Skocz do zawartości

kontrola nad specularem


KrzykoKa

Rekomendowane odpowiedzi

witam, generalnie jestem nowy w 3dmaxie, ale robię już którąś scenę z użyciem vraya i zawsze mam ten sam problem - odbicia świateł na obiektach są za mocne (często tworzą się artefakty w postaci czarnych obwódek na około wypalonych powierzchni). żeby sceny oświetlić muszę bardzo podkręcać światła. dotychczas radziłem sobie w ten sposób, że dawałem dwa światła, jedno tylko dla diffuse, a drugie tylko dla speculara. wie ktoś czy można kontrolować siłę samego speculara w świetle?

i kolejne trochę związane pytanie - chciałbym uzyskać takie odbicie wiszącej lampy jak po prawej stronie, ale żeby lampa nie była tak wypalona (żeby była taka jak po lewej). tu też by się przydała opcja kontroli nad specularem, tyle że materiału lub obiektu. można to oczywiście już w post załatwić, ale może nie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Po pierwsze włączyć sub pixel mapping w color mappingu po drugie nie stosuj filtrów aa typu catmul które ostro ostrzą krawędzie skoro nie panujesz jeszcze nad oświetleniem, nie wiem którego vray używasz ale kontrola nad specularem jest w światłach vray od wersji 3.0 tylko trzeb otworzyć zakładkę option w świetle :) równie dobrze tez można w lampie na żarówkę dać materiał vraylightmtl i nim ładnie spowodować ze będzie ładnie wyglądało odbicie. Kolejna sprawa zaprzyjaźnij się z color mappingien i jego parametrami dla kogoś kto początkuje dobry jest reinhard i parametr burn value ładna kontrola nad przepaleniami odrobinę bladsze rendery ale to się ładnie poprawia w poście, naucz się tez korzystać z opcji znajdujących się na oknie frame bufera vray dużo pomagają w ustawianiu odpowiedniego światła w scenie zwróć uwagę na opcje force color clamping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę mi się zejdzie aby to wszystko wypróbować :) soft na jakim pracuję to max 2013 i vray 2.30.01. co do vraylight, to stosowałem, ale generuje on dodatkowo fotony i pojawiały mi się czasami pojedyncze jaśniejsze koła.

Jak na razie sub-pixel widzę że już sporo naprawia, ale nie można stosować ostrych filtrów

Edytowane przez KrzykoKa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności