Skocz do zawartości

RASTA FAN ART - moje prace ;)


Elijahu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich odwiedzajacych moja teczkę ;) Jestem osoba poczatkujaca,

która od niedawna bawi się technikami tradycyjnymi i wykonuje różne prace...które na razie sa dość proste.Mam nadzieję,że w przyszłości rozwinę się na tyle dobrze,że będę mógł być z siebie dumny i zadowolony w 100%.A poniżej kilka moich prac:

1) Vegeta 1 (szara ramka)(25.07.2016) - pierwsza moja praca wykonana ołówkiem z której jestem MEGA zadowolony :)

2) Vegeta 2 (szary bez ramki)(27.08.2016) - praca wykonana ołówkiem i pen-touch,

3) Vegeta 3 (kolorowy)(08.09.2016) - oto moje kolejne ''dziecko'' stworzone przeze mnie za pomoca:ołówka,kredek i pen-touch.Z tej pracy jestem MEGA zadowolony.Jest to mój pierwszy projekt,który wykonałem za pomoca kredek oczko.gif

Edytowane przez Elijahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4) Majin VEGETA (kolorowy 1)(06.12.2016) - jest to mój drugi rysunek,który wykonałem cienkopisami firm: MARVY UCHIDA ''FOR DRAWING'' oraz FABER-CASTELL o grubościach (1.0,0.8,0.6).Kolor biały w niektórych miejscach został wypełniony przeze mnie ''pen-touch'' firmy SAKURA.Praca została pokolorowana kredkami firmy KOH-I-NOOR ''POLYCOLOR''.Mam nadzieję,że rysunek się podoba.Jak zwykle włożyłem w niego mnóstwo swojego serca ;)

Edytowane przez Elijahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalo

 

Też lubię anime DRAGON BALL ;) A jeżeli chodzi o pracę...to znalazłem podobna w internecie i od razu się ''zauroczyłem''.Stwierdziłem,że spróbuję swoich sił i zrobię podobna.I chyba się udało ;) Kolejny rysunek do kolekcji :) Cieszę się,że Ci się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio

 

Pracę znalazłem podobna w internecie...więc spróbowałem ja narysować patrzac na ekran swojego monitora ;) Pomyślałem sobie,że zacznę od czegoś ''łatwiejszego'' - czyli MANGA...i małymi kroczkami będę szedł w kierunku rysunku realistycznego ;) Ćwiczę sobie czasami w szkicowniku bardziej realistyczne rzeczy np.dłonie.Zaczałem chodzić na kurs rysunku na którym rysuję pozy/figury modelek ;) Jest sporo osób,które uważaja,że MANGA to nie rysunek i podchodza do tego dość sceptycznie.Jednak na poczatku trzeba zaczać od czegoś łatwiejszego - tak mi się wydaje,ale oczywiście mogę być w błędzie ;) Takie moje skromne zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to, że rysując mange złapiesz manierę, któej ciężko będzie ci się potem pozbyć. Zamkniesz się w tym stylu.

Może to za parę lat bardzo cię ograniczać

 

Natomiast, ćwicząc mangę posiadając już warsztat i jakiś tam styl, nie grozi ci takie coś. Będziesz rysował co tam tylko chcesz i ci się podoba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elijahu- Jeśli rysowałeś to wykorzystując obrazek jako referencje to poprawna robota. Można potraktować jako ciekawe ćwiczenie. Jednak moim zdaniem w rzeczach które ty uznajesz jako ćwiczenia jest więcej ciebie. ;)

 

Co do mangi to Michalo wytłumaczył co miałem na myśli. Najlepsi mangacy (starego pokolenia) zaczynali właśnie od klasycznego rysunki i dopiero po czasie przechodzili w syntezę czyli mangę.

 

Akira Toriyama was born in Nagoya, Aichi, Japan. He has recalled that when he was in elementary school all of his classmates drew, imitating anime and manga, as a result of not having many forms of entertainment. He believes that he began to advance above everyone else when he started drawing pictures of his friends
Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalo

 

Acha...Ok rozumiem ;)

 

- - - Połączono posty - - -

 

Monio

 

Będę się starał powoli dażyć do rysowania realistycznych rzeczy.....ale na razie czeka mnie dużo rysowania,podczas którego będzie trzeba sobie wypracować jakiś styl,który najbardziej będzie mi odpowiadał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ogarnij podstawy, klasyczny rysunek. Poważnie, nie pożałujesz.

Jak już opanujesz to, to narysujesz co kolwiek zechcesz lub nauczysz się szybciej.

Styl sam ci się wypracuje. Chyba, że chcesz skopiować czyjś styl ale to ślepa droga.

 

 

Przykład z życia.

Z kolegą w gimnazjum graliśmy na gitarach. Oboje lubiliśmy muze nirvany, pearl jam itp.

Oboje ćwiczyliśmy ostro, tyle, że ja skupiałem się na piosenkach nirvany, żadko ćwicząc to co należy,

a kumpel uczył się sakl, bluesa, ćwiczenia gitarowe, zwłąszcza tych nudnych monotonnych.

 

Po roku ja grałem tylko nirvane itp punkowe riffy a kumpel grał już solówki, ładnie piurkował. Jeśli tylko zechciał zagrał wszystko to co ja potrafiłem - lepiej. A ja nie mogłem zagrać tak jak on.

 

Tak skończysz ćwicząc tylko mange. Zamkniesz się i trudno ci będzie ogarnąć fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności