Skocz do zawartości

Pytanie o Zbrush


szakal777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy,a zarazem początkujący w świecie grafiki.Ostatnimi czasy ćwiczę sobie zbrush,ale wciąż nie mogę znaleźć odpowiedzi na 2 pytania.

 

1. Tworzę sobie kule, a zaraz po tym tworzę kwadrat. Jak w zbrush wrócić do edycji kuli? Szukalem i nie mogę znalezc, mogę tylko na nowo postawić kulę,a już nie edytować tą stworzoną wcześniej

 

2.Jak podzczas modelingu głowy np wyłączyć siatkę i żeby wszystko było wygladzone? Ciężko wytlumaczyc mi pytanie, ale np po dodaniu polygonow ctrl+d jak na niektorych tutorialach poźniej wszyscy modelują na takim fajnie wygładzonym obiekcie, jakby na rzeźbie, a moj obiekt po wylączeniu siatki sklada sie z widocznych polygonow i jest kanciasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Zbrush działa trochę inaczej niż normalne programy 3D. Żeby dodać nowy obiekt musisz dodać nowy subtool. Dzięki temu możesz się przełączać z jednego obiektu na drugi. Klikając ALT+LPM na obiekcie pozwala szybko przełaczyć się na porządaną geometrię.

 

2. siatkę wyłączasz SHIFT+F (zbrushowe grupy wyświetlają siatkę, w najnowszej wersji można to przełączać). A jeśli subdiv nie wygładza siatki to kliknij przycisk Smt - jest w zakładce Geometry zaraz obok dużego przycisku Divide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje! Bardzo pomogliście

 

Jednak napotykam jeszcze jeden problem podczas pracy. Niekiedy chowa mi się to menu po lewej stronie z brushami i resztą opcji.Nie mogę tego przywrócić.Gdy rozciągnę myszką pasek po lewej stronie pojawią tylko jakieś dziwne opcje ,,materials'' Jak przywrocic to co bylo wczesniej? Za kazdym razem muszę zbrusha resetować by wrocil do domyslnych ustawien.Nie wiem też dlaczego tak to niekiedy znika

 

 

968n1f53z4w7

 

Nie wiem czemu obrazek się nie pojawia.Jest w .png na hostingu zdjęc. Wyswietla się wam?

 

968n1f53z4w7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności