Skocz do zawartości

wycentrowanie obiektu


Magda Surgiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem tu nowa, trochę jeszcze pogubiona i nie wiem gdzie pisać. Pracuję na maxie dorywczo, przy najprostszych rzeczach, żadna ze mnie graficzka itp. Czy ktoś jest mi w jakiś przystępny sposób wytłumaczyć jak ustawić model w centrum kadru? Próbowałam coś z pivotami, ale niezbyt mi wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wycentrowanie zaznaczonego obiektu w aktywnym viewport -> "Z", we wszystkich shift + Z.

Pivot raczej nie ma tu nic wspólnego.

Jeżeli viewport pokazuje widok z kamery no to rusza się kamera i jej np. "target" ma znaczenie. Umieść go w centrum obserwowanego obiektu i "lataj" kamerą. Zawsze będzie się patrzyła na obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z (zoom extends) nie pomoże jeżeli masz zdefiniowaną kamerę i chcesz przesunąć obiekt w centrum kadru, lub przesunąć kamerą tak a by obejmowała obiekt.

 

Musisz lepiej opisać problem, co robisz, i co chcesz osiągnąć.

 

Jeżeli masz już kamerę z targetem i chcesz ustawić obiekt w środku kadru do musisz przesunąć obiekt ręcznie wybierając narzędzie move klawisz [W] lub wybrać swój obiekt i użyć opcji Align [Alt] + [A] potem, kliknąć na obiekt względem którego chcesz wyrównać - target kamery i z okna które się pojawi wybrać wg jakich współrzędnych masz umieścić obiekt.

https://knowledge.autodesk.com/support/3ds-max/learn-explore/caas/CloudHelp/cloudhelp/2017/ENU/3DSMax/files/GUID-E0566E8D-C50F-4202-8258-E02B694E0274-htm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko.

Na dole po prawej, w panelu który pokazał Xaia, drugi od prawej na dole przycisk wcisnij i przytrzymaj i zmień na cokolwiek innego. Poeksperymentuj i zobacz czym sie to od siebie rózni. Co chwile jednak trzeba wcisnak "z" zeby wyśrodkodkować na zaznaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności