Skocz do zawartości

21 calowy laptop 2x GTX 1080 / Acer’s Predator 21 X


Rekomendowane odpowiedzi

 

[h=1]Acer’s Predator 21 X[/h]Woah! w końcu ktoś zrobił naprawdę mocną przenośna stację roboczą.. tak jakby.. poza clevo które było tylko do 17-18 cali..

Więcej takich sprzetów narazie w sumie mało wiadomo na temat lapka do 64 giga ramu. 4 sloty na SDD.. 5 wentylatorów. i7 7 generacj.

 

cena podobno 22 tyś. zł. Osobiście... prawdę mówiąc... za 22 tyś.. wolałbym chyba kupić jakiegoś alienware czy coś za 10 tyś. 17-18 calową wersje. a reszte kasy.. przeznaczyć na abonament na render farmach? czy zrobić sobie w domu głównym PC.. i zrobić do niego port..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sprzęt całkiem, ale osobiście nie wywaliłbym 22k zł. Sam raczej pracuję na pc w wyciszonym pokoju, bo w terenie ciężko mi się skupić nad projektem i nie wiem gdzie bym miał sprzęt targać ;P. Ale dla tych co lubią się szwendać wydaje się ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, pewnie ze to maszyna do gier. 2 x gtx1080? Mnie osobiscie to nie robi, poki intel nie zacznie robic prockow dla lapkow w wiekszej ilosci rdzeni niz 4. Gdyby bylo to 6C/12T to bylbym sie zastanawial

 

tam zapewne będzie procesor PC. tak jak w clevo czy hyperbook. można sobie poprosić 6 rdzeniowego intela albo nawet xeony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam zapewne będzie procesor PC. tak jak w clevo czy hyperbook. można sobie poprosić 6 rdzeniowego intela albo nawet xeony :)

 

Tak interesowalem sie tym ostatnio bo wlasnie kupowalem lapka. I rzeczywiscie mozna miec desktopowego procka, ale proponowali i7-6700 (4C/8T) za kwote 4 tysiecy, gdzie w benchmarku i7-6700 vs i7-6700hq (lapkowa wersja) byla roznia jakichs 3-4% a cena dwukrotnie wyzsza.

 

Nie jestem pewien do tego modelu co proponowali, wydaje mi sie ze to byl wlasnie i7-6700. Ale moge sie mylic, bylo to kilka miesiecy temu. Ale na pewno nie byl to 6C/12T

 

A xeona, tak mozna miec, ale jednego. Czyli doslownie wyciagaja i7 i wkladaja xeona. A pojedynczy xeon lezy w porownaniu z i7. A do 2xXeon to trzeby by zaprojektowac specjalnie plyte glowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie widzę w opisie portu do stacji dokującej, chyba że gdzieś przeoczyłem. A jak wywalać taka kasę na przenośne urządzenie do pracy i nie mieć możliwości podpinania go do stacji dokującej, to szkoda. Z tego przedziału cenowego, i taniej, można wybrać coś z mobilnych stacji roboczych od lenovo (seria P) i della (seria precision) które mają takie porty. Miałem kiedyś della precision ze stacją i to jest niesamowity komfort pracy, kiedy po powrocie do domu chcesz się podłączyć do monitora i wszystkich innych zewnętrznych urządzeń i robisz to jednym kliknięciem, system to konfiguruje i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej zainwestowac w dobrego huba, ktory pozwoli sie laczyc z pulpitem jakiegos potwora stojacego w domu ze zwyklego netbooka. Testowalem takowe i w sumie tylko predkosc polaczenia byla problemem.

 

mógłbyś rozwinąć miej więcej jaka prędkość połączenia jest minimalna? Bo teoria teorią ale wiadomo w praktyce jest inaczej... Bo osobiście mam spory dylemat na ten rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności