Skocz do zawartości

Dell S2409W - problem z gammą


bert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam mały problem z gammą, na swoim starym dell-u S2409W renderuje w srgb, próźniej postrpo w Ps-e i ogólnie jest ok. Następnie wyświetlam renderki na IIyamie XB2485WSU-B1 i są strasznie ciemne jak w rgb..

 

Również jak wrzucałem na forum renderek wnętrza to opinie były, że strasznie ciemno wyszło, kiedy z mojej perspektywy były nawet lekko przepalone..

 

W drugą stronę systuacja jest podoba - robie coś na IIyamnie, wychodzi ok, wyświetlam na dell-u i jest przepalone.

 

Jak myślicie, da się coś jeszcze zrobić z tym dell-em czy już jest bliski kresu swoich dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nic nie zrobisz, bo musiałbyś zejść z jasnością a w tym modelu tego nie zrobisz, zresztą w praktycznie żadnym Dellu z podświetleniem świetlówkowym.

Delle to znane spawary :)

Edytowane przez jaceks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam mały problem z gammą, na swoim starym dell-u S2409W renderuje w srgb, próźniej postrpo w Ps-e i ogólnie jest ok. Następnie wyświetlam renderki na IIyamie XB2485WSU-B1 i są strasznie ciemne jak w rgb..

 

Również jak wrzucałem na forum renderek wnętrza to opinie były, że strasznie ciemno wyszło, kiedy z mojej perspektywy były nawet lekko przepalone..

 

W drugą stronę systuacja jest podoba - robie coś na IIyamnie, wychodzi ok, wyświetlam na dell-u i jest przepalone.

 

Jak myślicie, da się coś jeszcze zrobić z tym dell-em czy już jest bliski kresu swoich dni?

 

Spróbuj w ustawieniach karty graficznej, powinny być spore możliwości ustawienia.

Można też skalibrować monitor, przy tym monitorze profil koloru będzie wpisywany w LUT karty graficznej.

Każdy monitor da się nieco skalibrować, jeśli nie ma wbudowanych ustawień to trzeba próbować przez kartę graficzną.

Oczywiście cudów się nie spodziewaj.

 

ps. jeśli rozglądasz się za nowym monitorem to polecam Philips BDM3270 za około 2k masz fajny monitor 32 cale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności