Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Paper World - animacja Wojciecha Ostrycharza

Member
    3D Award
    Awatar Gotham
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Gratulacje, bardzo przyjemnie się ogląda. Dla odmiany uspokajające tempo. BTW. Już od dawna nie było okazji by coś razem porobić :/
    Pesymista: Optymista z życiowym doświadczeniem.
    J. Tuwim

Member
    Awatar Tomek Kosiorek
    Podziękowania

Domyślnie

Gratulacje
    tomworkshop...

cyberhipis

Podziękowania

Domyślnie

Gratuluję skończenia filmu!

Oglądałem kilka razy i nadal nie kumam o co kaman, ale w sumie lubię takie podejście, które zmusza do obejrzenia ponownie i zastanowienia się nad tym o co w tym chodzi. Nawet jeśli chodzi o nic to i tak można przyglądać się ładnym obrazkom.
    Ciekawi mnie taka głębsza interpretacja każdej sceny. Na pewno dla Ciebie każdy element coś znaczy, ale nie oczekuje że zdradzisz nam wszystko. Pewnie czekasz aż ktoś to rozkini i zrobi głębszą analizę. Czy to jest taka zabawa z widzem?

Pozdrawiam!

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

Hej! Dziękuję bardzo!
    Zdaję se sprawę ze ten film jest dość dziwny w odbiorze, dużo znajomych mówiło mi, ze sorry nic nie kumam, ale tez sporo od razu czuło o co kaman i interpretowało, jak chociażby tutaj Ania. Ja nie chciałbym psuć nikomu odbioru i narzucać swojej autorskiej interpretacji. Oczywiście miałem swoje przemyślenia i w sumie bardzo różne emocje, od życia zawodowego, przez osobiste, światopoglądowe, zahaczając o film "Bordertown" 2006r, przez który w sumie w jedną noc zmieniłem obrazek z pierwszej sceny w obrazek ze sceny ostatniej i postanowiłem zawrzeć go w zakończeniu. Narysowanie oczu na papierku oznacza dla mnie z jednej strony zatrzymanie nieograniczonej fantazji i kreacji dziecięcego świata dla czegoś co przynosi zyski. Patrzenie na świat przez banknot gdy staje się on celem sam w sobie, mimo, ze w sumie moze on byc wspaniałym narzędziem rozwoju jak papierek w rękach dziecka. Z drugiej strony w innej interpretacji jest to zniewolenie entuzjazmu, kreacji, życia przez smutne fakty rzeczywistości na które nie mam wpływu, a nawet o nich nie wiem przez swoją ignorancje. W skrócie ja tu sobie fantazjuje w papierowym świecie artysty, a w Juarez gdzie globalne korporacje mają swoje fabryki, kobiety, często pracownice tych fabryk są masowo mordowane i wrzucane do masowych mogił na pustyniach. Wtedy te kartki i stosy symbolizują ludzi a moja beztroska jaźń podróżuje w klatce tych myśli i musi patrzeć oczami wyobraźni na ten pusty papierowy świat, podczas gdy inni idą dalej, łapią kolejną falę lub rozwijają skrzydła...(mijające samoloty i statki) z upływem czasu wracam do punktu wyjścia i patrze swoimi papierowymi oczami jak pieniądze lecą, ludzie rozkładają ręce, gdzieś naloty, ktoś ucieka w klatce, koło sie kręci. ;p
    Czyli w sumie wszystko pomieszanie z poplątaniem, możemy to uznać za zabawę z widzem, chociaż raczej jest to obraz bałaganu w mojej głowie ;)
    Podziękowania claude podziękował

Member
    Awatar achaja
    Podziękowania

Domyślnie

Świetna robota! Eh na świecie tyle zdolnych bestii :D

Member

Podziękowania

Domyślnie

Piękna animacja bardzo podoba mi się styl. Co do timingu to rzeczywiście czasem się trochę dłuży ale wg mnie większym problemem jest spacing czyli to o czym czesto sie zapomina animując w afterze. Animacja czasem jest bardzo liniowa np jak papierowy samolocik leci to zupełnie jakby nie działały prawa fizyki na niego nie przyspiesza kiedy szybuje w dol nie zwalnia jak leci do góry. Banknot na końcu tez spada bardzo nienaturalnie a ta scena trwa dość długo.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów