Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy lipiec 2016 (Budżet 18 000 zł)


zox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Zacznę od tego, że nie będzie to zestaw komputerowy dla mnie tylko dla przyjaciela, który zajmuje się profesjonalnie grafiką komputerową. Pracuje na takich programach jak Maya, 3ds Max. Ze względu na to, że w ostatnim czasie jest mocno zabiegany poprosił mnie abym złożył mu zestaw komputerowy do 18 000 zł.

 

Parametry zestawu:

 

1. Procesor Intel Core™ i7 6950X, 3GHz, 25 MB, BOX

2. Płyta główna Asus X99-E WS, X99, 2011-v3, DDR4

3. Karta graficzna Palit GTX1080 8GB GDDR5X 256bit DVI/HDMI/3DP

4. Pamięć HyperX Fury DDR4, 16GB, 2400MHz, CL15 (więcej/mniej?)

5. Chłodzenie CPU Noctua NH-D15S

6. Dysk SDD do 500 GB (proszę o pomoc w doborze odpowiedniego dysku twardego)

7. Obudowa (aby było widać wnętrzności komputera proszę o pomoc w doborze obudowy)

8. Zasilacz (Ile potrzeba WAT aby uciągnął takie podzespoły komputerowe podane powyżej lub doradzone/zmienione przez Was)

9. Monitor/Monitory (27 cali mniejszy/większy?)

10. Windows (Jaki najlepszy?) / Hm... może taki aby móc pracować zdalnie przez pulpit zdalny ale czy powyższe podzespoły będą kompatybilne z Windows Server 2012?)

11. Czy będzie potrzebne dodatkowe chłodzenie? Polecacie chłodzenie cieczą?

 

Prosiłbym Was o pomoc w zestawieniu wszystkich podzespołów. Zestaw ma być bardzo wydajny do bardzo złożonych projektów oraz szybki w renederowaniu.

 

Jestem laikiem w tych sprawach a gdy zacząłem przeszukiwać sklepy komputerowe to sprzętu jest tyle, że idzie oszaleć :Dwięc dużo myśli krąży w mojej głowie oraz pytań.

 

PS. Oczywiście żebym nie został o coś "oskarżony" nie uzyskam żadnych korzyści materialnych składając ten zestaw robię to tylko i wyłącznie z dobrej woli dla przyjaciela.

 

Pozdrawiam i proszę Was o udzielanie się w temacie oraz rzetelną pomoc. Wszelkie zmiany/sugestie przyjmę z otwartymi rękoma a może nawet doradzicie mi gdzie mógłby mój przyjaciel kupić takie podzespoły może znacie jakąś zaufaną firmę/sklep.

Edytowane przez zox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie chcę być upierdliwy czy chamski, ale chyba słabo się znasz na sprzęcie i grafice, że takie badziewny zestaw złożyłeś. Dlaczego ci ktoś to polecił jak nie masz zielonego pojęcia o temacie? Po pierwsze nie podałeś nawet co on dokładnie robi w tych programach (i ewentualnie pluginach do nich), czy w jakich silnikach renderuje, co jest praktycznie głównym kryterium.

 

Po drugie - 6950x to jest najgorszy wybór pod względem stosunku cena/wydajność jaki może być. W tej cenie masz 5930 + jakieś 5.8k na inne procesory do serwera/ renderfarmy. I będziesz miał lepszą wydajność pojedynczego wątku (6950 się słabo kręci) i z dodatkowym serwerem lepszą wydajność wielowątkową. Podkręcony 6950x wyciąga trochę ponad 2 tysiaki w cinebenchu r15, co jest za taką cenę tragedią.

 

Ramu 16 GB? serio? Jak się profesjonalnie zajmuje to 32 potrzebuje przynajmniej. 64 optymalnie, można 128 ładować i z części zrobić ramdisk

 

coś mi trochę śmierdzi trollem ten post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyznaję słabo znam się na sprzęcie oraz grafice dlatego napisałem na forum aby uzyskać pomoc od bardziej doświadczonych osób, które zajmują się tematyką sprzętu komputerowego oraz grafiki komputerowej nie jest to żaden "troll post".

 

Dlaczego złożyłem taki akurat zestaw ponieważ bardziej sugerowałem się dostępnymi środkami pieniężnymi niż wydajnością czy jakością zestawu.

 

Proszę Was o dalsze porady oraz sugestie.

 

PS. Oczywiście użytkownikowi Vandam dziękuję za dotychczasowe sugestie oraz krytykę :)

 

Edit. Spróbuję się w miarę możliwości czegoś więcej dowiedzieć w jakich silnikach renderuje oraz jakich używa pluginów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Czy Ty na pewno będziesz składał (fizycznie) taki zestaw czy tylko pomagasz w doborze komponentów ?

Zestaw do pracy ( a już szczególnie w 3d i symulacjach ) to nie tylko prawidłowy dobór komponentów. Stacja robocza to nie zabawka do giercowanie po 5 h dziennie do bólu nadgarstka. Nawet w momencie kiedy użytkownik takiej stacji śpi to ona coś przelicza lub renderuje. I tak przez 30 dni w miesiącu przez cały rok.

Mam nadzieje że nie pogniewasz się jeżeli stwierdzę że dla własnego dobra ( relacje z Twoim znajomym ) odradzę ci samodzielne składanie sprzętu w budżecie 18 tys. Nie mam nic przeciwko próbom sprawdzenia własnych możliwości do powiedzmy kwoty 6-7 tys. Dalej to już zdecydowanie ryzyko. A już szczególnie w przypadku braku doświadczenia które to aż bije z Twojego pytania.

Oczywiście to tylko rada a zrobisz jak uważasz.

Wracając do Twojego pytania.

ad1. Procesor - gdzie będzie leżał ciężar pracy ( więcej pracuje ze sceną mam na myśli texturowanie, skinning, oświetlenie itd. , czy też sam etap renderingu właściwego). W pierwszym wypadku mocne 6-10 wątków , w drugim i mocne i dużo czyli ile się da... czyli Xeony :)

Podaj przy okazji jaki silnik renderujący ???

ad2.wynika z pk1-go ale warto rozrzerzyć o ew. płytę na dwa procesory.

ad3. ponieważ gros kosztów to pozycja 1 + 2 jeżeli wystarczy srodków na gtx 1080 to ok ( choć w stosunku do poprzedników nie ma jakiejś rewolucji przy pracy z oknem). W przeciwnym wypadku mierzyłbym w coś tańszego np 1070 ew. gtx 980TI.

ad3. nie jest ważny producent pamięci lecz jej ilość ... 16 GB to za mało , min 32 GB a najlepiej i więcej.

ad6. dysk 500GB SSD jako jedyny? to za mało , coś na dane by się przydało min 1 TB.

ad7. duży wybór choć akurat okienko do podziwiania nie powinno być pierwszorzędną cechą. :D

ad8. zasilacz przy 1 procesorowym konfigu i bez multiGPU wystarczy 700W ( mile widziany GOLD) , przy multigpu ( przy rozbudowie w przyszłosci ) i dwóch CPU 1200 W nie będzie grzechem.

ad9. monitory - b. duży wybór w zależności od potrzeb i wymogów. Przyzwoity Dell np U2715H

ad10. Windows Server 2012 nie (strzelanie z armaty do wróbli) wystarczy poczciwy win7 pro64

ad11. dobre powietrzne wystarczy

to tak na początek.

Mam za mało informacji w temacie " co będę robił na tej stacji" aby być bardziej rzeczowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Czy Ty na pewno będziesz składał (fizycznie) taki zestaw czy tylko pomagasz w doborze komponentów ?

Zestaw do pracy ( a już szczególnie w 3d i symulacjach ) to nie tylko prawidłowy dobór komponentów. Stacja robocza to nie zabawka do giercowanie po 5 h dziennie do bólu nadgarstka. Nawet w momencie kiedy użytkownik takiej stacji śpi to ona coś przelicza lub renderuje. I tak przez 30 dni w miesiącu przez cały rok.

Mam nadzieje że nie pogniewasz się jeżeli stwierdzę że dla własnego dobra ( relacje z Twoim znajomym ) odradzę ci samodzielne składanie sprzętu w budżecie 18 tys. Nie mam nic przeciwko próbom sprawdzenia własnych możliwości do powiedzmy kwoty 6-7 tys. Dalej to już zdecydowanie ryzyko. A już szczególnie w przypadku braku doświadczenia które to aż bije z Twojego pytania.

 

Nie, nie pogniewam się. Pomagam tylko w doborze komponentów. Jeżeli już chodzi o złożenie całego zestawu zajmie się tym sklep lub profesjonalna firma oczywiście przedstawię przyjacielowi ofertę firmy użytkownika matszklar (https://www.gpucomputer.pl/). Nikt nie będzie grał na tym komputerze będzie służył tylko i wyłącznie do pracy.

 

PS. Gdy dowiem się więcej szczegółów to napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj jeszcze jak z licencjami kolega stoi - jeżeli ma dodatkowo możliwość renderowania na nodach to nie ma co składać jednej skrzynki - szybka stacja robocza + serwer; oczywiście to rozwiązanie w przypadku renderowania na procku. Jak GPU to trochę inaczej się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdołałem się co nie co dowiedzieć od kolegi co wykorzystuje w swojej pracy i nad czym pracuje.

 

Silników renderujących jakich używa: V-Ray, Mental Ray

 

Tworzy postacie (rzeźbi), animuje ruchy postaci a także tworzy projekty budynków wraz z architekturą tj. drzewa, trawa, budynki wraz z pomieszczeniami, tworzy oświetlenie oraz renderuje swoje prace.

 

Nie wiem czy taka wiedza Wam już wystarcza do złożenia odpowiedniego zestawu komputerowego do pracy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności