Skocz do zawartości

AMD Zen nadchodzi w Q42016


materalia

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze ciekawostka, jeszcze nic nie jest do końca potwierdzone, ale coś się tli :cool: . Mi osobiście podoba się, że tania podstawka AM4 będzie oferować zarówno 4 (8wątków) i 8 (16wątków) rdzeniowe procesory. Tutaj wpisujcie wszystko co ciekawego znajdziecie nt. nadchodzącej nowej platformy AMD Zen.

 

http://pclab.pl/news70630.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A mi się podoba że te procki będą 2x szybsze od FX8350 :D I o ile te zapewnienia się sprawdzą, a cena będzie jak na AMD przystało to dojdzie do wyrównania sił na polu wydajnych CPU. AMD powinno być świadome że jeżeli nie spełnią obietnic, mogą podzielić los Segi albo Commodore.

 

No to może oficjalna zapowiedź:

https://www.youtube.com/watch?v=fOosFuavLM0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą wprowadzić jakąś konkurencję albo niedługo będzie monopol. A jeszcze lepiej jakby nowe procki konsumenckie można było łączyć w konfiguracje 2 CPU. Bez konieczności pakowania się w opterony, które są do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie to wygląda trochę niepodoba mi się że niema konkretnych danych na razie. ale nie dziwie się im chcą zagrać rozdanie najlepiej jak można.. w końcu jeśli im to niewypali to będzie niezła bida.. Bo intel teraz weźmie technologię którą mieli zaplanowaną na kilka lat w przód. (stare prawo nie ma potrzeby wdrażania najnowszej technologi jeśli obecna nie ma konkurencji).. i im dowali mocno. (stać ich na to). więc jak to nie pyknie to może być słabo znowu dogonić..

 

wygląda nieźle dobrze kminie z tego filmu że.. ustawili intela na tym samym taktowaniu co AMD i AMD.. był szybszy odrobinkę.. Generalnie pokazuje że ich podejście jest niby lepsze. tylko teraz pytanie jest takie.. Na jakim taktowaniu.. i na jakim TDP.. ten procesor będzie sprzedawany.. bo jeżeli oni go będą sprzedawać na 3ghz.. a intel powiedzmy jest sprzedawany na 4ghz.. to ja osobiście mam zdekka w dupie to że.. AMD jest szybszy jak się intela ustawi na 3ghz..

 

czas pokaże :D fajnie że się w końcu coś ruszyło ciekaw jestem co intel pokaże za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze am4 bedzie tanie?

 

Te 3ghz sa dosc zastanawiajace. Bo niby dlaczego nie 3.2ghz tak jak nominalnie mial procesor intela? I druga sprawa skoro intel boostuje z 3.2do 3.7ghz to czy w tym tescie czasem nie byl ustawiony na powiedzmy 2.5ghz i boostowal do 3ghz. Sporo tych niewiadomych. Fajnie jakby stare dobre amd wrocilo, 2500k powoli sie konczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze am4 bedzie tanie?

 

Te 3ghz sa dosc zastanawiajace. Bo niby dlaczego nie 3.2ghz tak jak nominalnie mial procesor intela? I druga sprawa skoro intel boostuje z 3.2do 3.7ghz to czy w tym tescie czasem nie byl ustawiony na powiedzmy 2.5ghz i boostowal do 3ghz. Sporo tych niewiadomych. Fajnie jakby stare dobre amd wrocilo, 2500k powoli sie konczy ;)

 

dokładnie.. in the end intel pewnie szybszy. ale chcieli pokazać że ich podejście do tematu. jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze hajs z kontraktow na konsole zostal dobrze wydany. Ale faktycznie procek na 3ghz bedzie i tak z tylu. Jezeli jednak 8vs8 wyglada dobrze na papierze to jest mala (bo amd lubi czarowac) szansa ze bedzie alternatywa dla 4-6rdzeni. Nie ma sie co jarac tak czy inaczej, lepiej poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze hajs z kontraktow na konsole zostal dobrze wydany. Ale faktycznie procek na 3ghz bedzie i tak z tylu.

 

Przecież to wersja inżynieryjna, a takie zawsze są taktowanie mniej, nawet chyba nie jest w 14nm. AMD Zen dla AM4 będzie na pewno w wersji 2,4 i 8 rdzeniowej. Natomiast nie wiem nic o wersji 6 rdzeni. AM4 będzie tanią podstawką, czyli na nasze, płyty od 200-300 zł w górę. AMD dla wersji powyżej >8 rdzeni Zen szykuje zupełnie inną podstawkę - konstrukcje PRO. Na testy przyjdzie jeszcze czas, ale -+10% (w różnych testach) na pojedynczym wątku to praktycznie grób dla Intela tj. podstawek ala 1155/1150/1151/2011 w wersji do 8 core, bo w kwestii APU dostali już baty od FM2, bo Intelowskie APU to jest słabizna. Intel musiał 3 podstawki zrobić pod jedno i to samo, to jest dobre naciągnie klientów :). AMD tym i innymi testem pokazał, że mniej więcej dotrzymał obietnicy czyli owe +40% IPC względem FX (tylko FX to CMT, a Zen to SMT/CMT, Intel to SMT, w wielowątkowych aplikacjach SMT=CMT, w jednowątkowych SMT górą, ale skalowanie ma lepsze CMT, ale praktyka jednak pokazuje, że aplikacje wielowątkowe aż tak bardzo nie przyjęły się wbrew deklaracjom, idealny byłyby jednordzeniowy procek taktowany 100Ghz, wygodny dla programerów ;) ). Ciekawostką jest także to, że Zen będzie również dla ARM, co pokazuje dużą elastyczność architektury.

 

Mam nadzieję pewną, że wzorem FX pozostawią w Zen wszelkie mnożniki odblokowane, bo dzisiaj kupując nawet najtańszego AMD FX (np: FX-8320E za 500 zł) nic nie stoi na przeszkodzie żeby dać mu nawet 5Ghz (a to daje poziom wydajności wielowątkowej 2x droższego fabrycznego i7 haswell), to tylko kwestia jakości płyty, zasilania i chłodzenia. To już wtedy grób pozagrobowy dla Intela, bo nie będą mogli naciągać frajerów jak dotychczas robią tj. 10 wersji i5 hehe, 6 wersji i7 itp., przeskoki z Sandy na Ivy na Haswell i w końcu Skylake, 3 podstawki i dopiero na ostatnim widać niewielką różnicę :D. Jawne lecenie w kulki, ale za coś trzeba utrzymać armię korpourzędników.

 

Tak czy owak. AMD Zen nieźle namiesza.

 

TDP będzie większe na AMD z racji innej metodologii. Intel podaje takie średnie TDP, a AMD bardziej realne maks. obciążeniu.

 

PS. Intel wcale nie ma ukrytych cudownych technologii, jadą obecnie na 120% swoich możliwości, a że są duzi, to wydobywają więcej ;). AMD zatrudnia tylko kilkanaście tyś osób , a Intel > 100 tyś osób, nie ma przychodów mld. tylko mln., kapitał bodaj 15x mniejszy, a NVIDIA jest taka wielka jak AMD, robi 3x mniej. Mając to na uwadze, to AMD robi znacznie więcej niż Intel i NVIDIA razem do kupy zebrane, lepsze GPU, to jeszcze się okazuje wcale nie gorsze CPU, czasami lepsze CPU, lepsze chipsety niż Intela!, a nawet mają czas na wykresy i sianie propagandy hehe:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnęli więcej niż 80%, ja bym stawiał średnią wydajność pojedyńczego rdzenia Zen (gen. 1) między Haswell, a Skylake, chociaż trudno powiedzieć co znaczy średnia, bo to coś zmiennego. Przykład z Blenderem nie należy rozciągać na wszystko, ale jest bardzo dobrze, chyba lepiej niż zapowiadali, bo FPU/SIMD dopiero w Zen gen2 mają dostać kopa.

 

"Szarżowałem" do sklepu po AMD i nie zawiodłem się np: kupując AMD K5 (prawie Pentium, ale tani i pasował do tanich socket), K6 (długo się trzymały na tym socket7), Athlon, Athlon64 (rewolucja AMD64, choć intel próbuje umniejszać itp.), Athlon II/X2, Phenomy (ten procek do dzisiaj w wielu zadaniach bije najnowsze Intele i to na jednym rdzeniu/wątku,zadania bez SIMD), a w końcu FX (w czasach Intel Sandy Bridge tj. i7-2xxx/3xxx), natomiast nigdy nie interesowało mnie APU od AMD, chociaż to najlepsze APU jakie istnieje, co widać na przykładzie Playstation4... Nikt na rynku nie miał do zaoferowania czegokolwiek lepszego, bo APU nie jest ślepą uliczką, wbrew temu co gadają. Potem długi zastój w normalnych prockach, przez to APU, teraz za pół roku Zen i AM4, ale widać, że pracowali nad tym długo, a to zupełnie nowy projekt, niemal od zera wykonany.

 

Natomiast kupiłem raz Pentium 4 na pamięciach RAMBUS, nawet SSE2 w P4 nic nie dało. O Itanium nawet nie wspomnę, ślepa uliczka jaką tylko Intel mógł podążyć!. Pentium 4 to dno, pięc metrów muły, znów dno, ale Pentium4 o dziwo sprzedawał się nieźle wraz z Celeronem D, takim samym szajsem :). Na Pentium 4 i jego wariacji 2 wątkowej zawiodłem się strasznie. Potem kupiłem komuś Pentium D i kolejna wtopa, bo znajomy na pierwszym Core udającym dwa rdzenie laptopie taktowany 2x mniej liczył szybciej niż na stacjonarce Pentium D z pełnymi 2 rdzeniami. Socket 423, 478 i częściowo 775 (Celeron D/PentiumD) miały kiepskie propozycje procków. Core2Duo było udanym prockiem na socket 775, pierwszym udanym od czasów Pentium II/III (PIII skończyło sie na pierwszym Coppermine i socket370, Taulatin to był kotlet), ...W zasadzie dalej ciągną do dzisiaj właśnie projekt rdzenia Core...

 

Co ciekawe, pomimo tak słabych procków prze wiele lat itd. to Intel nigdy nie stracił pozycji lidera CPU, nawet nie był zagrożony, a AMD nigdy nie miało więcej jak 1/3 udziału. AMD Zen tego nie zmieni, nawet gdyby był 2x lepszy. Dlaczego tak jest, niech przykład posłuży z jednej firmy w której pracował mój kolega. Postawiono tam do wyboru Athlona64 i Pentium4. We wszystkich testach wygrał Athlon64, a w końcu i tak kupiono Pentium4, dlaczego, bo jak usłyszał, to Intel i dlatego, czyli niezła pralnia mózgownicy:)

 

Opterony nigdy mnie nie interesowały, bo za drogie, za trudno dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, pomimo tak słabych procków prze wiele lat itd. to Intel nigdy nie stracił pozycji lidera CPU, nawet nie był zagrożony, a AMD nigdy nie miało więcej jak 1/3 udziału.

No, ciekawe nie? Spisek pewnie! Spisek Niebieskich! :D

Watpie, zebys swoimi postami pomagal AMDkowi. Brzmi to raczej jak wypowiedzi mieszkanca Korei Polnocnej nabijajacego sie z tej glupiej reszty swiata. No, ale jak tam chcesz.

Osobiscie czekam na tego Zena i niezalezne testy przed zakupem. Bedzie dobry to kupie a nie to pozostane w oglupionej, fanatycznej, ziejacej nienawiscia masie Niebieskich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawe nie? Spisek pewnie! Spisek Niebieskich!

 

Praktyki monopolistyczne Intela to nie jest żadna teoria spiskowa tylko fakty. Normalna sprawa, mają kasę to przekupują ludzi którzy decydują, zdziwiony, jeżeli tak to żyjesz w wyidealizowanym świecie w którym niby wszystko poddane jest prawom niewidzialnej ręki rynku, niewidzialnej dla ślepców :D. W Korei to sam żyjesz, a dokładnie w Eurosojuzie, gdzie lobbysta siedzi na głowie innego lobbysty w centrali brukselskiej, więc masz to wszystko jak na dłoni, a ślepy hehe:)

 

Zwróciłem uwagę, że AMD nawet mając znacznie lepsze produkty nie uzyska przewagi rynkowej z innych powodów tzn. musiałoby mieć taki budżet jak Intel na smarowanie i pranie mózgu masie, tylko Intel ma to większy budżet niż AMD na opracowanie nowych technologii, jakbyś nie wiedział niedowiarku :)

 

wujek_kane:

 

Tylko, że wszystkim wyjdzie na zdrowie, jeżeli Zen okaże się dobry

 

Oni tego nie pojmują, bo mają za ciasne rozumki i za krótki wzrok, krótki na długość nosa :), dlaczego należy wspierać naprawdę małe AMD, nawet jeżeli z jakiś powodów wybrało się Intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzilo wlasnie - tak sobie pokpiwam bo materalia przesadza z fanboystwem niestety. Niebiescy - bo intel ma logo niebieskie, Zieloni bo Nvidia ma zielone logo. I nie dotrze do niego ze ktos moze miec w nosie jaka firma. To jak z kobietami - jak ladna i madra to co za roznica jakiego koloru :D No, ale jak ktos wybiera cos innego niz AMD to w oczach materalia jest glupim, zaslepionym itd itp. Zabawne to, smutne troche...

 

Dokladnie jak mowi wujek_kane - dla wszystkich byloby dobrze gdyby Zen okazal sie swietnym prockiem. I wcale nie musi pobijac Intela. Mnie i na pewno wielu nie bedzie przeszkadzac jesli bedzie troche wolniejszy ale za to na nasza kieszen. Niech stanowi realna alternatywe. Przez "realna" mam na mysli, ze wszystko ma dobrze dzialac, bez wymowek w stylu "to nie dziala ale to wina kogos tam" czy "To nie dziala ale za to mamy nasza, lepsza technologie (ktorej nikt nie uzywa...). Ma dzialac wszystko, cholera jasna i juz :D Albo nie kupie.

Nawet jak ktos jest fanem Intela to powinno mu zalezec na Zen, bo wtedy Intel wzialby sie tez do roboty a tak to robia te nowe procki ale od jakiegos czasu nawet nie sprawdzam bo sa jak nowe i-phony. Niby nowy a nic nowego w nim nie ma. Nic co by usprawiedliwialo zakup w kazdym razie.

 

materalia - mnie nikt nie przekupil zebym kupil intela (niestety :( ) Sam zadecydowalem przygladajac sie prockom. A jako ze mieszkam w Meksyku to kontakt mam najwyzej z brukselka na talezu :D

Co do wiekszego budzetu Intela na opracowanie nowych technologii - to co? mam kupic cos gorszego bo AMD ma mniejszy budzet? Mnie wali kto ma jaki budzet - wybieram lepszy produkt po prostu. Nie musi byc wcale najwiekszy i naj naj lepszy. Dla przykladu - wybralem Blendera ktory nie jest naj we wszystkim, ale posiada mase plusow i pasuje idealnie do moich potrzeb. Tego mniej wiecej spodziewam sie po Zen.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez "realna" mam na mysli, ze wszystko ma dobrze dzialac, bez wymowek w stylu "to nie dziala ale to wina kogos tam"

 

Na procesorach AMD działa wszystko, choćby z tego faktu, że pewnie używasz programów na ISA AMD64, dziwne gdyby nie działo na procesorze firmy twórcy, chociaż w przypadku kompilatora od Intela, jest to możliwe :D

 

Nawet jak ktos jest fanem Intela to powinno mu zalezec na Zen, bo wtedy Intel wzialby sie tez do roboty

 

Przecież dowiodłem, że Intelowi to wisi, może mieć gorsze procesory, będzie liderem, bo kupi sobie pozycję tak czy inaczej, może mieć takie same procesory, będzie liderem, może mieć lepsze, będzie próbował na amen wykończyć konkurencję, bo tak działa polityka w korpo Intel, bo Intel nie tylko konkuruje produktem, także wpływami lobbystycznymi, prawnikami etc. To nie są wymyślone sprawy, gdyby AMD nie miało asa w postaci zdobycia rynku przez ISA AMD64 to już dawno zostałoby wykończone przez prawników Intela. Urząd amerykański urząd antymonopolowy nawet nie kiwnąłby na to palcem.

 

Zieloni bo Nvidia ma zielone logo.

 

RGB :)

 

mieszkam w Meksyku

 

:) . Nie jestem Polakiem, nawet mój polski jest ponoć słaby, ale ponoć ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak nezumi powiedział.. dla Materali.. jak nie używasz AMD toś głupi ot tyle.

 

Gdzie tak napisałem. "Lubisz wkładać swoje słowa w czyjesz usta", bo nigdzie nie napisałem, że kupując Intela to jesteś głupi, ot tyle. Zwyczajnie manipulujesz i hejtujesz jak każdy fanboy niebieskich czy tam zielonych, którym zwróci się uwagę, że może jednak AMD, to zaraz grzmią, miotają gromami, wrzucają negatywy, dyskredytują, posuwają się w końcu do oszczerstw itd.. Uwiera w cztery litery to AMD czy jak ?. Sam tu wiele razy proponowałem konfig na Intelu, ale jestem pewien, że nawet jak będzie AMD Zen, to dalej będziesz proponował Intela, nawet jak będzie podobnie wydajny i tańszy, dlaczego, sam sobie musisz na to odpowiedzieć... bo widzę to w przypadku propozycji kart do samego nawet viewportu, gdzie wpycha się słabsze NVIDIA, bo AMD złe, bo coś tam, plotki, domysły, a nawet bujdy, robi się zaraz wojna jak jesteś nieprawomyślny tj. Intel + NV albo wojna hehe :)

 

Wracając do rynku, to też chciałbym żeby wróciła VIA, ale nie wróci, bo Intel ich wykończy w sądzie, ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz tu się mylisz... bo może nie napisałeś tego dosłownie ale twoje posty tak mówią nawet sam ten post.. przemawia że.. jak jest użytkownik intela czy nvidi. to odrazu zakładasz że jest Fanboyem. i że nie nawidzi AMD.

 

widzisz problem jest taki, że my... w przypadku gdy AMD Zen będzie lepsze. możemy kupić to AMD i się cieszyć :D że jest coś nowego natomiast w twoim wypadku. jest tylko AMD.. i prędzej byś się chyba zabił niż kupił intela czy nvidie, przynajmniej tak wygląda z twoich postów.

 

Zwyczajnie manipulujesz i hejtujesz jak każdy fanboy niebieskich czy tam zielonych

 

nie jestem fanboyem żadnej firmy lol. nikt w tym temacie nie jest fanboyem.. oprócz chyba ciebie.. ale widzę pojąć tego nie możesz.

 

że może jednak AMD

 

tylko że AMD na dzień dzisiejszy niema zbytnio niczego ciekawego do zaoferowania dla grafików 3D. ino..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i prędzej byś się chyba zabił niż kupił intela czy nvidie, przynajmniej tak wygląda z twoich postów.

 

dalej oszczerstwa, przecież napisałem, że polecałem innym zakup Intela, według Twojej teorii na mój temat, byłoby to niemożliwe, a ja jestem pewien, że nie polecisz nikomu karty AMD, nawet jak będzie lepsza, to samo z prockiem, z skąd to wiem, mam przeczucie graniczące z pewnością widząc jak wszyscy jesteście zgodnie w tej jednej kwestii tj. Intel + NV albo wojna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dowiodłem, że Intelowi to wisi,

A ja nie mowilem o Intelu tylko o fanach Intela, ze im powinno zalezec.

 

Nie jestem Polakiem, nawet mój polski jest ponoć słaby, ale ponoć ujdzie.

Nie wiem o czym mowisz. Ja tylko napisalem ze mieszkam w Meksyku w odpowiedzi na twoje "W Korei to sam żyjesz, a dokładnie w Eurosojuzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej oszczerstwa, przecież napisałem, że polecałem innym zakup Intela, według Twojej teorii na mój temat, byłoby to niemożliwe, a ja jestem pewien, że nie polecisz nikomu karty AMD, nawet jak będzie lepsza, to samo z prockiem, z skąd to wiem, mam przeczucie graniczące z pewnością widząc jak wszyscy jesteście zgodnie w tej jednej kwestii tj. Intel + NV albo wojna :D

 

przeczytaj moje poprzednie posty z tego tematu. chyba z 2 razy pisałem że jeśli procek będzie lepszy od intela to kupie. ale.. ty już masz zakodowane :D że my użytkownicy intela i nvidi jesteśmy fanboyami i AMD nigdy nie kupimy..

 

wszyscy z tego tematu próbują ci wytłumaczyć że nas gówno obchodzi co to za firma ma po prostu działać i być wspierane..

 

na dzień dzisiejszy Intel jest wydajniejszy. a programy używają cuda.. więc nvidia. prosta sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi:

 

Meksyku w odpowiedzi na twoje "W Korei to sam żyjes

 

widać gubisz wątek po 2 postach, kto tu zaczął o jakiejś Korei, ale rozumiem, że używasz wszelkich chwytów, nawet poniżej pasa :)

 

@Maciek Jutrzenka

 

przeczytaj moje poprzednie posty z tego tematu. chyba z 2 razy pisałem że jeśli procek będzie lepszy od intela

 

Wiadomo od dawna, że lepszy nie będzie, nie będzie też specjalnie gorszy, będzie tańszy i porównywalny z topowym Intelem, czyli inaczej mówiąc, wybierzesz Intela, nie miałem racji, bo masz tak właśnie zakodowane, ale wątpię żebyś zrozumiał co masz zakodowane hehe:) . Liczysz na kupno znacznie szybszego procka za znacznie mniej, a będzie tylko porównywalny i nieco tańszy, także będzie do czego przyczepić się znów, to nic, że taki właśnie AMD miał zrobić i mógł zrobić, to wystarczy, żeby dalej pchać na podium Intel + NVIDIA albo wojna nie myślącym prawomyślnie, czyli pełne poparcie dla najbardziej chamskich chwytów i zagrywek w rywalizacji z konkurencją, ale kto im zabroni, przecież przeznaczają na to 100x więcej od AMD.

 

my użytkownicy intela i nvidi jesteśmy fanboyami i AMD nigdy nie kupimy

 

Po tym ataku na AMD i na kogoś kto pokazuje AMD w dobrym świetle, absolutnie nie mam wątpliwości co do tego, że AMD Zen nie ma szans, to tak jak z GPU, może być wydajniejszy, może mieć więcej RAM, może być tańszy itd., to prawie wszyscy tutaj powieszą psy na AMD, tak dla zasady, bo tak mają zakodowane :)

 

 

----------------

 

Wracając do AMD Zen, to liczba linii PCI będzie równa 64, a kontroler DDR4 będzie 4 kanałowy i obsługiwał pamięci do 3200Mhz.

Podstawka AM4 będzie obsługiwać zarówno typowe CPU, jak też APU. Nie mniej ważne. AMD nie rezygnuje z nóżek (dalej PGA) i dalej będzie stosować metal pod czapką, zamiast kiepskiej jakości smarowideł jak zalatujące tandetą mechaniczno-elektryczną-termo Intele od czasów LGA. Co to oznacza, że TDP 220W lub >145A nie będzie im straszne, co daje spory zapas na OC lub wincyj rdzenióf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi: widać gubisz wątek po 2 postach, kto tu zaczął o jakiejś Korei, ale rozumiem, że używasz wszelkich chwytów, nawet poniżej pasa :)

 

 

Moze zacznij gleboko oddychac i postaraj sie troche uspokoic bo juz sam nie wiesz co sie dzieje :D

Wspomnialem o Korei Polnocnej bo im tez sie wydaje, ze wszyscy naokolo sa glupi a u nich jest najlepiej (mimo ze fakty sa inne. Rozumiem, ze nie wiesz za wiele o Korei Polnocnej - pogoogluj sobie). Mniej wiecej oddaje to twoje bezkrytyczne podejscie jesli chodzi o AMD. Analogia taka.

Ja rozumiem, ze studia teraz nie sa na jakims najwyzszym poziomie ale tak proste porownanie powinienes zalapac. No coz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze nie wiesz za wiele o Korei Polnocnej - pogoogluj sobie). Mniej wiecej oddaje to twoje bezkrytyczne podejscie jesli chodzi o AMD.

 

Znów Korea, czyli AMD to Korea, a Intel i NVIDIA to ten wolny otwarty świat tfu. otwartych technologii (przypomnij mi, kiedy NV przekazała społeczności cokolwiek z tego co opracowała, chyba dopiero jak zamknie ?), oczywiście tak widać świat z Meksyku hehe:). Analogia dziwna cokolwiek, bo zapatrzenie w Intela i NVIDIA kojarzy mi się bardziej z zapatrzeniem w portret wielkiego wodza, generalissimusa, wielkiego hegemona, jeden czort, jak widzisz analogia doskonale pasują do tego jak postrzegasz krytycznie Intela i NVIDIA, a AMD to ta oś zła, ten diabeł czerwony burzący porządek ustanowiony, jeszcze ten brak opozycji tj. CUDA, bo CUDA to przecież wolna opozycja, bardzo wyzwolona jak wiadomo, nie to co OpenCL, psu brat zepsuty pachnący śmierdzącym komunizmem, internacjonalizmem, emancypacją etc. :). Co do studiów, to w Meksyku są na pewno na lepszym poziomie niż w Rosji, zapewne tak jest, co widać po ciekawych analogiach osób piszących z tego zwasalizowanego po czubek koafiury bananowego kraiku, krytykującego inny kraj z poziomu kraju równie suwerennego co Polska, przecież taka jest tylko prawdziwa "wolność" jak nowa klatka właściciela, przecież inny porządek nie istnieje, inna klatka jest to ta zła, takie są "fakty", czyli TINA, brak alternatywy, brak alter dla Intela i NVIDIA, przecież takie są fakty, słupki nie kłamią, pokazują prawdę, taką jaką ma być ukazana, a nie taką jak jest hehe:)

 

Generalnie daj sobie siana człowieku z takimi analogiami, bo stajesz się żałośnie śmiesznym krytykiem AMD i osób które nie chcą krytykować AMD według szablonu jaki masz tam w głowie zakodowany przez lata trwającej bardzo kosztownej propagandy samych przecież "sukcesów" Intela i NVIDIA. Propaganda do tego stopnia wyprała niektórym mózgownicę, że nawet wspomnieć o korzystaniu z samego viewportu pod AMD wywołuje torsje, napady padaczkowo konwulsyjne z rozluźnienie perystaltyki dolnej przedłużnicy jelit, że nawet strach proponować AMD, bo wiadomo co zaraz będzie, kolejna święta wojna, walka na słupki itp., bo pisanie dobrze o AMD to wywołuje tutaj u niektórych irracjonalne zachowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahahahahaha dawno się tak nie obśmiałem z dyskusji, która przepraszam przez 4 strony jest o niczym :) Kibicuje ewidentnie AMD aby wreszcie się im udało wypuścić procesor, który zmusi intela po pierwsze do wypuszczenia na rynek czegoś co nie będzie wydajniejsze tylko o błąd obliczeniowy od poprzedniej serii a dwa zmusi ich do zejścia z ceny, wszyscy się z tego ucieszymy. Jak ZEN błyśnie to na pewno nie jeden przejdzie na niego kupując nowy sprzęt . Natomiast zupełnie nie podobają mi się zapowiedzi AMD o wchodzeniu w LGA bo dobrze po intelu wiemy jak to się skończyło dla nas użytkowników. Czekam tez wreszcie na technologie CUDA na kartach czerwonych ale sie pewnie jej nie doczekam jak hbm2 w gtx10xx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje ze to tylko na razie wersja inżynierska procesora niekoniecznie z finalnym taktowaniem ale proces produkcyjny raczej będzie wskazywał na niskie taktowania finalnych procesorów, tak naprawdę aby cos o nim mówić należy poczekać aż się pokaże wersja finalna i przejdzie przez większą ilość testów, bo po tym przecieku niestety by wyglądał że AMD niestety poszedł dalej w kierunku FX :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne podejście AMD, Intel jak rozsyła próbki inżynieryjne to są one często wyżej taktowane od finalnego steppingu. Jeżeli chodzi o gry to mnie akurat średnio to już interesuje, jeżeli jednak AMD wyda procki warte zakupu w kontekście wydajności wielowątkowej to z pewnością zakupię. Ciekawi mnie ile sobie zawołają za te 32 rdzeniowe/ 64 wątkowe Opterony, ale raczej nie ma co liczyć na cenę poniżej 4k$ xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne podejście AMD, Intel jak rozsyła próbki inżynieryjne to są one często wyżej taktowane od finalnego steppingu. Jeżeli chodzi o gry to mnie akurat średnio to już interesuje, jeżeli jednak AMD wyda procki warte zakupu w kontekście wydajności wielowątkowej to z pewnością zakupię. Ciekawi mnie ile sobie zawołają za te 32 rdzeniowe/ 64 wątkowe Opterony, ale raczej nie ma co liczyć na cenę poniżej 4k$ xD

 

i tak większość silników nie ogarnia więcej niz 32 rdzenie czy tam ileś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CUDA na kartach czerwonych ale sie pewnie jej nie doczekam jak hbm2 w gtx10xx

 

CUDA nie może być z racji licencji i patentów, bo to może wykonać tylko układ NVIDIA, nawet emulacja wywołałaby procesy sądowe z roszczeniami na miliardy usd, dlatego to taki shit ten cudak, ale kompilator na kodach źródłowych jest wykonalny.

 

HBM2 będzie w tym http://wccftech.com/amd-vega-10-gpu-milestone/ , czyli inaczej pewnie jakimś RX490

Natomiast w następcy Vega zapowiadają już jakieś nowe kolejne pamięci.

 

Najciekawsze to jest ta propozycja dla Opterona, ciekawe ile będzie kosztować.

http://wccftech.com/amd-naples-32-core-zen/

AMD Zen 32c/64t. 2 sztuki na 2 procesorowej płycie i jest renderfarma.

 

jeśli to będzie wyglądało tak w następnych testach to to będzie niestety wielka klapa

 

z testami gier należy czekać do finalnej wersji, bo tam dochodzą inne narzuty, także bardziej wiarygodne są testy w których udział bierze sam procesor i ew. pamięć, to też system musi mieć już włączone poprawki dla Zen, bo inaczej źle rozłoży zadania na wątki i lipa, w kernelu Linuxa już takie widać..

 

Ten test to nie jest zbyt szczęśliwym wyborem do testowania CPU, co widać po tym:

http://www.pcper.com/files/imagecache/article_max_width/review/2015-08-16/ashes-gtx980.png

gdzie i7-6700K przegania i7-5960x.

 

Dużo bardziej wiarygodne jest jednak to:

Jak Zen 8c/16c będzie kosztował tyle co obecnie i7-6700K tj. 1500 zł lub mniej, to będzie świetna propozycja, bo tutaj zrównuje się z Prockiem za blisko 5000 zł.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze to jest ta propozycja dla Opterona, ciekawe ile będzie kosztować.

http://wccftech.com/amd-naples-32-core-zen/

AMD Zen 32c/64t. 2 sztuki na 2 procesorowej płycie i jest renderfarma.

Opteronów szkoda na platformy dwuprocesorowe one nawet w serii 6xxx były pod płyty czteroprocesorowe miałem okazje pracować z takim potworkiem 4x16 rdzeni i jestem jak najbardziej za przykróceniem dominacji intela w tym sektorze szczególnie ze dawnymi czasami to właśnie Opterony biły na głowę produkty niebieskich w serwerowniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności