Skocz do zawartości

Myszka do projektowania 3D


blvarchi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę zakupić dobrą myszkę do pracy w 3ds maxie (robienie modeli 3d, oraz wizualizacje), oraz w innych programach do projektowania. Ostatnio dużo szukam ale np kwestia dpi na jednym forum piszą że im więcej tym lepiej, na innym z kolei, że przez dużą wartość dpi spada dokładność bo myszka ponoć lata po ekranie przy nawet lekkich ruchach. Patrze też głównie w gamingowych myszach ale może to błąd. Wielkość szczerze mówiąc nie robi mi dużej różnicy ważne żeby była bezprzewodowa. Dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej porady odnośnie na czym się Wam komfortowo i szybko pracuje

 

W tym momencie myślę o tych:

 

https://gamedot.pl/sklep,komputery-peryferia-myszy-i-klawiatury-myszy-dla-graczy,mysz-razer-orochi-2013-6400-dpi-bluetooth-wired

 

http://www.komputronik.pl/product/191900/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Logitech_G700s_Rechargeable_Gaming_MSE_EER2.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

http://www.x-kom.pl/p/159168-mysz-bezprzewodowa-logitech-g602-wireless-gaming-mouse.html?gclid=CLrz55-AgM4CFeFJcgod85oOVg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kocham bzdury jakie ludzie wypisują na rożnych forach." Pewnie ze jak dasz pani Krysi z księgowości myszkę o dpi 3200 lub większej to ci za piec minut przyleci z rabanem ze zepsuta o ona w żadna ikonę nie może trafić" A na poważnie im wyższe DPI w myszy tym jest ona bardziej precyzyjna pod warunkiem ze to jest DPI myszy a nie wymuszona akceleracje przez windows. Pytanie na jakim DPI teraz pracujesz jeśli na czymś z rzędu 800-1200 to się będziesz musiał przyzwyczaić do tego ze przy mysz o dużym dpi wykonujesz bardzo małe ruchy. Myszy bez przewodowe maj tendencje do lagowania ( zacinania się nawet kilkusekundowe ) jeśli już bardzo chcesz mysz bezprzewodowa to patrz na takie których przekaźniki pracują na częstotliwości 2,4 Ghz mniej kłopotów z lagowaniem

Ja akurat polecam na kablu http://www.komputronik.pl/product/245301/Elektronika/Peryferia_PC/Logitech_G402_Hyperion_Fury.html?qrtc_slt=slt_product&qrtc_tpl=tpl_product&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=191900&qrtc_pos=1&utm_source=quartic&utm_medium=slt_product&utm_campaign=tpl_product oprócz programowalnych klawiszy co jest bardzo wygodne to ma system zmieniania dpi w trakcie pracy także sam sobie możesz zaprogramować 4 zakresy od 240 do 4000 dpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie poczytałem o tych zakresach. Teraz bardziej się ukierunkowałem. Nigdy się tak nie zagłębiałem w myszki póki nie przyszedł moment gdzie człowiek zaczyna poprawiać elementy wpływające na jakość i komfort pracy. Dzięki za wyczerpującą odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka słów do tego co napisał @skalpel3d.

 

Zacznijmy od tego, że myszki gamingowe posiadają płynnie regulowanie dpi. moją można regulować od 200-8200 dpi, modeluję/pracuję z dpi 800.

Ja także polecam myszkę przewodową, ale nie zgodzę się z tym co napisał @skalpel3d odnośnie utraty łączności i lagowania, ponieważ przez lata posiadałem myszkę gamingową, która sprawowała się idealnie i nigdy nie odczułem utraty płynności czy to w grach czy podczas pracy, oczywiście tylko wtedy gdy akumulatorki były dobrze naładowane.

Z chwilą gdy moc akumulatorków spada da się odczuć spowolnione reakcje kursora.

Dlatego polecam mysz przewodową, osobiście nigdy przewód mi nie przeszkadzał.

 

 

Obecnie posiadam ROCCAT Tyon

Jestem bardzo wybredny jeśli chodzi o dobór myszki mysz musi być nie tylko funkcjonalna, ale pozbawiona wszelkiego gumowania, obecnie popularne jest stosowanie tzw. soft-touch, czyli pokrywanie myszy wielowarstwową gumą. Jest ona przyjemna w dotyku, ale bardzo śliska, a po jakimś czasie guma zawsze zaczyna się utleniać i schodzić. Nie lubię gdy coś takiego zaczyna się dziać. Owego czasu posiadałem tablet WACOM z piórkiem pokrytym gumą, po roku cały brud z mojego pokoju został do niego przyklejony. Pozbyłem się gumy w chwili gdy utleniła się na tyle abym mógł ją zmyć spirytusem. Ale jeśli Ci to nie przeszkadza to na koniec wspomnę o myszkach wartych uwagi, które może posiadają innej jakości soft-touch, i nie będziesz borykał się z tego typu problemami.

 

Wracając do ROCCAT Tyon to jest wykonany z fajnego matowego plastiku, mogę zarzucić tej myszy dwie rzeczy, brak regulowanej wagi, dla niektórych może wydać się zbyt lekka, taka właśnie była dla mnie przez pierwsze tygodnie. Oraz brak podstawki pod mały palec. Wcześniej korzystałem z myszki, której skorupa była zbudowana tak aby mały palec miał oparcie.

I tego w tej myszy najbardziej mi brakuje.

 

Głównym powodem jej zakupu była spora ilość programowalnych klawiszy, które bardzo przyspieszają mi prace, oprócz dwóch QUAD MENU, które wywołują klawiszami pod kciukiem mam dostępnych 8 klawiszy dla funkcji typu, CUT, WELD, CONNECT, COLLAPSE, BRIDGE itd.

Dzięki temu pracuje mi się wygodniej, nie muszę biegać kursorem po UI 3ds Max, oczywiście korzystam także ze skrótów klawiaturowych, ale nie mam ich obecnie zbyt wiele, ponieważ mam bardzo rozbudowane custom QUAD MENU, i znajduje się tam wszystko czego potrzebuję.

Myszka ta posiada jeszcze tzw. button Easy Shift, po wciśnięciu którego, możemy wykorzystać inną przypisaną do klawisza funkcję, innymi słowy każdy z klawiszy może posiadać przypisane dwie funkcje.

Oprócz tego mysz posiada świetne oprogramowanie i milion kolorów oświetlenia, które może wydać się dla niektórych tandetne, mnie akurat sprawia przyjemność, kolory są żywe, soczyste.

 

P1090885.jpg

 

 

 

Drugą myszą ROCCAT, którą polecam jest ROCCAT Nyth

Posiada podstawkę pod mały palec, jest myszką modularną.

Prawdopodobnie będzie to moja kolejna myszka.

 

roccat-nyth-roc-11-900_132732.jpg

 

 

Na koniec wspomnę o myszkach, o których mówiłem, że wspomnę na koniec :)

 

Mionix Naos, super ergonomiczna myszka, doprawdy jest to najprzyjemniejsza najbardziej dopasowana do ręki myszka z jakiej dane mi było korzystać.

Niestety egzemplarz, który do mnie dotarł okazał się wadliwy, a ze względu, że myszka pokryta jest warstwami gumy soft-touch postanowiłem kupić inną.

Mam zamiar napisać prośbę do Mionix aby produkowali dwie linie tej myszki, jedną soft-touch drugą pozbawioną tej gumy.

 

6396909500_1355320455.jpg

 

 

Zapomniałem nazwę firmy drugiej myszki, jak mi się przypomni to dopiszę.

Edytowane przez 2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2013 byłem posiadaczem Performance Mouse MX niestety z powodu posiadania biurka z litego drewna a nie paździerzu aby mysz się nie cięła w komunikacji musiałem do komputera podpiąć odbiornik na przedłużce. Mysz która aktualnie używam w domu do pracy czyli logitech Hyperion G402 ma także 8 programowalnych przycisków. Natomiast w firmie mam G600 mmo gaming mouse z 20 programowalnymi przyciskami http://gaming.logitech.com/pl-pl/product/g600-mmo-gaming-mouse widzę ze konkurencja zaczyna zżynać patenty logitecha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skalpel3d jasna sprawa, wszystko zależy od sprzętu. Ja przez lata korzystałem z Microsoft Sidewinder x8, niestety mysz zaczęła gubić łączność.

Szukałem rozwiązania, i okazało się, że nie tylko ja doświadczyłem tego problemu. Seria ta miała jakiś defekt.

 

G600 tez jest bardzo fajna, czytałem że jest warta uwagi, no i cena konkurencyjna względem innych myszek MMO, ale nie podoba mi się jej wygląd.

 

Z myszek MMO to Nyth wydaje mi się najciekawszy.

 

Oraz Cyborg M.M.O. 7 Gaming Mouse, futurystyczny wygląd może odstraszać, mnie się podoba, bardzo konfigurowalna jeśli chodzi o budowę.

 

15-MCB437130002-04-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odradzałbym MadCatz Cyborg Rat 7. Korzystałem z tej myszki kilka lat temu i jest według mnie nie warta kupna i swojej ceny. Nie wiem czy zmienili sensor, ale ja w swojej miałem sensor Philipsa, który był tragiczny często się gubił. Po kilkunastu razach zmiany kształtu myszki, śrubki się wyrobiły i zrobiły się dosłownie okrągłe, co uniemożliwiało już dalsze zmiany.Możliwe, że to ja miałem jakąś trefną sztukę. Sama myszka nawet przy możliwości zmiany kształtu leżała jakoś dziwnie w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się kolejna firma jaką jest QPAD

 

Moja propozycja to QPAD 8k ale 5k też jest cool.

Myszka zbliżona wyglądem do MIONIX

Laserowy albo optyczny sensor, jeśli znajdzie się ktoś kto odczuwa brak precyzji lasera :)

 

lF1ktkpTURBXy8wNzc3YjA0ZWQyMmQ0ZWU0NzQyZjJlMGEyNjI  4YzQyMC5qcGeSlQMAzIfNBADNAkGTBc0DIM0Bwg

 

403b1e61182c615d0ee6be1ba53b68bf.jpg

 

 

Oraz firma bardzo niszowa, ale myszka jest warta uwagi, stylistyka zbliżona do MIONIX, mowa o FUNC MS-2, ale chyba wyprodukowali już coś nowszego.

 

701185_2_f.jpg

 

701185_1_f.jpg

 

[video=youtube;jR5-YljfZdM]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze zależy jak dużą masz dłoń.

Zanim kupisz którąkolwiek, idź i "przymierz" sobie dłoń do kilku.

Co po programowlanych przyciskach, makrach, milionach guzikó i innych wodotrysków jak się okaże, że mysz będzie za mała albo za duża.

 

Ja mam niewielką dłoń - kupiłem Zowie EC2-A i jestem zadowolony, chociaż nie ma dodatkowych funkcji.

Kiedyś - mam nadzieję - dokupię sobie do tego któryś z manipulatorów 3Dconnexion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem dopisać...idź do jakiegoś marktu czy saturna, tam zawsze myszki na wierzchu, a i w niektórych są kąciki dla graczy gdzie wyeksponowane są te wszystkie "lepsze" myszki, i zmacaj sobie proponowane modele, bo faktycznie opisy opisami ale jak mycha w dłoni nie leży to szkoda sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Logitech G502 i mi się super pracuje. Dzięki oprogramowaniu możesz sobie ustawić DPI od 200 do 12000. Możesz też ustawiać różne profile, dzięki czemu możesz szybko przestawić opcje pod dodatkowymi przyciskami, jeśli pracujesz w maxie, a inne jeśli pracujesz w innym programie. Dodatkowo możesz dołożyć ciężarki, tak żeby sobie wagę dopasować.

 

Kiedyś - mam nadzieję - dokupię sobie do tego któryś z manipulatorów 3Dconnexion.

 

Ja używam do Rhino i nie wyobrażam sobie bez niego pracy. Przy 3d maxie mi się nie przydał, bo używałem dużo klawiatury i musiałem co chwile skakać klawiatura->nawigator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna używam myszki Modecom MC-M5. Intensywnie używana (bywa, że kilkanaście godzin dziennie, codziennie) przez kilka lat i nie ma śladów używania. Nie do zdarcia. Posiada przełącznik DPI (5 pozycji) i jest niesamowicie wygodna. A kosztuje... 19zł :) :

 

http://www.agito.pl/mysz-modecom-mc-m5-czarno-czerwona-pl-556791-m-mc-00m5-150/pd/DY03HMBBM/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy, na pewno pomogą przy wyborze, w tym momencie działam koczowniczo na laptopie i potrzebna jest jednak bezprzewodowa.

 

628169_0_f.jpg

 

Ta Bloody R7 jest w miarę przyzwoitej cenie, z tego co czytałem to akumulatorek może stanowić problem pt "często mnie ładuj" no ale kumpel ma z tej firmy już w miarę długo i chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei używałem Performance Mouse MX i jakoś mi się nic nie cięło, swoją drogą jeżeli chodzi o to jak leży w dłoni to najwygodniejsza mysz na jakiej pracowałem. Aktualnie używam bezprzewodowej G602 i jeszcze bardziej się nie tnie :-) Myszka rewelacyjna, jedyny minus to, że jest tak jakby ciut niższa z tyłu, w sensie tył myszki szybciej opada, dlatego też mam w tym miejscu zawsze dłoń nie kładzie się idealnie. Na początku bolała przez to nawet ręka, teraz się przyzwyczaiłem. Na duży plus działają klawisze funkcyjne, które były powodem zmiany myszki. Też nie lubię kabli, bo tak wybrałbym G600... może wprowadzą :-)

 

Tak podsumowując to poleciłbym chyba to co pokazał @STRZYG, wyglądem przypomina Performance Mouse MX, a ma więcej klawiszy funkcyjnych. Jeżeli więc leży tak samo w dłoni to dziwne, ze przeoczyłem ten model podczas zakupów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech G502 Proteus Core i żadna inna.

 

Precyzyjna, pieruńsko wygodna, przycisków wystarczy dla każdego no i ten scroll...marzenie nie myszka, warta każdej złotówki.

Ewentualnie Logitech G402, praktycznie to samo tylko mniej kosmiczny wygląd.

Wybierz sobie coś stąd i będzie supcio ;)

http://gaming.logitech.com/pl-pl/gaming-mice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności