Skocz do zawartości

v Ray Gi problem


prace09

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ustawiam właśnie render i natknąłem się na dziwny problem , po dodaniu gi pojawia mi sie w niektórych miejscach bardzo intensywne światła , trochę jak by materiał świecił (głownie na zagięciach)

 

próbowałem kręcić już chyba wszystkim. Zauważyłem tylko fakt, że jak zmienie kolor z białego na np ciemno szary to problem ten znika. Miał ktoś kiedyś taki problem i wie co zrobić abym mógł renderować białe materiały ?? Pozdrawiam

 

6b59e1205481c419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

sprawdź czy masz wszystkie materiały vrayowe na obiektach, najczęściej tak świeci obiekt z nienadanym w ogóle materiałem.

 

niestety też to nie to, bo wszystko ma na pewno vrayowy material , dodam że świeci również na krawędziach tego monitora i innych obiektach na scenie, zazwyczaj jest to w miejscach z większą głębią. Ogólnie to już zrezygnowałem z GI , ale tak na przyszłość próbuję się dowiedzieć co mogło spowodować ten niechciany efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to jeszcze dla testu sprawdź BF+BF. Jeżeli problem zniknie to winowajcą jest LighCache. Wtedy zmiana jego aprametrów może pomóc (size/interpolacja/retrace itd)

LC ogólnie lubi być kapryśne.

 

no ta tak, pomogło na samych BF, czyli wina po stronie LC, próbowałem nawet zmienić kilka parametrów i chyba z 10 testów zrobiłem ale nadal nic , świeci tak jak świeciło :P

 

Dzięki wielkie za pomoc , Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności