Skocz do zawartości

Pierwsze kroki


Mockinbird

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

to mój pierwszy post, temat, jedna z pierwszych prac w Zbrushu... Słowem; debiutuję.

 

Proszę zerknijcie, oceńcie, podzielcie się uwagami.

 

Miałem intencje wyrzeźbienia twarzy kogoś znanego. Praca nad konkretną osobą jest dla mnie ciekawsza.

 

To moję pierwsze kroki w 3d.

 

Pozdrawiam Forumowiczów.

http://imgur.com/GR6wQG5

Edytowane przez Mockinbird
odświeżenie miniaturki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem intencje wyrzeźbienia twarzy kogoś znanego. Praca nad konkretną osobą jest dla mnie ciekawsza.

 

http://imgur.com/GR6wQG5

 

Cześć. Elementy charakterystyczne mimiki twarzy masz zachowane i widać że idzie Ci to. Pracuj najwięcej nad poznaniem bryły głowy (czaszki). DŁugość szyi tutaj przeszkadza. Zbuduj ją kawałek dalej by łączyła się z popiersiem, naturalniej będzie się czytało twoją pracę. Pokaż z profilu, ale widać że jest zbyt klockowata. Z tyłu czaszka powinna być nieco szersza, u ciebie jest też chyba za krótka (nie wiem jaki profil). Szkicuj dalej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie malinowo :) Tylko symetria na brzuchu bardzo kłuje w oczy. Te mięśnie są b. asymetryczne i powinieneś to zmienić. Co do innych rzeczy to biceps trochę dziwnie stapia się z naramiennym. Ogólnie widać dużo błędów w miejscach przyczepów mięśni itp. Jakby było to przerysowane.

 

Wymądrzam się ale sam lepiej bym nie zrobił ;) Świetnie operujesz formą. Tutaj widać, że masz artystyczny background i soliden fundamenty. Rysunek? Rzeźba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre to!

Jak bym miał się czepiać to można by jeszcze zrobić wrażenie że ta paski wbijają się w we włosy i ciało. Lekkie wgniecenie i wybrzuszenia koło pasków mogły by zasugerować że ta maska mocno jest zaciśnięta.

Jeszcze trochę można pocisnąć detal ale i tak jest spoko. Może jakieś zadrapania maski, faktura skóry na paskach itp.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mockingbird, dzięki! :-) zawsze sobie powtarzam, że trzeba po prostu robić robić robić i się nie poddawać, aż w końcu zacznie wychodzić. Zły tylko jestem na siebie, że tak późno to do mnie dotarło, no ale lepiej późno niż wcale jak to mówią :D hehe Czekam na więcej Twoich prac. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisze Sebazx6r. Zmieniłem tylko narzędzie. reminoir ja też późno zacząłem. Nie jedna wiosnę już widziałem.Podejrzewam , że jestem tu seniorem.

Na naukę nigdy nie jest za późno. Pomyślałem po prostu pewnego dnia , że w Zbrushu mogę dalej posunąć swoje myślenie o formie.

A i w domu mam ciepło, w pracowni mniej :) Tego pieseła znacie w wersji zbrushowej tu jako rzeźba z ceramiki. To na potwierdzenie tego co mówi Sebazx6r.

Edytowane przez Mockinbird
błąd ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz, że jesteś seniorem to zmiana narzędzia - z rąk na tablet i program to nie taka łatwa sprawa.

Tak samo zrobił Steve Lord i jak kiedyśbędziesz miał okazję podpatrzzeć jak pracuje, to zobaczysz jakie ma braki w workflow :D

Pomimo to jest, moim zdaniem, jedny z Masters of the ZUniverse ;)'

 

Chcociaż na bank łatwiej niż z digital do real.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się Hopkins jako Hannibal. Od razu po modelu widać o kogo chodzi tak więc jest dobrze :) W ogóle też chciałbym tak umieć - wtedy nie musiałbym kombinować tych osób do pozowania przy tych moich projektach tylko mógłbym wszystko od razu w 3d wykonać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne prace! Szczególnie pieseł ma ciekawy design. A co do ostatniej rzeźby to może dynamiczna poza by tutaj pomogła ? Wykorzystać fakt, że kreatura robi wrażenie spiętej, a przynajmniej mięśnie ma spięte, to tylko ją upozować w ciekawy sposób i może to zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste, czytelne form. Podoba mi się taki styl. Może warto by ładnie oświetlić i wyrenderować (np. w blenderze) ? Ludzie zawsze inaczej patrzą na takie rzeźbi jeśli są odpowiednio zaprezentowane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności