Skocz do zawartości

Zwiastun filmu Twardowsky 2.0 - Legendy Allegro


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Teaser nowego Twardowskiego. Wraca Robert Więckiewicz jako Twardowsky i Aleksandra Kasprzyk jako Diablica, poza tym Tomasz Drabek w roli Boruty i Piotr Machalica w roli Rokity. Wykonanie - kosmiczna ekipa Platige Image . Produkcja - Legendy Polskie Allegro

 

[video=youtube;w-quYY3NicQ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

....ćwierćpasiec, półpasiec, taser, trailer... i na końcu tylko reklama allegro....:)))... ale czegoś tam się nauczą... niech w końcu będzie ta dobra ściema....:)... na Lwy w Wenecji i tak chyba będzie za mało...:)))... kibicuje ale bez szalika... może ktoś kiedyś pozwoli na poważne traktowanie odbiorcy....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i na końcu tylko reklama allegro....:)))

ech - agdybybyl - jesteś chyba do tego stopnia uprzedzony, że już widzisz rzeczy których nie ma :)

Jakby zamiast "allegro prezentuje" był napis "polski instytut sztuki filmowej prezentuje" miałbyś taki sam z tym problem? :P

 

Czekam z niecierpliwością na premierę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiastun reklamy. Do czego to juz doszlo. Wstydu w tym PI nie macie? Na durne agencje od Laciatego i Tesco to moze dziala ale na mnie nie.

 

BTW. Jak tam Wiedzmin? Cos cicho. Lato minelo. Zaraz zrobi sie pizgawica. Powinniscie juz miec caly editorial zamkniety i tempy do efektow porobione jak ma byc w 2017. Ale cichutko poki co! Znajac was i wasze ego trabilibyscie na lewo i prawo ze juz zdjecia zrobione a tu nic. Znowu z kasa problem? Ktos sie wycofal :D hahahaha Moze poszli po olej do glowy i zorientowali sie ze robicie ich w tym PI w niezle jajo i to sie nigdy nie zwroci z rezyserem ktory do tej pory robil tylko animowane szorty. Ten wasz baginski to chyba nigdy na imdb nie wrzuci dluzszego tytulu niz 15 minut. No doooobra niech bedzie wrzucil przeciez making off do sztuki spadania ej... ale chwila... To tez nie bylo dlugie. Kolejny hardkor 44.... Nic nowego...

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norden! Chwila moment! Zaczynasz używać wielokropków jak dziadek! Swoją sumę zachowaj na później.

btw, poza szyderczym tonem to lubię jak wskazujesz na błędy w danym timingu. Czy to są błędy czy nie to staram się zauważyć Twój punkt widzenia. Zrób to jak wyjdzie pełna wersja.

 

A ja oczywiście za pierwszym Twardowskim mam kredyt zaufania. Na pełny metraż poszedłbym na ślepo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norden! Chwila moment! Zaczynasz używać wielokropków jak dziadek! Swoją sumę zachowaj na później.

btw, poza szyderczym tonem to lubię jak wskazujesz na błędy w danym timingu. Czy to są błędy czy nie to staram się zauważyć Twój punkt widzenia. Zrób to jak wyjdzie pełna wersja.

Zeby bylo jasno :)

Dziadek na forum odpowiada za czesc artystyczna-niewiadomodokoncajaka-abstrakcyjno-mentalna.

Norden za czesc techniczno-wykonawczo-komercyjno-promocyjna.

 

Google nie klamie. Jezeli chocby na chwile wzieli w tym roku kamere do reki cos powinno tam byc a nie ma. W zimie w Szkocji raczej nic nie nakreca bo im tam uszy poodpadaja. Moga jeszcze na wiosne strzelic ale to by znaczylo ze film bedzie bieda z nedza bo na szybko i po taniosci. Taki polski Uwe Boll.

https://www.google.ca/search?q=wiedzmin+movie+2017&safe=vss&biw=1889&bih=1082&tbs=qdr:m&ei=9ezJV7vMGMLXe7WIicAF&start=0&sa=N

 

Co do Twardowskiego no to takie pitu pitu. Kolejne cos bez powodu po nic bez glebszego sensu czy moralu. Kolejna reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twardowskiego no to takie pitu pitu. Kolejne cos bez powodu po nic bez glebszego sensu czy moralu. Kolejna reklama.

Ej! Ale to jest reklama!

Kurcze, rozumiem większość Twoich zastrzeżeń, ale Twardowski wyszedł spoko. Ok, Smok trochę cienko (mimo że to nie moja bajka), ale Twardowski jednak o wiele bardziej dopracowany. Nie rzucam na wiatr słów, że pełen metraż się należy. Żebyśmy tylko takie (rodzime) filmy w Polsce widzieli!

Ale właściwie porównując to Twardowski jest blisko Twojej produkcji. Jednak czuję, że postaci mogłeś zastąpić takim Więckiewiczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucam na wiatr słów, że pełen metraż się należy. Żebyśmy tylko takie (rodzime) filmy w Polsce widzieli!

 

Ale przeciez sa dobre filmy ktore wychodza w Polsce... Tylko ich nie ogladacie. Efekty wizualne to nie jest wyznacznik czy cos jest dobrym filmem czy nie, bo moge ci pokazac film, wycinanke z papieru bije na glowe niejednego hi-endowego shorta.

 

To nie jest watek na temat czegos co tam zrobilem ale moge odpowiedziec ze w tamtym czasie przy tym co moglem wyszlo tak jak wyszlo. Taka zmiana o ktorej piszesz wymagalaby dosyc sporo dodatkowej pracy ktorej nigdy nie planowalem. Robie bledy jak kazdy a celem tamtego projektu bylo po porstu skonczenie go... nie jakosc projektu...Dzisiaj wiem ze jestem w stanie robic tego rodzaju rzeczy (nawet szybciej) i taki byl wlasnie cel tworzenia animacji na wlasna reke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiastun do reklamy faktycznie brzmi przekomicznie, ale to nie jest zwykla reklama tylko bardziej product placement w czyms ambitniejszym. Wczesniejsze produkcje Allegro byly bardzo dobre, poprzeczka jest wysoko zawieszona. Jedyne co bym zmienil, to swoj wiek, bo mialem wrazenie ze juz nie jestem targetem ;) Ciekawe kto tym razem jest rezyserem, bo chyba Tomasz Baginski wspominal na tym forum, ze z zalozenia wszystko bedzie rotowane a on wzial ciezar przecierania szlaku wsrod mrozu i zawieji czy cos w ten desen. Odnosnie Wiedzmina the movie, to po obejzeniu nagrania ze spotkaniem z Andrzejem Sapkowskim mam tylko jedno marzenie, niech ktos trzyma tego pana jak najdalej od filmu! (po tym jaka okazal "wdziecznosc" dla tworcow gry)

Pewnego rodzaju ludzi nie toleruje, np. Nordena adwersarzy. Mam wrazenie, ze atakuja go tylko po to zeby podlizac sie Platige'om.

Zdaje sie to moj pierwszy post tutaj, chociaz forum czytam od pewnego czasu, wobec tego: Czesc Wam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norden

Co jest nie widziałeś teaserów do trailerów? Przecież to standard w branży się robi "nic jeszcze nie mamy ale publika musi piszczeć". Wręcz śmieją się w środowisku "chamerykańckim" że niedługo będą trailery do teaserów. To co tutaj pokazano bardzo ale to bardzo mi się podoba, tym bardziej że wizualnie wgniata w fotel to ujęcie pierścieni saturna na początku. PI dostało zamówienie i robi, co do wieśmaka a ni ty, ani ja nie wiemy co tam "producenty" kombinują dlatego cicho, Po tylu nagrodach za grę i hype jaki się zrobił może przeliczają formę i format filmu. Wcześniej wynikało że będzie to kino klasy B a teraz może chcą uderzyć w A, kto ich tam wie.

btw lepiej pokaż swój krótkometrażowy na który już czekam kilka ładnych lat, ten do którego po kabatach z kamerą latałeś. Zapowiadało się świetne SF i do dzisiaj nic. Nadal czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boris... zanim zaczniesz oceniać.... spróbuj zaryzykować, zrób przez 3 lata, za swoje 10 miutowego shorta, wyślij na festiwale i wygraj coś.... zobaczysz jak Ci się zmieni optyka i zobaczysz na jaki teatrzyk będzie Cię stać....:)))))))))))... życie to przygoda, tylko trzeba mieć odwagę ją zacząć....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z aktów desperacji rodzą się kompromisy.... zawsze byłem marudny, ale widzę, że na kombinezonie Twardowski ma już napis po polsku bez "v".....:)... może warto pomarudzić...!!!

Widzę to na kadrze z tasera, który jest na froncie, bo takie są zasady promocji.... mój film nawet gdy wygrał Grand OFF w dziale animacji filmem 3D... nigdy nie był na froncie, no bo dupkiem się urodziłem....:)))))))))))... może czas zacząć doceniać siłaczy, a nie tylko tych za którymi stoi siła....!!!!

.................. ale się rozmarzyłem....:))))))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi, tak jak poprzednio, bardzo podoba się klimat (wnętrza, ogromne przestrzenie,w nich światło, color grading etc). i do tego rewelacyjnie dobrany aktor do roli Twardowsky'ego. Reszta aktorów hm...muszę zobaczyć całość bo w trailerze nie za wiele było o reszcie (w poprzedniej części Więckiewicz naprawdę rewelacyjnie zagrał, w trailerze też mnie "kupił"). A to że to allegro robi...rany julek...te komentarze że "trailer reklamy" etc...ehh Czy tu naprawdę trzeba coś samemu robić 4 lata po pracy, nocami, najlepiej jeszcze krwawiąc z paznokci i powiek od przepracowania, żeby zasłużyć na jakiś szacunek? Jak wiemy jedni już tak robili, ale szacunku na forum mało dla tych wyczynów było...

W "pompce" mam czy allegro, sregro czy intele-morele są sponsorami. 5 lat temu taki temat nawet by się w Polsce nikomu nie przyśnił, a już wykonanie tego też pozostawało by wiele do życzenia. Cieszmy się że to nasze, z polski, po polsku i dla nas robione (w sumie dla całego świata, ale te legendy są jakby...nasze...polskie...). Po prostu się cieszmy że na liście płac są polskie nazwiska a nie krzaczki i hieroglify, i te nazwiska zapewniły jakość. Tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy widzę "trailer", "zwiastun", "teaser" oraz innego typu nowotwór zastanawiam się kiedy odbiorcom znudzi się konwencja epickiego walenia pałą po głowie przy akompaniamencie epickiej muzyki. Zawsze te nerwowe skrzypce, pierdzący bas, szybkie kadry, krzyki, dobrze jakby coś eksplodowało. Na koniec nagłe ucięcie dźwięków i przy delikatnym wybrzmiewaniu wypasiony, ordynarny, powoli skalujący się napis. Spocony od wielokrotnego orgazmu odbiorca, zbiera fragmenty swojej szczęki z podłogi. I tak nieprzerwanie od 40 lat. Epic, epic, epic! Gratuluje twórcom stworzenia kolejnej części, kolejnej części, kolejnej części czegoś co już było, co już było. W dzieciństwie naoglądaliście się filmów amerykańskich, teraz macie już swoje rodziny, trochę się już Wam nie chce myśleć i polemizować, więc tak bezmyślnie kopiujecie jak te małpki w zoo od "tych lepszych". Szkoda pracy na te wydmuszki. Ale spoko, najważniejsze, że kwit się zgadza. Gimnazjaliści nabiją parę milionów wyświetleń, w przerwie między oglądaniem kanału "z dupy", a teledyskiem Niki Mintaj. Napiszą komenty w stylu "genialne!" "w końcu produkcja na amerykanskim poziomie!" "baginski is a polisz direktor" "w takich chwilach jestem dumny z bycia polakiem", "najlepsze jak weckiewcz krzyczy o k.rwa w 2 minucie", "wow" itd. ok, czekam na całość - obejrzę i zapomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zastanawiam się kiedy odbiorcom znudzi się konwencja epickiego walenia pałą po głowie przy akompaniamencie epickiej muzyki...

 

Chyba nigdy :) A na pewno nie w najblizesz przyszlosci. Moze sie znudzic tobie i innym gdy juz dorosniesz, ale na twoje miejsce wchodza nowi, mlodsi, kotrzy latwiej kupuja takie rzeczy. W koncu to wlasnie oni sa zawsze targetem.

 

Dlatego tez nigdy nie doczekamy sie konca filmow marvela i tego drugiego co nie pamietam nazwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i Adkowi za fronta. Ekipa ciśnie, żeby film przebił jakościowo poprzedni. Jestem dobrej myśli i wydaje mi się, że parę rzeczy się udało, ale zobaczmy. Widownia zweryfikuje. Będzie bombastycznie, trąby będą burczeć, smyczki będą siekać uszy , a Więckiewicz będzie przeklinał w drugiej minucie :-) :-) Wszystko najprawdziwsza prawda. Ale nie cała. :-)

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więckiewicz będzie przeklinał w drugiej minucie :-) :-)

 

Osobiscie ani mi imponuje ani smieszy rysowanie fiuta i przeklinanie. Takie to jakies z pogranicza kibola i Kiepskich... "Pa, ch..a narysowal, hue hue hue.."

 

Wciaz uwazam, ze najlepsze co od Was widzialem to filmiki do gier. Ostatnio AS podniosl moje nadzieje co do Wiedzmina. Poczekamy - zobaczymy. Na razie powodzenia! Nie mowie zebyscie zaraz poszli w WYELKY ARTyzm, ale ten fiutek z pierwszej czesci byl jak dla mnie ponizej krytyki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi : Rzecz gustu. O fiuta była za kulisami ogromna walka do ostatniego dnia. Udało się go utrzymać rzutem na taśmę. Dla mnie akurat ta scena to kwintesencja charakteru postaci Twardego i nie wyobrażam sobie filmu bez tego. Alternatywa była dużo słabsza. Podobnie z językiem Twardowskiego.

 

Przy okazji, bo to dobre ćwiczenie kreatywne. Jaki inny symbol Twoim zdaniem mógłby ponieść ten charakter równie dobrze. Symbol uniwersalnie czytelny, prosty, możliwy do narysowania jedną linią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki inny symbol Twoim zdaniem mógłby ponieść ten charakter równie dobrze. Symbol uniwersalnie czytelny, prosty, możliwy do narysowania jedną linią ?

 

Moze:

 

infinity-symbol-vector-clipart-best-yYHg2x-clipart.png

 

... Twardowski chce w nieskonczonosc ucikac przed Diablem, no i pewnie zyc.

 

Choc dla mnie ch.j byl i bylby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część była super i mam nadzieję, że 2.0 co najmniej dorówna poziomem. Bo obrazki ładniutkie.

A co do fiuta, to fajnie, że przynajmniej ktoś ma odwagę zrobić coś takiego w tym smutnym jak... kraju. I to jeszcze w komercyjnej produkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to odbieram tak, ze ten karny kutas na ksiezycu mial zwabic kobiete.. diabla do pulapki, przy okazji sprowadzajac pomoc ze srodkiem transportu na ta swoista bezludna wyspe. Zamiast fiutka moglby byc napis SOS, lub jeszcze lepiej HELLp. Tylko, ze zadna kobieta by na to nie poleciala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, bo to dobre ćwiczenie kreatywne. Jaki inny symbol Twoim zdaniem mógłby ponieść ten charakter równie dobrze. Symbol uniwersalnie czytelny, prosty, możliwy do narysowania jedną linią ?

Pytanie przypomina mi opis przetargu rzadowego, ktory jest tak sformulowany by mogla go wygrac tylko jedna, konkretna oferta ;). Nie chodzi o to ze mi nie pasuje fiutek do twojej wizji - nie jestem fanem samej wizji. Ja lubie klasyke. Jak uslyszalem ze Baginski robi polskie legendy to natychmiast pomyslalem ze bedzie wypas, bo legendy mamy fajne a realizacja w stylu waszych trailerow do Wikingow albo nawet full CG z pewnoscia by wymiatala. Kibicuje wam ale nie podobaja mi sie te legendy po prostu. Rzecz gustu - jak mowisz. Zobaczyc jakiegos wypasionego CG Swiatowida, albo atakujacego bazyliszka nie mowiac juz o smoku... Taaa... mozna pomarzyc.

Ale jak mowie - wszystkiego dobrego wam zycze. Tylko jak zrobicie Wiedzmina z karabinem maszynowym walczacego o to, by splacic kolejna rate za samochod (bo "nikt tego wczesniej nie zrobil") to szlag mnie trafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi : Ale pamiętasz, że w "Wiedźminie" sporo jest grubych żartów, przekleństw i pierdzenia ? Właściwie żarty tam z reguły są dosyć "grube" . Dyskusja rozpoczęła się nie od "odnowienia konwencji" tylko od zasadności kutasa na księżycu :-) . To, że konwencja może Ci nie pasować, to akurat rozumiem doskonale i akceptuję. Sam reaguje wysypką choćby na kino Allena - a ma przecież sporo fanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins - co racja to racja. Z reszta sam AS sypie co chwile jakims grubym zartem - zwykle niepotrzebnie zupelnie bo potrafi byc zabawny bez k...wy zamiast przecinka. Co do kutasa na ksiezycu - zasadny przy tej postaci i tej konwencji. Zgoda. Po prostu film nie dla mnie. Nie bede ojca uczyl dzieci robic (jak tutaj wielu "specow" zwlaszcza jeden czy dwoch "filmowcow") ale tez pozwol, ze sie nie bede zachwycal ta akurat seria. To mi uswiadamia jak ciezko musi byc pracowac w zespole przy realizacji wizji kogos innego.

Poczekam spokojnie na cos innego z waszej stajni, co pozwoli mi wrzucic na forum troche ochow i achow fanbojskich i dupowlazowych ;)

A nad Allena przedkladam nawet tego waszego Twardowskyego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom/gust, to są dwie różne kwestie. Jakkolwiek do jakości oprawy wizualnej Waszych produkcji większych zastrzeżeń mieć nie można (od wielu lat ciężko pracujecie, by skopiować amerykańskie standardy), tak wartość merytoryczna pozostawia wiele do życzenia. OBIEKTYWNIE. Cała seria, to kopia, banał i prostactwo. Nazywajmy rzeczy po imieniu, a nie ucieczka argumentami w "gust" i "konwencje". Gimnazjaliści są łatwym targetem, zachwycającym się gangiem albanii i pindolem na księżycu, wiec może czasem trzeba jednak celować troszeczkę wyżej i brać odpowiedzialność za jakość żartu. Mam też skromną nadzieję, że nie mówicie o Allenie - Woodym, tylko jakimś innym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myth vv och - Ależ biorę odpowiedzialność z przyjemnością. I tak, mówimy to o Woodym Allenie :-) Przy czym nie będę tu wyciągał złośliwych wniosków wobec ludzi, którym akurat jego filmy się podobają. Mi po prostu nie, i tyle. Nie muszą, prawda? Czy muszą? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania filmów po polsku to znam to trochę język za słabo. 3 lata temu znałem polski tylko trochę z domu, jakoś mi idzie pisanie i słów poznałem więcej, ale gorzej słuchanie filmów, za szybko mówią, za mało słów w pamięci:), a tam, poczekam na napisy żeby odnieść się do treści filmu, ocenić obraz to tam za mało, bo musi współgrać z historią i prawdą, chyba fx jakieś tam są. Nie wiem jakie wątki masz na myśli ?. Dla mnie to shit jeżeli zakłada jakoby rząd Rosji chciał sprzątnąć tamtego prezydenta Polski, to zwyczajnie jakieś kłamstwa i pomylenie pojęć z poplątaniem rzeczywistości, a robić o tym film, na którym pokazuje się obecny prezydent Polski!, ministrowie! itd., czyżby ten obecny prezydent Polski i jego ministrowie tak myśleli, bo jeżeli tak, to muszą mieć bardzo twarde dowody, bo inaczej śmiech i litość, kpina z rzeczywistych ofiar katastrofy, a z tego co czytam to film propaguje zamach i to film czysto propagandowy. Dla mnie takie kłamstwa są nie do przyjęcia w filmie na faktach.

http://www.filmweb.pl/film/Smole%C5%84sk-2016-650957

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o słuszność tylko prawdę, także to nie jest kwestia do dyskusji, bo to bardzo poważne sprawy, a w tym przypadku jak czytałem to film ma niewiele wspólnego z ustaleniami komisji ekspertów badających przyczyny katastrofy. No nic, zobaczę to ocenię dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "Katedrze" i "Sztuce spadania" pewnie każdy postrzegał Ciebie, Tomku, jako autora inteligentnych, błyskotliwych shortów, które łączą jakość techniczną z porządną fabułą. Nie wiem, na ile media taki właśnie portret nakreśliły, na ile sam wówczas tak o sobie myślałeś, ale to było bardzo obiecujące i inspirujące. Te "Legendy", niestety, ale w moich oczach obaliły tę legendę "ambitnego artysty", którym może nigdy się nie czułeś, a może postanowiłeś przestać nim być. I o ile "Smok" mnie zawiódł, to jeszcze większym rozczarowaniem była lektura dyskusji pod filmem, w której brałeś udział. I nagle okazuje się, że to jest właśnie kino, które chcesz rozwijać, że posiadając nazwisko, rozpoznawalność, środki i zaplecze, inwestujesz je w tak płytkie, powtarzalne, momentami zwyczajnie głupie i tandetne projekty. Szkoda. Pod względem technicznym bezdyskusyjnie stoją one na bardzo wysokim poziomie, ale jeśli chodzi o historię, sposób jej opowiadania, prowadzenia aktorów, jest to tak wycmokane, pozowane, sztuczne, efekciarskie, że pomimo moich szczerych chęci nie jestem w stanie tego "kupić". Że tego typu filmy nad Wisłą się sprzedadzą i przydadzą Ci całej rzeszy nowych fanów, co do tego nie mam wątpliwości, żałuję tylko, że te produkcje są tak potwornie, ale i jeszcze nieporadnie, zhollywoodzone, że nie ma w nich nawet krztyny próby znalezienia jakiegoś nowego sposobu opowiedzenia naszych polskich historii, wszystko jest przełożone na ten znany z amerykańskich, blockbusterowych produkcji, język (który sam w sobie nie jest też zły i amerykańska superprodukcja bywa też świetnej jakości rozrywką). Może to są poszukiwania, które trwają, ale robienie ze Smoka jakiegoś Duke Nukema, z Twardowskiego astronauty, ci sztampowi bohaterowie, to jest zwyczajne marnotrawstwo okazji. Nie będę się jednak zżymał na rzeczywistość, realizujesz się tak, jak czujesz i chcesz, ba, Twoja osoba pociągnęła i z pewnością przyciągnie do 3D rzesze młodych ludzi, ale nadal mam poczucie jakiegoś niewykorzystanego potencjału, rozczarowania, że kiedy już można, to idzie się w tak łatwą komercję. Niemniej powodzenia, gotowy film na pewno obejrzę, po cichu licząc na jednak miłe zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiedze sprzecznosci miedzy Tomkiem Baginskim od Sztuki Spadania a T.B. od komercyjnej roboty. Poprostu inna bajka. Te komercyjna robi bardzo dobrze - jak na standard w branzy. Ciezko jest oskarzac zatrudnionego na etacie rezysera ze robi reklamy pod jak najszersza widownie targetu wedlug ustandaryzowanych schematow. To jakby miec pretensje do firmy produkujacej czeklade ze chce sprzedac jak najwiecej. Nie oszukujmy sie - reklama w duchu Sztuki Spadania nie sprzedalaby sie. No i na koniec - mysle ze Tomek zrobi jeszcze pare dobrych shortow niekomercyjnych. Wystarczy czekac. A moze sam cos o tym powie w tym watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins - na przykładzie Allena. Oczywiście, jego filmy mogą się, podobać lub nie. Ten kto uwielbia wybuchy, pierdzące basy, epickie skrzypce, aktorów gadających jakby mieli subwoofer w gardle i niewybredne żarty w stylu "kopnę w jaja, a potem rzucę ku.wą" zapewne zareaguje wysypką. Kwestia gustu. Z drugiej strony Allen jest świetnym przykładem na to, że można robić z sukcesem filmy po swojemu, nie zważając na konwencję i modę - dowcipne, błyskotliwe i inteligentne, autorskie. Można tylko podziwiać kunszt z jakim operuje żartem sytuacyjnym. A przydałby się choć taki jeden w Twardowskim, który poziomem dialogów i dowcipu wygrzebuje się gdzieś z worka cebuli w wiejskiej piwnicy. Mookie świetnie napisał w czym jest problem. Od wielkich twórców słusznie oczekuje się bezkompromisowej postawy w walce o unikatowe wartości, które powinien reprezentować, nawet jeżeli robi reklamę. Aktualnie nie wiem co reprezentujesz, o co walczysz. O Hollywood w Polsce? Po co? Dlaczego tak bezkrytycznie? Ok, rozumiem - tańce i swawole, dobra zabawa, karuzela, odpowiedzialność z przyjemnością w dobrobycie. Poruszyliście temat smoleńska - filmu nie widziałem, ale zwiastun owszem - zrobiony na identycznej zasadzie jak zwiastun Twardowskiego. Coraz więcej "twórców" nie potrafiących wyjść poza schemat hollywoodzkiej propagandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myth vv och - twoj podstawowy blad jest taki, ze uwazasz iz wiesz lepiej od samego Bagginsa co Baggins powinien robic. Kolejny blad to przekonanie, ze masz prawo do jakichs oczekiwan wobec niego.

Skad przyszlo ci do glowy, ze Baggins o cos walczy? A moze nie walczy tylko smiga sobie kolejne produkcje? Leonardo tez czasem nabazgral sobie cos bez zobowiazan, nie wszystko musialo byc Gioconda. Moze i fiutka - nie wiem.

Rzucasz wielkimi slowami... Nie chce tutaj grac adwokata Bagginsa bo go nie potrzebuje, ale jak Cie tak uwiera to, co on robi to nie ogladaj. Oczywiscie masz prawo do swojego zdania co do produkcji - jak wszyscy. Uwazam jednak ze w swoich oczekiwaniach co do osoby Bagginsa i ocenach osoby a nie tworczosci przekraczasz pewne granice. Baggins moze sobie zrobic film o czym chce i jak chce. Zupelnie jak Woody Allen. A tobie sie to moze podobac lub nie. I tyle. Nie jestes ani producentem, ani ojcem Bagginsa, zeby mogl on zawiesc jakies twoje "oczekiwania" :D Nie jestes tez zadnym autorytetem ktory mialby realne prawo do obarczania kogos odpowiedzialnoscia. Pora zejsc na ziemie bo chyba za duzo Ci sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mookie - to jest dłuższa rozmowa, na wiele godzin, a dzisiaj gęsty dzień. Spróbuję krótko.

 

Zacznijmy od tego, że prawie wszystko co zdarzyło mi się zrobić, wywoływało sprzeczne reakcje i dotyczy to też "Katedry" i "Sztuki Spadania" . Szczególnie "Sztuka Spadania" była oceniana przez wielu ludzi bardzo negatywnie. Jakiejś grupie się podobała, innej nie. "Smok" ma sporo fanów ( szczególnie wśród dzieciaków ) i ma swoich przeciwników, ale z mojego punktu widzenia obrywam za niego podobnie jak za "Sztukę ". Z częścią Twoich zarzutów zwyczajnie się nie zgadzam, część wręcz uważam za zalety i mam jak sądzę dobre argumenty, ale to musi poczekać. Za dużo byłoby pisania. Temat rzeka.

 

Jeżeli chodzi o kwestię kino autorskie -kino komercyjne. Nigdy tego tak naprawdę nie rozróżniałem. Moje szczęście, lub nieszczęście, że w bardzo młodym wieku udało mi się zrobić solidną rundę festiwalowo- autorską i okazało się, że ze środowiskiem szeroko określanym jako "artystyczne" i tym sposobem robienia filmów mam bardzo niewiele wspólnego. Napotkane tam poziomy hipokryzji, toksycznego snobizmu i zwyczajnego prostactwa przykryte artystyczną łatką mnie zwyczajnie przerosły. Oczywiście, że generalizuję i upraszczam, bo to kolejny szeroki temat , ale wolę opowiadać proste historie dla ludzkiej rozrywki i przyjemności, bez udawania, że zmienię tym świat.

 

To wszystko zresztą wiąże się z kolejnym odkryciem - mianowicie takim, że to kino gatunkowe i rozrywkowe jest właśnie najtrudniejsze w robieniu i wymaga największego uporu i ambicji. Chcę być dobrze zrozumiany. Wcale nie uważam, że wszystko co robię jest świetne. Mam sporo jeszcze do ogarnięcia, ale przynajmniej na tym polu jest co ogarniać.

 

myth vv och - Częściowo odpowiadam powyżej, ale dalej Gadamy o prywatnej opinii i gustach. Tobie się podoba to. Mi tamto. Allen zrobił kilka filmów wybitnych , to jest bezdyskusyjne. Czy to oznacza, że mam lubić wszystkie jego filmy? Toż podobna dyskusja właśnie toczy się tu o Bagginsie :-) :-)

 

Szerokie tematy jak rzeka. Książke o tych rzeczach można napisać a nie wątek na forum.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności