Skocz do zawartości

Roślinność + old 3dsMAX


Pavulon 13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję pluginów, pakietów do 3dsmax pozwalająca tworzyć roślinność: (jak najbardziej w grę wchodzą płatne)

 

- wdzięczna roślinność głównie na potrzeby exteriorów (trawy, kwiatki, liście, krzaki, drzewa) itp

 

Pracuję na maxie2010 i Vrayu 1.5

 

Czy na taki "zestaw" znajdę jeszcze jakieś ciekawy pluginy?

 

*Póki co do głowy przychodzi mi "Multiscatter". Może macie jakieś doświadczenia przy pracy na takim "starym sofcie"

 

Z góry dzięki z podpowiedzi i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeżeli chodzi samo tworzenie roślinności to najlepszym rozwiązaniem będzie SpeedTree, możesz w nim wszystko zrobić. Jest to zewnętrzny program więc o kompatybilność z maxem nie ma co się martwić. Nie pamiętam czy Vray 1.5 posiada scatter, jeżeli nie to roślinność możesz rozrzucać cząsteczkami lub zakupić multiscatter (lepsze rozwiązanie).

 

Są inne możliwości - ForestPack, growFX, Onyx Garden Suite, moim zdaniem jednak SpeedTree do tworzenia jest najlepszy, ale też chyba najdroższy.

Edytowane przez vandam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki vandam na podpowiedź.

 

Rozwijając jeszcze moje pytanie.

 

Czy ktoś używa/używał może ForestPack`a od Itoo na konfiguracji:

 

  • 3dsmax design 2010
  • Vray 1.5 SP4a

 

Jeśli ktoś używa, będę wdzięczny za info czy działa poprawnie..czy nie "pójdzie" :(

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Forest pack to jest tylko plugin do rozkładu zieleni a nie do tworzenia modeli roślin tak samo jak multiscatter, na twojej konfiguracji na pewno najnowszy Forest pack nie pójdzie bo wymaga on V-Ray and V-Ray RT supported versions are 2.5 or greater for V-Ray 2, and 3.1 or greater for V-Ray 3. Multiscatter najnowszy będzie u ciebie działa bez najmniejszych problemów wymogi dla niego to max 2010 i vray 1,5 sp 3-6

Co do tworzenia samych roślin to GrowFX, Onyx, PlantFactory+Carbon scatter, Speedtree

 

Vandam jak na kogoś kto tworzy kursy masz żałosna wiedzę na temat softu na jakim pracujesz vray nigdy nie posiadał scattera jest to narzędzie 3ds maxa wystarczy zerknąć do Compound Object :P Zapewne się szanownemu panu obiła nazwa vrayscatter ale cóż szkoda ze nie wiesz ze to jest poprzednik multiscattera pod taką nazwą pracujący ze starszymi wersjami maxa :)Oraz plugin przeznaczony dla mayki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w pracy na takim samym zestawie 3ds 2010 i vray 1.5. W zasadzie nie robilismy nigdy duzych regionow zielenii, przewaznie male plamki i dobrze dzialalo wpakowanie wybranych modeli trawy do sceny i szybkie rozmiszczenie ich advanced painterem - przy odpowiednich ustawieniach wychodzilo bardzo spoko. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vandam jak na kogoś kto tworzy kursy masz żałosna wiedzę na temat softu na jakim pracujesz vray nigdy nie posiadał scattera jest to narzędzie 3ds maxa wystarczy zerknąć do Compound Object :P Zapewne się szanownemu panu obiła nazwa vrayscatter ale cóż szkoda ze nie wiesz ze to jest poprzednik multiscattera pod taką nazwą pracujący ze starszymi wersjami maxa :)Oraz plugin przeznaczony dla mayki.

 

a gdzie ja napisałem, że pracuję na vrayu? napisałem, że nie pamiętam czy vray posiadał scatter wbudowany w silnik czy nie, a jak nie ma to można kupić multiscatter.

Edytowane przez vandam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem, że pracuję na vrayu? napisałem, że nie pamiętam czy vray posiadał scatter wbudowany w silnik czy nie, a jak nie ma to można kupić multiscatter.
Vandam litości scatter jest wbudowany w maxa na którym ponoć pracujesz, a dwa jak się czegoś nie wie bo się na tym nie pracuje to się nie robi wrzutek twojego typu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończę z tobą rozmawiać bo nie znoszę ludzi którzy na siłę muszą mieć zawsze rację i być najmądrzejsi.

 

A jak jesteś taki mądry to powiedz - co ci z tego scattera wbudowanego w maxa i jak scenę zapełnisz zielenią przy jego użyciu jak on nawet nie jest w stanie zrobić użytku z obiektów proxy? Masz z 512GB ramu albo i więcej? Jakby to narzędzie było takie świetne to żadne płatne pluginy by nie istniały. Jak chcesz w maxie za darmo rozrzucać proxy to trzeba się trochę nagimnastykować i na pewno nie będzie to zrobione scatterem z compound objects. Jak roślinność się ogranicza do dwóch kwiatków to proszę bardzo, używaj sobie tego narzędzia.

Edytowane przez vandam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności