Skocz do zawartości

Realflow i dziwne pasy na meshu


Mirrage

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę poradzić sobie z występującymi w mojej prostej scenie pasami widocznymi na screenie:

9KKG0Aq.jpg

 

Korzystam z standardowych pratikli oraz kwadratowego emitera, który został zeskalowany do prostokąta. Pasy trochę się zmniejszyły przy @steps 256 w VDB Mesh ale taka wartość jest abstrakcyjna i eksperymentowałem z różnymi opcjami, które mogłyby być za to odpowiedzialne. Symulacja szła w minimum substeps 1 i max 200. Wygląda jakby emiter "dozował" partikle tak stopniowo a nie równomiernie. W widocznej scenie reolution mam na 50 i znajduje się tam 37k partikli ale przy 1mln również występują te pasy,które psują efekt jaki chcę osiągnąć. W scenie nie ma noisów i innych obiektów prócz emitera.

 

Może ktoś zna sposób na coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W opcjach emittera znajdziesz dwa parametry H(horizontal) i V(vertical) random. Domyślnie emittery emitują particle dosyć liniowo, więc trzeba im pomóc się trochę rozproszyć :)

 

Dzięki za radę. U mnie ten parametr jest domyślnie na 0 więc popróbuję z tym i mam nadzieję, że rozwiąże to mój problem. Drugą kwestią jest sam mesh. Zrobiłem dzisiaj prosty setup sceny, w której jest splash z daemona i po zrobieniu mesha z VDB mesh nie jest on gładki mimo, że posiadam 1mln cząsteczek w scenie. Tutaj jest referencja: https://vimeo.com/155287461 , na której widać, że ich meshe są bardzo gładkie nawet kiedy zaczyna oddziaływać na nie jakaś siła. Dałem fitr erode x5 ora smooth x1 i dodatkowo @thinning 0.09 @relaxation 0.15 oraz @tension 0.065 . Nie mam niestety przy sobie teraz screena by pokazać ale mam nadzieję, że mimo jego braku usłyszę jakieś cenne wskazówki tak jak w przypadku fałdującego się mesha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności