Skocz do zawartości

Krótki Film o Czerpaniu Przyjemności z Porażek


Szyx

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku tematem animacji zaliczeniowej na pierwszym roku Informatyki był "Żółw". W ten sposób rozpoczął się mój, trwający semestr, wyścig po piątkę.

 

 

Oczywiście regularna praca nad animacją przez kogoś, kto animował wcześniej tylko gierki na game jamach spowodowała drobne zaniedbywanie innych przedmiotów i w ten sposób to moja jedyna piątka w tym semestrze. Audio też pozostawia wiele do życzenia, z tym w ogóle nie mam żadnego doświadczenia.

 

Koniec końców, było fajnie na tym siedzieć :)

Edytowane przez Szyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, spoko. Jedna z lepszych polskich etiud studenckich ostatnimi czasy (ale to nie znaczy, że jest dobra, po prostu wszystkie inne są tragiczne).

Wszystko płynie, trochę kiepskie acting choices, no i kilka problemów w rigach, ale hey - jest fajnie. Są dobre podstawy.

 

I co mnie fascynuje - we dwóch (?) opędzlowaliście cały 4 minutowy short (można go ścisnąć do 2, a nawet mniej) i zrobiliście to o wiele lepiej niż większe teamy z innych szkół (swoją drogą jaka szkoła?).

 

Gratulacje! Short ukończony. Nic tylko dalej się rozwijać!

 

ps: audio totalnie do wymiany, powiedzcie to koleżance od której pożyczaliście mikrofon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, gratuluję. Ja dodam, że mi najbardziej przeszkadza ciągły ruch kamery.

Jak widzę "projekt na zaliczenie przedmiotu" to obawiam się słabego poziomu, a tu proszę, także zostałem miło zaskoczony.

Gdzieś, widać pomogło to: " animował wcześniej tylko gierki na game jamach ":)

Jeszcze raz gratulacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@osael: Wkład kolegi, który ma "Producing Credit" (xD) to flaszka whiskey po otrzymaniu piątki w indeksie i użyczenia procesora do jednego ujęcia, projekty były po prostu zlecone do wykonania w parach. Swoją drogą wszystko renderowane w Blender Internal 1-2,5 min na klatkę na moim buczącym, laptopowym i7, po nocach. Tak, koledzy z pokoju mnie już nie lubią.

 

Problemy z audio- problem jest taki, że nie wiem co by było, gdybym miał pomoc osoby trzeciej. Studia to studia (1 rok Informatyki AGH), praca miała być studentów, nikogo innego, voice acting swoją drogą. Jeżeli kiedykolwiek będę się w to bawił to od początku będę miał kogoś, kto ma pojęcie o audio.

 

@zio_mal: Potraktowałem to zaliczenie przedmiotu troszkę poważniej niż większość, bo wiedziałem, że będzie fajna zabawa i możliwość zrobienia czegoś przynajmniej trochę zabawnego. Generalnie semestr był lekki, można było trochę olewać i siedzieć nad żółwiem.

 

@wroniec: Parę rzeczy i tak poszło pod nóż, przy powstawaniu pierwszych zmontowanych wersji widać było podstawowy problem, który został również w finalnym szorcie. Zbyt dużo nudnego set-upu dla krótkiego pay-offu, który nawet nie jest tak zabawny jak myślałem, głównie przez audio. Sam też żałuję, że nie ma więcej statycznych ujęć, jak człowiek nie ma doświadczenia to szaleje z kamerą, jest lekcja na przyszłość. Co do problemów z animacją i riggami- to wszystko jest bardzo pracochłonne żeby zrobić dobrze, ja miałem niecały semestr (Temat został ogłoszony bodajże po 3 tygodniach a i trzeba było oddać wcześniej), jestem to sobie w stanie wybaczyć.

 

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze. Fakt, że film sprawił, że ktokolwiek chociaż trochę się uśmiechnął znaczy wiele więcej niż jakakolwiek ocena. Są lekcje na przyszłość i przede wszystkim- wiedza, że można coś takiego ogarnąć w przyzwoitym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze świetna!

Odbieram ją bardzo pozytwnie, a żółw cóż... po prostu uroczy!

Gdzie studiujesz? Od dawna zajmujesz się animacją? Zakładam że z rysowaniem mialeśtez trochę do czynienia, bo concept potaci i ogólnie świata w animacji świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczne, zwłaszcza żółw.

 

Trochę zbyt powolne. Mimika jakby wszyscy byli niewyspani - u żółwia można to uzasadnić, ale ptaki powinny mieć szybsze ruchy.

 

Następnym razem przełam trochę symetrię w animacji (szczególnie w ujęciach twarzy od przodu to widać). Niekiedy wystarczy przesunąć mrugnięcie lewego oka o kilka klatek względem prawego i jest dużo lepiej, albo żeby jeden kącik ust się ciut spóźnił.

 

Jak na pierwszą animację świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności