Skocz do zawartości

Modernizacja sprzętu - budżet 1500zł


taki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

potrzebuję opinii fachowców. Mam kompa, którego chciałbym zmodernizować głównie pod renderingi w 3dsmax.

Obecny stan:

Procek Intel Core i7-3770K 3.50GHz

Grafika Nvidia GeForce GTX 650 - w załączniku więcej info

Płyta Główna GA-Z77-D3H

Ram 16GB

zasilacz xfx Core 550W

 

Cena modernizacji 1500 ale jeśli będzie coś naprawdę wartościowego to parę stów mogę dorzucić.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w sumie procka w tym budżecie nie opłaca się zmieniać. Karta - jak tam uważasz i znajdziesz coś taniego. RAM - może być najlepszym wyjściem. Nawet dopakować konkretnie i puścić sobie RamDisk z częścią zasobów, to najlepsze - IMO - co można zrobić dla ogólnej poprawy komfortu pracy. Ewentualnie zainwestować w SSD, by wszystko działało pięknie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo w tej cenie nie zdzialasz chyba ze posprzedajesz.

Podkreć procka to 3770k do 4,4GHz. Jakie masz chlodzenie? 16GB DDR3 dodatkowe. W ilu kosciach masz ram?

Mozesz dodac grafe ale do renderingu to ona ci sie raczej nei przyda.

http://www.x-kom.pl/p/323674-karta-graficzna-pci-e-msi-geforce-gtx-1060-3gt-oc-3gb-gddr5.html

 

i rozbuduj do 32GBDDR3

 

Sprzedaz 3770k i plyty i przejscie na 6700 plus plyta B150 ale nei wiem czy jest sens . Ja bym kupil chlodzenie i podrekcil Pytanei cyz plyta sie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmień chłodzenie na CPU na dobre i daj OC na i7-3770k, ile uważasz, albo ile fabryka dała :)

2. Dokup pamięć do 32GB (1600Mhz), takie same kości najlepiej w dual - zob. oznaczenie

3. Jak nie masz SSD kup SSD 240GB (ok. 300zł SATA3)

4. Karta grafiki jak służy tylko viewport to nie wiem czy jest sens wymieniać, jeżeli starcza ((po OC i7 będziesz miał więcej fpsów!), jeżeli nie starcza to może coś używanego, sprzedasz tego za 200 zł, to dopłacisz ze 250 zł, a nie będzie to na pewno specjalnie mniej wydajne od wielokrotnie droższego GTX1060 3GB, tylko z większym TDP.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi. Daliście mi sporo do myślenia.

Ramy na pewno pójdą do rozbudowy do 32GB. SSD już mam.

Zrodziły się nowe zapytania:

1. Jakie jest najlepsze chłodzenie (mam na myśli model i markę urządzenia) do tego procka w rozsądnej cenie?

2. Oprócz renderów (zapomniałem wspomnieć wcześniej) chciałbym pójść w Unreal Engine i zastanawiam się czy nie jednak nie zainwestować w grafikę co byście konkretnego polecili aby dalej zmieścić się budżecie do 2 tyś.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz się zmieścić w budżecie do 2k ze wszystkim to ewidentnie Radeon polecany ci przez materalia, co do chłodzenia to napisz najpierw jaka masz obudowę bo może być ogranicznik wysokości na starcie polecam noctua nh-u12s https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-u12s-573118/?gclid=CN2i5cCpss8CFQkq0wodlbQHPw&gclsrc=aw.ds albo https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-macho-rev-b-517031/?gclid=CJWdndqpss8CFa0V0wodbC0J9w&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności