Skocz do zawartości

Dodawanie skryptów do 3ds maxa


blvarchi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie dodawania skryptów, mam np skrypt z koncówką .mcr no i żeby z niego korzystać muszę albo go przeciągnąć do okienka 3ds maxa albo uruchomić opcją "RUN SCRIPT" no ale ja go chcę wgrać na stałe żeby nie musieć go za każdym razem szukać bo często z niego korzystam, więc w zakładce Customize User Interface w części Toolbar szukam sobie tego skryptu, żeby utowrzyć z niego ikonkę ale on nie chce za chiny się do tej długiej listy dodać (niektóre skrypty po jednym skorzystaniu same się tam dodają a inne nie) no i teraz moje pytanie jak mogę sam uzupełnić tę listę bądź gdzie go skopiować żeby wkleił się tam, czy jest ona edytowalna w ogóle? Mam nadzieje że nie napisałem tego zbyt zawile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Otwórz maxa jako Administrator, wtedy Scripting -> Run Script

Wtedy powinieneś móc go tam znaleźć. Część skryptów, musi być dodana do maxa w trybie administratora, nie wiem czym to jest spowodowane ale spotkałem się kilkukrotnie z takim przypadkiem. Więc to pewnie zadziała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część skryptów, musi być dodana do maxa w trybie administratora, nie wiem czym to jest spowodowane ale spotkałem się kilkukrotnie z takim przypadkiem.

 

Max potrzebuje uprawnień do modyfikacji zawartości chronionych folderów jak na przykład Program Files czy AppData, aby w imieniu skryptu umieścić tam jego pliki tak aby były zintegrowane z maksem przy ponownym uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności