Skocz do zawartości

Dynamesh problem.


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki nietypowy problem.

Kiedy próbuję zwiększyć rozdzielczość dynamesh mojej postaci, nic się nie dzieje. Milon z groszami to max - nie ważne czy ustawię ressolution na 1000 czy 4 tys, czy przeskaluję model, czy użyję DynaMesh mastera z jakimś wysokim targetem, lub Deformation >> unify, export/import.. NIC

Jedynie mogę zmniejszyć rozdzielczość.

A obok appenduje sobie sphere lub cokolwiek i mogę zagęścić dynameshem jak mi się tylko podoba.

 

Nigdy wcześniej takie coś mi się nie zdarzyło.. Bardzo mnie ten stan irytuje.

Hel(l)p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dynamiś ma taką funkcje że analizuje które kawałki mesha były edytowane. To pomaga jak sculptujesz bo nie kalkuluje niepotrzebnie rzeczy które już wcześniej policzył. Jest jednak taki mały bug że jak zmieniasz rozdzielczość ale nie edytowałeś w żaden sposób modelu to on uważa że wszystko jest dobrze przeliczone i odmawia remeshowania. Musisz jakkolwiek zedytować mesh i wtedy dopiero go zremeshować. Dotknij model smoothem tam gdzie nie ma detalu albo maźnij gdzieś pędzlem z Z-intensity ustawionym na 1.

 

Może też być taka sprawa że masz gdzieś maskę, może być jej nie widać bo ma mikroskopijne wartości (na przykład po operacji ClayPolish). Tool -> Mask -> ClearMask.

 

Może eksport i import OBJ do zupełnie nowego Toola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności