Skocz do zawartości

Teczka 3D: Graft


Graft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam już tutaj na forum swoją teczkę 2d( głównie to mnie interesuje) więc postanowiłem podzielić się również moimi modelami 3d. Wszelka krytyka mile widziana.

 

jGgkf0h.jpg

 

xhF57Kd.jpg

 

tqMSpJo.jpg

 

3CNsoDb.jpg

Edytowane przez Graft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do Leona Zawodowca i żołnierza robiłeś sculpt czy od razu handpaint?

Szybki sculpt żeby ująć główne formy,potem retopo i reszta to czysty handpaint. Bez żadnych AO map. Moim zadaniem jak się wszystko maluje od zera to efekt jest bardziej "artystyczny" dlatego, że nie wszystko jest doskonałe jak w przypadku kiedy komputer generuje ci mapę AO. Z drugiej strony lubię eksperymentować na modelu i to pewnie dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next.

 

7YGr8tY.jpg

 

cxHqrzS.jpg

 

mHF5xkZ.gif

 

sketchfab> https://skfb.ly/QoMz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b. fajne kolorki i reszta tez, nad tą śliną jedynie bym popracował i rzesami może

 

Właśnie czekałem aż ktoś rzęsy skrytykuje :P brawo za czujność.

Prawdę mówiąc na tą pracę poświęciłem bardzo mało czasu dlatego jest niedopracowana. Rzesy to tak naprawdę 2 kluski rozciągnięte ze sfer i nie chciało mi się ich poprawiać w ps. Ogólnie miałem wiele zabawy przy tym i trochę się "odmóżdżyłem"

Jeszcze dziwne że nikt tekstury na swetrze nie skrytykował, bo też woła o pomstę do nieba xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super, ale na pewno bym poprawil miesnie brzucha na Twoim miejscu. Ta głowa, która jest najwyżej powinna być najkrótsza

 

http://www.scott-eaton.com/wp/wp-content/Eaton-Houdon_Ecorche_tn.jpg

 

Tutaj spoko to widac :)

 

Dzięki, prawdopodobnie całą część poniżej obojczyków będę musiał poprawić ;x

Tak to jest jak się bez kawy pracuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAjnie! Kościotrupka też rzeźbiłeś? Robisz to na podstawie kursu, czy innych refek?

 

Tak, szkielet też rzeźbiłem. Co do referencji to korzystam z własnego zbioru na pinterest

 

https://pl.pinterest.com/braingraft/anatomia/

 

oraz z filmów znalezionych na youtube takich jak ten

 

https://youtu.be/enD7jQHN57w

 

Wcześniej przerobiłem też dużo książek do anatomii, ale to w 2d

Mimo tak wielu godzin poświęconych na to, ciągle nie jestem w stanie utrwalić sobie tej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super cwiczonko, wrzucaj w wiekszej rozdzialce nie ma sie czego wstydzic. Od dawna nosze sie z zamairem sprobowania sie w tym temacie. Doskonale cwiczenie do nauki anatomii. Bardzo ladnie to wyglada. Moze jakis turntable zrobisz juz po wszystkim? Ciezko sie do czegos przyczepic. Moze wypuscisz jakeis render passy i poskladasz to do kupy w postkompozycji co Ty na to, szkdoa zebys na samym cwiczeniu mial skonczyc skoro masz taki produkt na tacy do podania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to jest wszystko takie "surowe" i bez detali, dlatego w niskiej rozdziałce ;)

Jak skończę ten model to postaram się o jakieś lepsze rendery. Na razie jeszcze nie nie jestem w pełni zadowolony

ze wszystkich form więc do tego jeszcze daleka droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba!

A co do uwag, może to przez niską rozdzielczość i źle widać, ale m. brzuchaty łydki u ciebie ma chyba zły kształt. Bez zbędnego gadania udało mi się znaleźć dobrą ilustrację

leg-muscles-posterior.jpg

 

Dobrze to widać np. u kolarzy.

cycling-place-holder-32360g4dk9apu6lufxqvpc.jpg

 

A tu trochęhardcorowy przykład (link, bo jest duża rozdziałka)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/b2/1b/43/b21b43f1db73094155625205885f5d43.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o proporcje to może faktycznie trochę odbiegają od kanonu, ale głównie skupiałem się na anatomii. Postaram się trochę poprawić ten aspekt, choć przyznam że "książkowe" proporcje to bardzo duże uogólnienie i nijak się mają do prawdziwego świata. W rzeczywistości nie wszyscy są tacy piękni i "proporcjonalni" jak w książkach od anatomii dla artystów :P Poza tym mam zamiar podążyć w stronę stylizacji a nie realizmu więc tak bardzo proporcjami sobie nie zawracam głowy. Tak czy siak dzięki za słowa krytyki bo te zawsze są u mnie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powiedziałem "czy nie za bardzo" ;) Wiem, zę aknon to jedno a świat to drugie. Jednak przyrównałem do rysunku, bo jakoś dolna część nóg mi wygląda na trochę za krótką i chciałem to sobie pomierzyć jakoś ;)

Masz tam jakąś perspektywę włączoną?

 

Proporcje z głowy czy "z kogoś"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proporcje to przyznam z bardzo wielu źródeł a nogi wyszły trochę za krótkie pewnie dlatego że równocześnie pracuje nad stylizowaną wersją ;)

i pewnie podświadomie chciałem zrekompensować długość nóg które w tej właśnie wersji są dużo dłuższe.

A7JiCs7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności