Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 119

Wątek: Legendy Polskie - TWARDOWSKY 2.0

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez michalz00 Zobacz posta
    W codziennym życiu chyba się nie zastanawiasz nad stylem każdego przekleństwa, tylko po prostu rzucasz mięsem i już. Wyrażasz emocje. Akurat otwierające film przekleństwo dla mnie brzmi świetnie. Pięknie wyraża zachwyt :P Reszta przekleństw wynika z fabuły i może brzmieć mechanicznie bo taki ich jest cel, mają napełnić moc silników ;) A u Koterskiego z tymi przekleństwami to nie był bym taki pewny, czasami można odnieść wrażenie, że przekleństwa robią cały dialog. I bez nich nie byłoby tak śmiesznie ;)
    no nie wiem. przekleństwo nie przekleństwo jak podają se ręcę jak dla mnie było słabe i troche żenada ni to przekleństwo ni to nic. poziom podstawówki torche.. jak już są przekleństwa to niech będą mocne i prawdziwe. Lindowskie. natomiast. takie przekleństwa zdrobnienia hihy śmihy to no błagam żenada..

co do makeing offaa hymnnn ja ciekaw jestem jak została zrobiona przemiana włosów. na otwarciu

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar staszek
    Podziękowania

Domyślnie

GRATKI dla baginsa i dla calego zespolu, Wyglada bardzo ladnie !

Member
    Awatar tr3buh
    Podziękowania

Domyślnie

dobra robota!

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

moze faktycznie jak porównywac cool kino to z najlepszymi ;)

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

A mnie sie, cholera, podobalo. Pierwsza czesc nie bardzo, ale druga git :D W zasadzie to wyszloby spoko jakby byla to jedna dluga opowiesc.

Gratulacje dla zespolu!

Na watek juz postaram sie nie zagladac bo i tak wiadomo co bedzie... Gosc od podmalowek bedzie szpanowal jak to on by tego lepiej nie zrobil przypominajac jakie to PI zle jest, dziadek cos od rzeczy napisze ale to "oczywista..... OCZYWISTOSC... :) :) ::))))". Szkoda nerw.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

digital matte painter
    Awatar norden
    Podziękowania

Domyślnie

Dobra zmarnowalem troche czasu i mozemy cos napisac na ten temat.

# Ktos kto nie widzial wczesniejszego odcinka nie ma pojecia o co chodzi.
    Mysle ze dobry sequel to taki, ktory stanowi jakas zamknieta historie. Patrz: Aliens, Terminator ktorym sie tutaj posilkujecie na poczatku. Szkoda ze tego nie rozumiecie w tym forcie na mokotowie. Poczatek bylby o wiele lepszy gdyby byl czescia zamknietej historii. Podstawowy blad moim zdaniem burzacy rytm juz na otwarciu. Minus.

# Zaczeliscie scena z diablica, ktora jest kompletnie niepotrzebna scena.
    Diablica moglaby byc doslownie wszedzie. Moglaby nawet byc na ruskim bazarze po czym odbiera wiadomosc ze namierzono Twardowskiego. Moglaby byc nawet w kiblu w PI i odebrac wiadomosc ze znaleziono Twardowskiego. Ale tak naprawde film powinien zaczac sie od Twardowskiego, bo to on jest glownym bohaterem i kregoslupem historii. 3:0 baginiak. Trzeci raz ten sam blad. Nic sie nie uczycie w tej reklamie. Minus.

# Dlaczego winda do piekla jest w socjalistycznym budynku otoczonym pustka?
    Tego nie wiem. Chyba tylko na kwasie mozna jakkolwiek zrozumiec to co zrodzilo sie w tych chorych lbach. Dlaczego dookola budynku jest pusto? Tego tez chyba nikt zdrowy nie ujarany blantem nie wymysli. Ze co? Zli komunisci jak Korea polnocna zostaja sami na pustym placu czy jak :D Moze Dziadek cos wymysli. On lubi takie zagadki....:))))...!!!! Minus.

# Napisy wszedzie napisy.
    Mialem kiedys taka nauczycielke mentorke, ktora powiedziala mi ze jak jeszcze raz bede cos malowal, rysowal i napisze czcionka na obrazie wyraznie tak by dalo sie przeczytac to mi lapy pou*****la :) Zgadzam sie z nia w pelni w kwestiach pisania w obrazie. Niepotrzebne to jest. Odwraca uwage. Pokazuje jedynie ze Baginski nie ma opanowanej umiejetnosci opowiadania obrazem gdy ucieka do takiego rodzaju przedstawiania widzowi historii. Gdyby zrobil to raz daloby sie przezyc. Niestety zrobil to wiele razy przez co zasluguje na kolejny minus.

# Pomysl z czytaniem hasla.
    Bardzo na sile to zrobiliscie. Daloby sie zrobic prosciej. Na przyklad mozna by to pociagnac w taki sposob ze diabel sam zmienialby haslo, bo zapomnial i zapisalby nowe na kartce dla siebie bez potrzeby wprowadzania dodatkowego aktora. Im oszczedniej tym lepiej. niemniej pomysl ze zczytaniem hasla przez Twardowskiego mysle ze na Plus. Nie bede sie tego czepial mimo ze wiedzialem ze tak bedzie na 4 minuty przed tym zanim sam diabel sie kapnal. Chociaz starsze pokolenie moze nie zrozumiec calego tego tematu z haslami.

# Bluzgi
    Niektore niepotrzebne. Inne mialy sens jako element historii. Razi wiesniactwem scenarzysty, rezysera i producenta. Coz... najwidoczniej tak zostali wychowani przez wlasnych rodzicow. Szkoda tylko, ze Polska i dzieciaki maja to ogladac teraz. Minus.

# Nikt nie spodziewa sie ze diablica na koncu bedzie w stanie chwycic sie statku. Wydaje sie to nierealistyczne.
    Przez caly film pokazujecie ze wszystko co zostaje odepchniete leci w przeciwnym kierunku. Twardowski dosyc szybko ruszyl z tego miejsca, ale, ale mimo wszystko pokazujecie ze diablica chwycila sie statku. Nie ma tam zadnej ciaglosci. Znowu patrzcie na Aliens z ktorego baginiak pewnie wyciagnal pomysl. Tam jest takie ujecie gdy dropship odlatuje i zachacza o bariere co zapewne daje czas krolowej obcych na to by wlazla do podwozia. Brakuje tez mysle jakiegos zblizenia na sama usmiechajaca diablice na koniec. Minus.

# Grafika i wykonanie.
    Plus ale taki nie do konca... Takie pol plusa. Przesadzacie z glow i blurami tak jakbyscie robili to z jakiegos gownianego templejta. Gdyby bylo na 33% byloby git. Niektore enviro zwlaszcza te polskie krajobrazy zle skomponowane i nieladne. W jednym z poczatkowych ujec chmury sa ciemniejsze niz reszta nieba. Sporo bledow w kompozycji. Nieladnych masek. Wnetrze budynku wygladalo jak wyciete z kartonu. Niektore sceny ladne. Jest pare fajnych ujec.

# Muzyka i dzwiek.
    Nie znam sie na tym ale mysle ze Plus. Nie bylo ani za glosno. Ani za cicho. Nic nie psulo.

Dobra. Juz wiecej mi sie nie chce pisac i analizowac. Mysle ze to powyzej po jednym obejrzeniu to najwazniejsze rzeczy. Podsumowujac

Plusy: ++ +/2
    Minusy: ------
    2,5+6=8,5

Czyli ocena 3/10

Slabiutko. Grafika ok. Duzo ludzi pewnie wylalo z siebie sporo talentu by dociagnac grafike i muzyke do porzadnego poziomu ale wasze kierownictwo i zarzadzanie w firmie jak zwykle dalo dupy. Tak czy inaczej namawiam grafikow pracujacych przy tym projekcie by sprobowali co niektorzy sil na wyjezdzie. Bedzie wam tam lepiej. Wiecej zarobicie. Mniej glupoty rowniez dookola. Polecam. Tyle.
    Ostatnio edytowane przez Adek ; 17-09-16 o 08:19
    Robcie tak: pracujecie dla firmy X za 100. Znajdujecie firme Y ktorej mowicie ze chcecie dostac 110. Jak sa na OK bierzecie oferte i w firmie X w ktorej teraz pracujecie mowicie ze tamci z Y daja 145 i chcecie dostawac 145. Jak sie zgodza to macie 145 w firmie X. Jak sie nie zgodza to idziecie do firmy Y za 110. Potem powtarzacie proces...
    pozdrawiam wszystkich z Platige Image
    × tak 4 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!
    × nie 2 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member
    Awatar badassky
    Podziękowania

Domyślnie

Trudno nie zgodzić się z nordenem, ale też myślę, że wszystkie te błędy głównie wynikają z mieszania Alllegro w produkcję. Wpływ z ich strony na scenariusz/ ostateczny wygląd był duży? Ogółem gratuluję ;)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Oglądając film mogłem przewidzieć o się stanie przynajmniej kilkadziesiąt sekund do przodu co sprawiało, że było po prostu nudno, żadnego zaskoczenia, zwrotu akcji. Jak wcześniej chłopaki pisali, scena z tłumaczeniem zdobycia loginu jest obrazą dla inteligencji widza.

Wizualnie było przyjemne dla oka, - ładne obrazki Saturna , VFXy z rozmachem choć nie mogłem się oprzeć wrażeniu CG zwłaszcza scena zniszczenia statku diablicy oraz latające szkło sprawiało wrażenie efektu z jakiejś wysoko budżetowej gry a nie filmu robionego przez specjalistów. Na minus jak dla mnie kiczowaty strój i makijaż Diablicy oraz kontrast pomiędzy technologią piekielną a zacofaniem informatycznym piekła. No i wszędzie wciskane na siłę interfejsy jak z kiepskich gierek.

Mam również wrażenie, że dużo lepiej idzie PI robienie scen zupełnie w 3d a znacznie gorzej takich z małą ilością CG. Jest spory kontrast jakościowy pomiędzy scenami kosmicznymi a tymi interiorami z rekwizytami i żywymi ludźmi. Nie ma bajera nie z tej ziemi jest nudno.

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

norden: Skoro tyle czekaliśmy na twoją recenzje, to muszę przyznać, ze nie do końca spełniła oczekiwania, zabrakło na pewno o pracy kamery, kalkowaniu, poziomie żartu, fizyce, chociaż jest na plus nieodrzucona diablica ;) zresztą to ujęcie tez z czymś mi sie kojarzy ;). Na krytykę infantylności fabuły, podejścia do widza nawet nie liczyłem a tu największy potencjał, też niewykorzystany ;)
    Recenzja 3+/6
    http://wojciechostrycharz.blogspot.com/
    https://www.artwaystudio.net/
    https://www.behance.net/WWWoj
    https://www.artstation.com/artist/wojciechostrycharz
    https://www.facebook.com/wojciech.ostrycharz
    https://vimeo.com/user15385773
    Podziękowania wujek_kane podziękował
    × tak 3 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!
    × nie 1 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member
    Awatar Tazio
    Podziękowania

Domyślnie

Biorąc pod uwagę, że jest to komediowy shorcik robiony dla Allegro,
    ktory ma być zabawny, to muszę przyznać że Nordenowa recenzja jest
    bardzo kiepska nasycona czystym czepialstwem i niechęcią do produkcji Platiga.
    Nie chce tu bronić Platiga, wiele rzeczy które powstaje z ich ręki mi się nie podoba,
    ale czepianie się pierwszej sceny z diablicą czy tego że trzymanie się przez nią
    statku jest nierealistyczne jest po prostu bez sensu przy tego rodzaju produkcji.

Filmik ma ogólnie spoko klimat, trochę takich PRL-owskich komiksów.
    Rzeczy do których mógłbym się przyczepić w takim filmiku, to bardzo słabe wnętrze budynku z windą
    w którym mieszkał diabeł. Słabą częścią było także wnętrze statku kosmicznego.
    Nie wiem także czemu tak jest, ale oprócz Więckiewicza, aktorzy po prostu nie dają rady.
    Wszyscy grają jak drewno. Nie wiem czy jest to winą aktorów czy reżysera, ale to jest zawsze rzecz
    która przeszkadza mi w polskich filmach.
    Na plus że filmik miał być trochę groteskowy więc gra
    aktorska jakoś super nie psuła tego. Legenda o smoku nie podobała mi się strasznie
    (nie mogę wam wybaczyć szczególnie tej ekspolzji na początku filmu).
    Dopiero w tym filmiku zaczynam doceniać inicjatywę polskich legend.
    Pewnie zobaczmy Twardowski 3.0, ale na razie zobaczył bym jakąś nową polską legendę
    zrobioną chociaż na takim poziomie jak Twardowski 2.0.

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów