 cm

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety komputer będzie wykorzystywany do wizualizacji (revit + 3ds max + vray) około 70% czasu i do wykonywanie konstrukcji stalowych w advance steel (środowisko AutoCad - modelowanie 3d). Autodesk zaleca modele Quadro i do Cada i do Revita mimo to stary HD 5750 jakoś sobie radził. (nie rewelacyjnie ale nie występowały błedy opisane przez Autodesk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich prac spokojnie możesz używać GTX w właściwie tylko w wyżej wymienionym przypadku nie dają sobie one genialnie rady natomiast quadro bardzo kiepsko wypadaj w programach 3D mimo rekomendacji w viewportach są o wiele mniej wydajniejsze od serii gtx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wszystkie komentarze i przepraszam, że tak późno się odzywam.

 

Zebrałam sobie znowu zestaw. Dajcie znać jak coś jest bez sensu, czy coś lepiej jeszcze pozmieniać na bardziej optymalne :D

 

https://www.morele.net/inventory/info/oj8ORD/

 

Z tego co piszecie powinien mi wystarczyć procesor i7 5820K.

Trudno mi trochę wybrać między płytą główną i kartą Gigabyte i MSI. Z tych, które podawaliście wychodzą one cenowo mniej więcej tak samo, ale trudno jest mi je realnie porównać. Nie wiem też czy znalazłam dokładnie te same podzespoły, które podawaliście.

 

Lepiej jest wziąć RAM 4x8 czy 2x16GB?

Zastanawiam się jeszcze na jakimś tańszym dyskiem SDD, może jakimś innym chłodzeniem i większym dyskiem.

 

Obudowę wybrałam na razie droższą Fractal Design, ponieważ miałam okazję widzieć jedną z tej firmy na żywo i znajomy był z niej bardzo zadowolony, ale jeszcze się zastanowię czy warto tyle za nią dać.

 

Polecam dwa takie monitory https://www.morele.net/monitor-iiyama-xb2483hsu-b2-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-593922/

 

Skalpel pracujesz na co dzień na tych monitorach czy po prostu są one całkiem dobre z tej półki cenowej? Myślałam wcześniej o matrycy IPS i też pracowałam kiedyś w biurze na taki monitorze i jestem ciekawa czy matryca AMVA daję radę do grafiki. Na Eizo mnie nie stać, a nie wiem czy jest sens teraz dozbierać kasy na della.

 

Zadaj sobie pytanie czy po tych 4-5 latach bedziesz szukac uzywanego mocniejszego procka czt bedziesz wolec przejsc na nowsza generacje. Duzo renderujesz? Zarabiasz na tym? Wtedy 5820k. Przydalovy sie jednak go podkrecic do 4GHz na rdzen.

 

 

Jeśli chodzi o moją pracę to renderuję trochę wnętrz i zewnętrzne mniejsze sceny. Ograniczał mnie sprzęt, więc nie robiłam aż tak dużo wizualizacji. Pracowałam też wcześniej w biurze gdzie wizki były zlecanie poza biuro. Teraz pracuje z domu i przynajmniej ostatnio to wygląda tak, że robię 60% projektowanie/modelowanie, 20% wizualizacje, 20% grafika- głównie booklety, broszury, ulotki itp. Trudno mi powiedzieć jak to się zmieni w najbliższym czasie, więc wole mieć w miarę optymalny sprzęt do wszystkiego. Będę mieć lepszy komputer to też będę chciała robić więcej wizek, ale nie będzie to raczej moje jedyne zajęcie.

 

Chce kupić komputer dobry na ile jestem w stanie teraz kupić i w najbliższych latach zmieniać jedynie podzespoły jeśli będzie taka potrzeba.

Nie podkręcałam nigdy procesora, ale jak się opłaca to spróbuje to zrobić albo załatwić sobie kogoś kto mi to ogarnie :D

 

Jeszcze może jedno głupie pytanie czy opłaca się kupować Windowsa 10... od kilku lat pracuje na 7 i jakoś nie bardzo mam ochotę zmieniać.

 

Wielkie dzięki za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze mam Gigabyte. I teraz niedawno kupiłem kartę graficzna ASUSA. Reklamacja i we wtorek równo po miesiącu otrzymam nową. Gdy reklamowałem Radeona kartę Gigabyte'a to wymienili w niecałe 2 tygodnie. Tak wiec to kwestia preferencji, ale po tak długiej reklamcji to dziękuję. Na co kolwiek sięzdecydujesz to bierz kartę i płytę z jednej stajni jak producent robi oba podzespoły. Najważniejsze sprawdzić czy ram jest kompatybilny. Jest wykaz kompatybilnych DDR4 na płytach producetna i pisze często która rewizja i bios. Noctua świetnie chłodzenie również miałem w pracy. Tylko czy nie trzeba dokupić adapter pod 2011-v3 czy to starszy model był? Tak jak pisze Piotras pod 5820k nie ma sensu brać 16GB kości lepiej wziąć 4x8GB od razu będą chodzić w trybie quad channel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noctua nh-d15 nie potrzebuje żadnych dodatkowych zestawów montażowych pod lga 2011v3 sam posiadam takie chłodzenie wszytko do montażu znajduje się w pudle włącznie w wysokiej jakości pasta Nh-d14 nie nadaje się w ogóle na 2011v3 był model na samo 2011. Zastosowanie Noctua na procesor nie podkręcany to odrobinę za droga zachcianka :) Co do monitorów iiyamy w biurze projektowym mamy ich 8 sztuk właśnie z matrycami amva+ bardzo ładnie się sprawują mają dobre odwzorowanie kolorów Matryca amva+ to połączenie tego co dobre z IPS czyli odwzorowanie kolorów bez wypalania oczu i z TN szybkości odświeżania matrycy. Co do pamięci bierz 4 sztuki co prawda różnica miedzy dual chanel a quad chanel w naszych programach jest totalnie niezauważalna :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo skasowałem posta :/

 

W jednym komputerze posiadam płytę Asusa x99-a i chłodzenie Noctua NH-D15.

W drugim płytę MSI SLI PLUS i chłodzenie Macho rev B.

W obu zestawach i7 5820k.

Jedno jak i drugie zestawienie polecam, jeżeli będziesz podkręcać procka - polecam pierwsze,

jeżeli nie, drugie wystarczy. Apropos Gigabyta wypowiedział się Seba, ja nie korzystałem.

 

i7 5820k obsługuje max 64 GB ramu, a na płycie masz 8 slotów --> bierz cztery ósemki.

Pamięci przy chipsecie x99 pracuja w czwórkach - quad channel.

 

Przejrzyj obudowy SilentiumPC. Posiadam Aquariusa X60W, Skalpel pisał o Gladiusie X60. Polska firma i naprawdę fajne, porządnie wykonane obudowy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/XtOayL/

 

Zmieniłam RAM na 4x8 tak jak pisaliście, jednak nie umiem sprawdzić czy pasuje do reszty...wybaczcie kobiecie

Sądzę, że to w miarę ostateczna wersja. Mam jeszcze wątpliwości odnośnie chłodzenia

 

Noctua nh-d15 nie potrzebuje żadnych dodatkowych zestawów montażowych pod lga 2011v3 sam posiadam takie chłodzenie wszytko do montażu znajduje się w pudle włącznie w wysokiej jakości pasta Nh-d14 nie nadaje się w ogóle na 2011v3 był model na samo 2011. Zastosowanie Noctua na procesor nie podkręcany to odrobinę za droga zachcianka :) Co do monitorów iiyamy w biurze projektowym mamy ich 8 sztuk właśnie z matrycami amva+ bardzo ładnie się sprawują mają dobre odwzorowanie kolorów Matryca amva+ to połączenie tego co dobre z IPS czyli odwzorowanie kolorów bez wypalania oczu i z TN szybkości odświeżania matrycy. Co do pamięci bierz 4 sztuki co prawda różnica miedzy dual chanel a quad chanel w naszych programach jest totalnie niezauważalna :)

 

Wolę wziąć lepsze chłodzenie i mieć możliwość podkręcenia procesora jeśli ma mi lepiej śmigać komp. Nie będę pewnie za szybko zmieniać podzespołów, a jeszcze mieszczę w budżecie. Tak liczyłam, że ze złożeniem i testami dobiję do ok 8500 (jest promocja na morele do końca tygodnia i powinnam mieć 300 zł zwrotu za procesor i płytę tego co patrzyłam).

Pytanie tylko czy wydawać kasę na Noctua nh-d15 czy może jakaś tańsza wersja nactua czy inne chłodzenie?

 

Odnośnie monitorów jeśli sprawdzają się w biurze, to sądzę że dla mnie będą na razie ok :) wielkie dzięki

 

Ja od zawsze mam Gigabyte. I teraz niedawno kupiłem kartę graficzna ASUSA. Reklamacja i we wtorek równo po miesiącu otrzymam nową. Gdy reklamowałem Radeona kartę Gigabyte'a to wymienili w niecałe 2 tygodnie. Tak wiec to kwestia preferencji, ale po tak długiej reklamcji to dziękuję. Na co kolwiek sięzdecydujesz to bierz kartę i płytę z jednej stajni jak producent robi oba podzespoły. Najważniejsze sprawdzić czy ram jest kompatybilny. Jest wykaz kompatybilnych DDR4 na płytach producetna i pisze często która rewizja i bios. Noctua świetnie chłodzenie również miałem w pracy. Tylko czy nie trzeba dokupić adapter pod 2011-v3 czy to starszy model był? Tak jak pisze Piotras pod 5820k nie ma sensu brać 16GB kości lepiej wziąć 4x8GB od razu będą chodzić w trybie quad channel.

 

Jakoś wcześniej słyszałam dobre opinie o Gigabyte i chyba dlatego bardziej się skłaniam do nich, ale macie większe pojęcie to się pytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzasz podkręcić procesor to jak najbardziej noctua nh-d 15 mam procesor i7 5930 i przy oc do renderowania na 4,6 ghz procesor nie przekracza 60 stopni. Natomiast co do płyt głównych Gigabyte to ja mam jak najgorsze doświadczenie z nimi w przeciwieństwie do ich kart graficznych Ja akurat polecam płyty główne od Asusa https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-x99-a-x99-quadddr4-2133-gblan-raid-sata3-usb-3-0-atx-665715/ ta płyta ma fajne oprogramowanie i sam przy jego pomocy przetaktuje ci procesor bezpiecznie ustawiając jego parametry jak także zrobi testy stabilności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to będzie ok jak będę miała tę płytę główną od Asusa i kartę graficzną co wybrałam wcześniej od Gigabyte czy wtedy lepiej wziąć inną?

Albo żeby mieć to i to z Asusa? Wcześniej proponowałeś i płytę i kartę z MSI też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI proponowałem bo płyta jest przyzwoita a składając twój zestaw na Komputroniku różnica miedzy płytami MSI Asusu była przeszło 150 pln, Sam posiadam ta właśnie płytę Asusa i kartę graficzna https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/ żadnych problemów wszytko ładnie ze sobą współpracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wadliwosć to moim zdaniem nie ma wielkiego znaczenia czy kupujemy płytę Asusa , Asrocka, Msi ,Evga bo wadliwość jest na zbliżonym poziomie.

W przypadku reklamacji hurtownie ( bo przecież Xkom, Morele , Proline i wiele inncych gdzie składaja za grosze a czasem nawet w cenie) zrzucają problem ew. reklamacji na klienta tłumacząc się terminami jakie dają im producenci sprzętu. Ze swojego podwórka podam przykład nader świeży bo dzisiejszy. Jedna z większych firm handlu hurtowego jak również detalicznego pozespołów komputerowych (nazwijmy ja X) cztery miesiące temu dostarczyła nam zasilacz EVGA 1600 W P2 kosztujący wtedy, bagatela , prawie 1800 pln. Bardzo rzadko bierzemy komponenty z tej hurtowni bo ceny maja dosyć wysokie a i z dostawą jeśli chodzi o terminowość różnie bywa, jednakże klient pilnie go chciał do zestawu a tylko tam mogliśmy go w tym momencie dostać. Traf chciał ,że choć przeszedł nasze testy to po miesiącu pracy u użytkownika wyzionął ducha. Oczywiście w ramach gwarancji został przez nas wymieniony na zupełnie nowy egzemplarz w ciągu 24 h ( nabyty już w hurtowni z którą mamy umowę), a uszkodzony odesłany do hurtowni (sklepu) X . Dziś mija 28 dzień ( roboczy ) od momentu odesłania go do hurtowni(sklepu) X i własnie przed chwilką dowiedziałem sie że producent jesczze sie nie wypowiedział w kwestii uszkodzenia a o wymianie na inny egzemplarz nie mam mowy ( może być tylko naprawiony.

Cóż moge więcej powiedzieć...??? Czy ktoś z naszych klientów byłby zadowolony gdyby miał usłyszeć ze musi czekać na naprawę swojego sprzętu 1,5 m-ca , płacąc za niego wcześniej 50 000 pln i traktując go jako podstawowe narzędzie pracy? Na pewno nie. Dlatego my wymieniamy komponenty w trybie max 72H plus ew czas na dostawę sprzętu nie bacząc na terminy jakie dają nam producenci komponentów. Bierzemy na siebie cała tą czasem zresztą niesympatyczną szarpaninę związaną z wyegzekwowaniem ( jak najszybszym) prawa do uzania reklamacji i dostarczenia naprawionego ( wymienionego) komponentu.

Czy to jest dla nas opłacalne? i tak i nie... Ewentualne usterki w 70 % są u nas wykrywane już na etapie testów , a ogólna wadliwość komponentów jest niska. Tak, bo pobieramy opłatę za montaż sprzętu który dostarczamy i jest ona doliczana do podzepołów w sposób prawie że przezroczysty dla naszego klienta.

Nie ... bo w przypadku awarii taka sytuacja oznacza że jeżeli komponent zostanie naprawiony ( bo przecież tak łatwo nie wymienia się go na nowy) to kiedy do nas wraca trafia na półkę gdzie może długo czekać na swojego klienta a i tak nie jesteśmy go do końca pewni więc najczęsciej jest sprzedawany w zestawie z dużym upustem.

Suma sumarum jednak dla nas najważniejsze jest dobro i zadowolenie klienta , a takich jak my firm jest całkiem sporo. Niestety , nader rzadko należą do nich hurtownicy sprzętu.Dla nich ważna jest tylko sprzedaż a wszystko inne ( w tym oczywiscie uszkodzenia) to najczęściej problem klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie biorę płytę Asusa i kartę Gigabyte jeśli razem dobrze śmigają.

Wolę mieć jakieś sprawdzone połączenie i tak żeby wszystko było ok :)

 

Sprawdzałam wszystkie ceny i dostępność w morele, ponieważ poleciło mi ich kilka osób.

Czy Waszym zdaniem lepiej gdzieś indziej zamawiać?

 

Wielkie dzięki za pomoc. Jeśli cały zestaw jest ok, to chce zamówić komputer w tym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malena Jak poczytasz forum to sporo osób nie poleca morele a już szczególnie montowania przez nich komputerów, to prawda są konkurencyjni cenowo ;)Co do samego składania jeśli nie masz kogoś kto się na tym zna to lepiej zaufać firmom które maja salony nie wirtualne w twojej miejscowości i zamówić na miejscu złożenie sprzętu przynajmniej będziesz wiedziała komu głowę urwać, dwa trochę bardziej się starają bo konkretnemu salonowi zależy na zadowolonym kliencie ;)

 

Sebazx6r przerabiałem podobna sytuacje jak twoja półtora miesiąca temu grafika asusa gtx 970 strix usmażone kondensatory sekcji zasilania przez wadliwa linie zasilacza sprzęt po dwóch dniach x-kom podobno wysłał do Asusa jako ze posiadałem numer RMA nadany do serwisu Asusa zadzwoniłem po następnych trzech dniach do serwisu i otrzymałem informacji ze Asus nie posiada powyższego zgłoszenia. Po ponownym telefonie do x-kom okazało się ze karta znajduje się nadal w dziale spedycji x-kom, dopiero to moje ponaglenia spowodowało przesłanie do Asusa który wymianę załatwił w dwa dni od otrzymania karty i natychmiast odesłał ja do x-kom i żeby było nie koniec akcji znowu grafika utknęła w spedycji na 8 dni i dopiero po kolejnym nieuprzejmym z mojej strony telefonie została do mnie wysłana w ciągu paru godzin . Otrzymałem nówka sztuka model karty jaki wysłałem. Natomiast w twoim przypadku zapewne firma tak długo miała w spedycji twoja grafikę ze abyś się nie pieklił wysłali ci inny produkt bo nie wierze aby mój przypadek z zachowaniem ich działu spedycji był odosobniony;) Dwa najprościej pośrednikom jest zwalać winę na producenta. Szczególnie ze doświadczenie z Asusem i reklamacjami door to door mam jak najbardziej pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie czytałam całego forum :D znajomy składał tam kompa i było wszystko ok, opinie na stronie też raczej są ok, choć większość nie z tego roku. Mogę się jeszcze sprawdzić jak z innymi sklepami. Nie mam nikogo na miejscu, kto by mi to dobrze ogarnął.

Mieszkam we Wrocławiu i mają tam swój netpunkt, dlatego myślałam, żeby odebrać komputer tam.

Także, żebym nie musiała wszystkiego sprawdzać sama przy kurierze. Choć i tak będę się musiała zrobić sobie listę rzeczy do sprawdzenia, żeby mnie tam za bardzo nie olali, bo jestem kobietą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r Asus posiada taka formę gwarancji oczywiście nie na wszystkie produkty ale wymagane jest zarejestrowanie produktu na ich stronie wtedy odbywa się niezależnie od sklepu w którym robiłeś zakup albo przez informacje która idzie z salonu w którym kupiłeś tak jak ja to przerobiłem z komputronikiem oni tylko poinformowali asusa o wadliwym sprzęcie a do mnie się od razu pofatygował kurier bezpośrednio do serwisu producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek najprawdopodobniej będę odbierała złożony komputer i monitory osobiście w netpunkcie.

Co dokładnie sprawdzić, o co zapytać itp. żeby jak coś wyłapać ewentualne uszkodzenia czy problemy na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miała zainstalowany system to najlepiej sprawdzić czy system widzi prawidłowo ilość zakupionych pamięci, przypadku gdy nie było systemu poproś aby sprzedawca wszedł w bios i pokazał ci informacje jakie podaje bios odnośnie procesora pamięci sprawdź także czy nie ma żadnych ostrzeżeń na temat umieszczenie karty w nieprawidłowym slocie płyty główne najczęściej wyposażone w kilka slotów pci_e maj rozpisana jak powinny być umieszczone karty graficzne zależnie od ilości zastosowanych kartnp na płycie asusa jeśli masz pojedyncza kartę graficzna powinna być wpięta do pierwszego lub 3 slotu pci-e polecam trzeci bo nie jest za blisko chłodzenia procesora dwa można ją bez kłopotu wymontować szczególnie jak się ma takiego potworka jak noctua na procesorze niestety jak masz ja na slocie pierwszym wyjecie karty wiąże się z demontażem chłodzenia cpu. Sprawdź w biosie temperaturę procesora przy odpalonym biosie nie powinna ona przekraczać 30-34 stopni

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności