Skocz do zawartości

Cinema 4D wizualizacje - czy warto na dłuższą metę ?


creative3dstudio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

 

Od jakichś 4-5 lat siedzę w cinemie 4D. Posiadam na razie wersję studio r17. W przyszłym roku planuję otworzyć działalność z zakresu wizualizacji fotorealistycznej interior, exterior jak i zarówno produktów. Zastanawia mnie czy istnieje konieczność korzystania z dodatkowych programów np. Autodesk. Żeby z planów architektonicznych tworzyć modele czy wystarczy na podstawie metrażu i wszelkich innych szczegółów tworzyć projekt np. łazienki w samej Cinemie. Do tej pory robiłem własne projekty na własny użytek i raz dla rodziny wizualizację kuchni. Modelowałem meble, układałem kafelki na podłodze, robiłem aranżację. Wiadomo później materiałowanie, oświetlanie. Z użyciem GI HDRI mapy, AA, AO. Planuję jednak przesiadkę na Vray 3.0 bądź Octane. I zastanawiam się po prostu czy jest sens i czy idzie z tego wyżyć. Jak wygląda generalnie rozliczanie za tego typu projekty? W późniejszym planie mojej działalności mam zamiar otwarcia jeszcze chmury renderującej złożonej z kilkudziesięciu komputerów, na wynajem oraz własne potrzeby. Najpierw jednak chcę zacząć od podstaw. Sprzęt posiadam, jedynie muszę zakupić odpowiednie oprogramowanie. A wiążę to z przyszłością i planem na życie. Więc nie chcę wkopać kilkudziesięciu tyś PLN w błoto. Bo nie sztuka wywalić pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności