Skocz do zawartości

Mechaniczne ramię. bones + uvw problem


Kavaar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zrobiłem w Maxie mechaniczne ramię składające się z kilku elementów. Dodałem i zlinkowałem do elementów kości i IK. Ramię rusza się ślicznie. Obiekt ten chce wyeksportować i użyć w UE4 w kilku pozach i muszę zrobić UWV unwrap. I teraz pojawia się problem. Żeby kości mogły poruszać obiektem musi się on składać z osobnych elementów(tak?), ale jak wtedy zrobić unwrap dla całości? Kiedy attachuję obiekty do siebie, mogę zrobić unwrap, ale kości przestają działać i nowych też dodać nie mogę bo nie mam osobnych elementów do których mogę je zlinkować. Wiecie jak rozwiązać ten problem?

 

Przy okazji jeszcze jedna sprawa. Poleci ktoś dobry tutorial na temat UWV unwrapu skomplikowanych obiektów? Wszystkie które widziałem dotyczą totalnych podstaw i unwrapu np sześcianu albo z innej beczki modelu postaci czy czegoś żywego. Chciałbym się dowiedzieć jak efektywnie robić unwrap np. skomplikowanych maszyn gdzie jest mnóstwo mniejszych płaszczyzn itp i max dzieli nam to na sto miliardów kawałków, które potem muszę mozolnie łączyć w całość

 

 

Pozdrawiam

Kavaar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności