Skocz do zawartości

Redshift v2.0


Rekomendowane odpowiedzi

Redshift w wersji 2.0 został oficjalnie wydany, tradycyjnie jest jest o tym trochę cicho dlatego informuję zwłaszcza, że do 19 lipca jest 20% zniżki na zakup nowych licencji, normalnie kosztuje 500$.

Używam go komercyjnie już od wersji 0.22 alfa i mogę go polecić :)

Pierwotnie był dla Mayi i softiamge, ale jest już wersja dla 3ds maxa, houdiniego i niedługo dla cinemy 4D, choć pewnie jeszcze nie tak kompletne jak wersja dla majki.

 

https://www.redshift3d.com/

 

 

Key Redshift 2.0 features

 

 

Volumetrics (OpenVDB) – Render clouds, smoke, fire and other volumetric effects with production-quality results (initial support for OpenVDB volume containers).

Nested dielectrics – Accurately simulate the intersection of transparent materials with realistic results and no visual artifacts.

New BRDFS and linear glossiness response – Model a wider variety of metallic and reflective surfaces via the latest and greatest in surface shading technologies (GGX and Beckmann/CookTorrance BRDFs).

New SSS models and single scattering – Attain more realistic results with support for improved subsurface scattering models and single-scattering.

Redshift Material – Utilize a more intuitive, PBR-based main material, featuring effects such as dispersion/chromatic aberration.

Multiple dome lights – Combine multiple dome lights to create more compelling lighting.

alSurface support – Access full support for the Arnold shader without having to port settings.

Baking – Save considerable amounts of rendering time with baking for lighting and AOVs.

 

 

 

 

 

 

 

 

TWS14_EP17_Still02_1200_675.jpg

 

image_005.jpg

 

Lamborghini_side_01_w3_lowREZ_logo_1200_676.jpg

 

 

cheese_1200_675.jpg

 

pmegler_02.jpg

 

image.jpg

 

Delorean_small.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Troche offtop, ale jak patrze jak sie Hudini rozwija, jak szybko mimo ze ten soft to kombajn (mowie to w kontekscie wspierania pluginow, w tym wypadku Redshift) to mysle ze trzeba tego sporbowac zwlaszcza wersji indie.

 

Dzieki za news!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co konkretnie polecac redshifta?

Zdazylem pobawic sie nim jeszcze chwile przed koncem alphy pod maxa i bylem mega zadowolony, ale skoro mowisz ze juz na nim troche pracujesz to napisz cos wiecej, bo wrzucanie linkow jak wyzej troche nie ma sensu :P

 

yol,

 

ps. cena tez spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co konkretnie polecac redshifta?

 

trochę rendererów gpu potestowałem zanim w końcu redshift mi przypasował i całkiem przyjemnie się na nim siedzi :)

 

- po pierwsze szybkość - duh :)

- wysoka jakość renderów, patrz filmiki i grafiki :) inne renderery gpu już niekoniecznie zawsze sobie dobrze radzą na tym polu (np. nieszczęsny furryball)

- łatwe ustawienia, praktycznie nie interesuję się nastawami renderera, robię absolutne minimum a aniamcje flicker free osiągam bez problemu. Jasne, że można to zoptymalizować ale jak nie mam do zrenderowania 2min animacji to najczęściej nie widzę potrzeby żeby walczyć o każdą sekundę :)

- używasz prosto ze swojego programu do 3D i nie musisz przerzucać na oddzielny edytor/ renderer jak np w indigo, fluidray, arion etc

- nastawiony na produkcję i używany przy poważniejszych projekatach, dlatego podlinkowałem kilka cinamaticków blizarda czy rainbow six, bo jest używany jako pełnosprawny production renderer w dużych projektach gdzie chyba żaden inny GPU renderer się nie dopchał, przynajmniej o tym nie wiem, może octan? A biorąc pod uwagę, że praktycznie go nie promują to chyba nieźle świadczy :P

- Developerzy są bardzo aktywni na forum, częste aktualizacje, nawet ze 3 wersje w tygodniu, jeśli wprowadzili jakiś nowy bug to hotfix może być jeszcze tego samego dnia od zgłoszenia. Nie chcę kłamać bo nie wiem tego na 100% ale oryginalnie zaczęli pisać ten renderer w 3 osoby i nie wiem czy kogoś po drodze do teamu zaprosili, niedawno zatrudnili najaktywniejszego użytkownika ich frum co wszystkim pomagał żeby był jeszcze aktywniejszy i pomagał bardziej :) dzięki temu będą mieli więcej czasu skupiać się na programowaniu a nie na czytaniu forum.

Team jest bardzo mały dlatego też za bardzo nie ma komu promować redshifta czy nawet aktualizować strony/ galerii i niemal wszystkie informacje roznoszą się przez użytkowników. To nie jest taka fabryka jaką ma vray :)

- jak piszą, że jest jakiś feature to jest i działa jak powinien, słyszałem, że w octanie to różnie czasem bywało

- w ramach licencji masz pluginy do każdego programu maya, max, hudy etc

- łatwe przenoszenie licencji, możesz dezaktywać licencję i 3s później aktywować na innym komputerze

- możesz mieć w systemie nawet 8 kart graficznych przy jednej licencji:)

- poza tym to co w sumie każdy renderer gpu jest szybki i możesz mieć kilka kart na pokładzie gdzie przy prockach już by to kosztowało trochę więcej, albo serwerowe płyty albo więcej komputerów = więcej licencji etc

Skalowanie jak zawsze nie jest idealne i przy 4 kartach nie masz 4x szybszego renderingu ale jak każda sekunda się liczy to można ściągnąć takiego deadlina który jest darmowy chyba dla dwóch komputerów i puścić każdą klatkę na osobnej karcie

 

z minusów to przede wszytkim ilość wspieranych funkcji i zabawek, vray czy inne dojrzałe renderery mają tego więcej ale redshift sukcesywnie dodaje kolejne zabawki

no i działa chyba nadal tylko na kartach nVidia z Cuda, ale biorąc pod uwagę że amd siedzi gdzieś tam w kącie i żuje klej to chyba nie tak duży minus :)

 

to z grubsza tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności