Skocz do zawartości

Zestaw PC 1500


ludzik_3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuję nowego komputera, złożyć lub kupić zestaw. Wiem, że budżet jest niski, ale względem mojego dziesięcioletniego laptopa chyba wszystko będzie lepsze ;).

 

Potrzebuję zestawu na którym będę mógł rozsądnie jak na ten przedział cenowy korzystać z Blendera, renderingu w Cycles. oraz montować i obrabiać filmy FHD, w takich w programach jak Hitfilm 4 Express, Davinci Resolve, Fusion, Nuke non-commercial.

Ze względów wydajnościowych rozważam jednak przesiadkę na Linuxa, część programów wtedy niestety odpada. W każdym razie w budżet nie wliczam systemu, ani monitora (to mam).

 

Ze względu na te programy, wiem, że koniecznie musi być procesor intela i karta z Cuda.

 

Na forum znalazłem interesującą propozycję. Iść w to?

 

http://max3d.pl/forum/threads/101959-Sprzedam-2-x-Xeon-5540-(%C5%82%C4%85cznie-8-rdzeni)-i-GTX-580-3GB

 

Czy możecie coś doradzić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pentium G3258 ma dwa procesory/. Po OC odpowiada sumarycznie najmocniejszym i3, ale pojedyńczy wątek ma bezkonkurencyjny, wszelkie i7 wymiękają, no chyba, że coś korzysta mocno z AVX :). W programach większość operacji działa na jednym wątku.

 

Rendering na GPU mimo wszystko jest najtańszym rozwiązaniem w Cycles itp., więc lepiej jak najwięcej kasy zainwestować w kartę graficzną, bo pewnie spokojnie zmieści w budżecie coś z 3-4GB.

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi

 

Sebazx6r

W podanej konfiguracji są karty graficzne AMD a z nimi Cycles praktycznie nie współpracuje. DaVinci Resolve również słabo. Może masz na myśli jeszcze jakieś inne?

 

Co do dysków, zawsze można poprosić sprzedawcę by sprawdził je hdtune, no i przy kupowaniu na pewno postaram się o kilka,kilkanaście dni gwarancji rozruchowej. Karta i procesor w moim komputerze po 10 latach działają, więc paroletnie nie powinny się od razu zepsuć. Przynajmniej mam taką nadzieję.

 

Zależy mi na wydajności, więc jestem skłonny odprawić voodoo nad moim budżetem :)

 

Materialista

Dziękuję, dotychczas omijałem pentium, ale przyjrzę się temu G3258. Czy ten procesor będzie wydajniejszy od tego z tego zestawu? https://www.olx.pl/oferta/gaming-pc-i7-970strix-8gb-CID99-IDj20bW.html#5615593ca5

 

 

A z zaproponowanych zestawów który byłby najwydajniejszy? Czy żaden się nie nadaje?

 

Jak obecnie wygląda z procesorami AMD? Kiedyś słyszałem, że lepiej je omijać przy renderingu 3D, ale może coś się zmieniło, a nie mogę znaleźć informacji.

Edytowane przez ludzik_3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzik_3d co do procesorów AMD to tak naprawdę da się coś powiedzieć jak do sklepów trafi pierwszy ZEN na razie z twierdzeń firmy procesory mają być konkurencja dla serii i7 extreem 6 generacji. Z testów jakie pokazano do tej pory akurat wydajność układu 8/16 testowano właśnie na blenderze i cyclu i pokazał pazur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G3258 nie będzie wydajniejszy od starego i7 920 w operacjach wielowatkowych tylko ze 920 to staroć obsługuje max 24GB DDR3. FX będzie wydajniejszy od tego staruszka w renderingu tanszy i nowy. Pytanie kiedy padnie płyta lub dysk albo zasilacz. Procesora raczej nie padnie. Możesz wstawić oczywiście gtx 1050 albo 750Ti. Nie masz kasy ale chcesz kupić używany sprzęt który jak się zepsuje wyrzucasz zamiast reklamować. Jesteś poczatkujący w cycles etc?

Najtańszy budżetowo będzie AMD FX i do niego 1050. Karta nie powinna być ograniczana tez przez procesor.

 

Około 2000zł wyjdzie z 1050 2GB a z 1050Ti 4GB będzie 2200zł. Wszystko nowe na gwarancji. Na zen i tak nie będzie cię stać.

 

Dodam jeszcze ze jeżeli grasz tez w gry to directX12 to nowe zycie dla fx bo gry sa coraz bardziej wielowątkowe i to ze pojedynczy rdzen w fx nie jest tak wydajny jak i5 czy i7 nowej generacji (od 2-3gen) to tchnięte jest w nie nowe zycie.

GTX 970 używanego na gwarancji możesz znaleźc w cenie 800-900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G3258 jest wydajniejszy w operacjach jedno, dwuw, czterowątkowych(HT na 2 rdzeniach) tak na dokładność i to wydajniejszy nie od i7 920, ale od i7-4790K/6700K/5820K itd. Typowe operacje w programach w czasie pracy jadą w jednym wątku. Jeżeli ktoś zamierza renderować na GPU to pakowanie się w więcej rdzeni lepiej zamienić na znacznie mocniejsze GPU, a tu można pokusić się o GTX1060 lub GTX980, także moja propozycja G3258 OC + GTX1060 :)

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wskazówki. Sam bym nie doszedł do tych opcji.

 

 

Sebazx6r

W Cyclesie można powiedzieć, że jestem nowy. Obserwowałem go od początku powstania, ale ze względu na brak obsługi mojego GPU i powolność na moim CPU nigdy się nim za bardzo nie bawiłem.

Rozumiem, że jeśli chodzi o nowy a używany sprzęt, najbardziej powinienem się wystrzegać płyty głównej, zasilania, dysku? Z ramem, CPU i GPU, obudową, ramem można kombinować?

 

 

 

Procesor AMD FX-8320E kontra Pentium G3258. Oba da się podkręcać. W porównaniach internetowych FX wypada lepiej, ale pewnie nie bierze się pod uwagę OC.

Trochę mnie niepokoi mała ilość rdzeni, ale skoro programy w trakcie działania korzystają z tylko jednego, to Pentium chyba lepiej się sprawdzi. Właśnie zastanawiam się, jak to się ma do programów do montażu filmów, oraz compositingu.

 

 

Jak bardzo można polegać na takich testach?

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-970-vs-GeForce-GTX-1050-Ti

 

Wynikałoby, że 970 jest droższy od GTX 1050 Ti a gorszy.

 

W tym porównaniu jest też 1060, który wypada od 1050 Ti tylko odrobinę lepiej, a różnica w cenie to kilka stów. GTX 1060 w wersji 6gb, krótko używany, na gwarancji kosztuje 1100 zł, a nowy 1050 Ti 4gb 719 zł (używane są niewiele tańsze)

Edytowane przez ludzik_3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebazx6r

Tylko ze on ma 2 rdzenie i dwa watki a nie dwa rdzenie i 4 watki, a wynik w ciemabench jest slabsz od phenoma 1060T

 

ale nie w pojedyńczym wątku, co jest bardzo ważne, bo tutaj Phenoma zostawia daleko w tyle :)

 

@ludzik_3d

Wynikałoby, że 970 jest droższy od GTX 1050 Ti a gorszy.

 

Ja tam widzę, że 970 jest nawet o 50% wydajniejsza od 1050Ti w GPGPU, czyli GTX1060 6GB to byłby tutaj piorun, a 6GB warto, kiedy przyjdzie renderować coś większego...

 

Rozumiem, że jeśli chodzi o nowy a używany sprzęt, najbardziej powinienem się wystrzegać płyty głównej, zasilania, dysku?

 

Nowy wypada kupić; obudowę (dla estetyki), zasilacz tylko nowy, chłodzenie CPU i inne wiatraki, ssd i hdd. Natomiast płytę, procek, pamięć, grafikę możesz spokojnie kupować używane, przy czym procek czy pamięć nie muszą być nawet na gwarancji, bo to mało kiedy psuje się.

 

Płytę kupisz za 200 zł, G3258 za ok. 250, pamięć za 200zł (2x4GB 1600Mhz XMP), GTX1060 za 1100 zł z 6GB może wyłapiesz, obudowa to 100 zł, chłodzenie 80 zł, SSD to nie wiem jakie wybierzesz.

 

Oczywiście sprzęt ma pewien zapas na rozbudowę w przyszłości.

 

Właśnie zastanawiam się, jak to się ma do programów do montażu filmów, oraz compositingu.

 

W programach 3D lepiej sprawdza się Pentium G3258, poza oczywiście renderingiem na CPU, ale zamierzsz renderować na GPU. W programach do montażu bywa już różne i zależy co używasz, jak używasz itd., generalnie największy dopał da tu i tak SSD. Finalny rendering na CPU na FX8 wypadnie lepiej, a dokładnie 2x lepiej w najlepszym wariancie, czyli nie wykorzystując GPU i kiedy wszystkie operacje doskonale się skalują do 8 wątków. Sam sobie musisz odpowiedzieć czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie w pojedyńczym wątku, co jest bardzo ważne, bo tutaj Phenoma zostawia daleko w tyle

W czym? bo wiekszoc programów korzysta już z wielu watkow. Funkcje jednowątkowe sa przepisywane na wielowątkowe. Programy do kodowania wideo to glownie wielowatkowosc. Gry wchodzące na directx12 korzystają już z wielu watkow. FX dostają nowe rzycie fps w grach rosna.

Wynikałoby, że 970 jest droższy od GTX 1050 Ti a gorszy.

Tu akurat zgodze się z Materallia:

970 lepsza jest od 1050. Grafike kupiłbym tylko używana jak ma gwarancję. 1060 bylaby jednak lepszy wyborem ale 6GB.

Rozumiem, że jeśli chodzi o nowy a używany sprzęt, najbardziej powinienem się wystrzegać płyty głównej, zasilania, dysku?

Co do płyty głownej się nie zgodzę podobnie z pamięcią. Skąd masz pewność ,że trafisz na sprawną?

Procesor AMD FX-8320E kontra Pentium G3258. Oba da się podkręcać. W porównaniach internetowych FX wypada lepiej, ale pewnie nie bierze się pod uwagę OC.

Na tej plycie co ci dałem nie podkrecisz. Słaba sekcja zasilania. Wbrew pozorom by podkrecac trzeba kupic plye z dobra sekcja zasialania a to już kosztuje.

Plyty do overclockingu fx8320:

GA-970A-UD3

ASUS M5A97 R2.0

W programach 3D lepiej sprawdza się Pentium G3258

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Programy są przepisywane pod wielowątkowość.

 

 

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak jeszcze trochę odłożysz i kupisz jaką i5 z nowej generacji i płyte na której bys mogl się przesiasc na i7. Chyba ze chcesz wiecznie grzebać w cycles. Jak chesz szukac używanego sprzętu to i7 od 3770 do 4790 lub i5 2500k.

 

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak kupisz w miarę dobry zasilacz 80+ 500W , i5 6400 8GB ddr4 i płytę z 4 sloatami na pamięci na pod i5 i7 na b150 z opcja przejścia na i7 6700. Karte możesz kupic uzywana na gwarancje jakas 960 4GB lub 970 4GB a jak się znajdzie to 1060 6GB.Bedziesz miał pole pod upgrade do większej ilości ram i i7. 970 zlicytujesz w graniach 700-800zł z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym? bo wiekszoc programów korzysta już z wielu watkow. Funkcje jednowątkowe sa przepisywane na wielowątkowe.

 

Oj, to nie wygląda tak słodko, a przepisywanie idzie jak krew z nosa, bo, nie wszystko się da lub da idealnie, nie wszystko się opłaca, także proste i łatwe skalowanie to tylko mity twórców softu.

 

ASUS M5A97 R2.0

 

Ta płyta to akurat nie najlepsza propozycja do FX, to już lepiej Asrock 970M Pro3, a pamięci powinny być DDR3 1866Mhz.

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Programy są przepisywane pod wielowątkowość.

 

Powiem tak, gówno prawda, że są przepisywane, to co dało się to już było napisane na wielowątkowość ponad dekadę temu vide silniki renderujące, UI itp. (wielowątkowść to cecha systemów z początku lat 90, WIndows ma to od 1994, ilość fizycznych procesorów nie ma tu znaczenia), a jak już rzucą się na przepisywanie to z uwzględnieniem mocy GPU vide UI, viewport, symulacje wszelakie, opensubdiv, silnik renderujące itp., natomiast typowe op. w 3D jadą w jednym wątku od początku istnienia danego softu, także jak sobie zrobisz np: knife itd. to kod operacji wykona się w jednym wątku, także na 2 procesorowym G3258 działa soft sprawniej niż na Phenomie 6 procesorowym, baa, działa sprawniej niż na FX-8, także responsywność jest lepsza... Oczywiście tutaj należy założyć jeszcze dodatkowo, że do G3258 byłby dospawany znacznie mocniejszy GPU niż do FX-8, czego konsekwencją będzie szybsze działanie tam gdzie włączy się do pracy GPU, znacznie szybsze najczęściej.

 

Jeżeli ktoś nastawia się na rendering GPU itp. to pakowanie się w jakieś i7 nie ma sensu, bo zysk w stosunku do wydatku jest znikomy, lepiej ładować jak najwięcej kasy w GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko on nie pisze tam tylko o samym renderingu na GPU. Jakos nie odczulem dyskomfortu przy modelowaniu na phenomie i na gtx 660. W pracy mam 3770 i gtx 660. W domu 970 i 6700k. Zajmowanie sie grafika i phanie sie w 2 rdzeniowke to pomylka. Czegolnie przy obrobce wideo. Nie wiem czy zamierza sie chlopak zajmowac profesjonalnie w przyszlosci renderingiem ale nie zam za duzo firm w Polsce renderujacych na GPU. DabArti renderuje na v-ray RT. Duza czesc sklania sie ku Arnoldowi choc sa przypadki pracy w RedShifcie.

Moja rada kup sobie plyte na B150 z CPU i5 rdzenie bez ht na ddr4 z 4 slotami na ram. Opcja rozszerzenia do i7 4dzenie 8watkow 6 generacj i wiecej DDR4. Zasilacz 80+ 500W. Bedzie ci lepuej wideo obrabiac. Grafike poszukaj uzywana na gwarancji gtx970 maja 3 letnia gwarancje.

Kupisz co zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widzę, że bez doskładania się nie obejdzie, tylko problem w tym, że mój obecny komputer z dnia na dzień działa coraz gorzej, już nawet z internetem ledwo sobie radzi, a moje projekty leżą odłogiem.

Rozważam raty, choć nie chciałbym iść w coś zbyt przeciągłego.

 

Może skoro i tak kupię teraz procesor "tymczasowy", tzn. z myślą o modernizacji bo na razie i tak nie złożę nic na "lata", to może zamiast kupić I5 lub tego FX 8320 kupić tego tańszego pentium G3258 i sprawdzić jak to będzie działać? Fusion i pewnie Nuke z tego co widzę akurat wykorzystują wielordzeniowość, ale może da na razie radę. Viewport Blendera i Cycles wykorzystuje GPU, a DaVinci Resolve jest programem montażowym w całości opartym na GPU. HitFilm o którym wspominałem w pierwszym poście ostatnio zirytował mnie pewnymi ograniczeniami, więc nim już się nie przejmuję. 250 zł, może uda się nawet taniej, nie nadwyręży aż tak bardzo budżetu na przyszłą przesiadkę.

 

Z tym gtx 1060 raczej prędko nie odczuję potrzeby przesiadki, zwłaszcza jeśli jest tak znacznie lepszy od 1050ti i 970

Wtedy jak pomyślę o modernizacji sprzętu to będzie trzeba wymienić tylko procesor i dołożyć ramu, a nie zmieniać i CPU i GPU i płytę główną.

 

Tylko żeby kupić teraz taką płytę i zasilacz które pozwolą na podkręcanie i przyszłą przesiadkę na I7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił i7 970 - 6 rdzeni, używany to koszt 450 - 500zł.

Porządną płytę pod niego znajdziesz za 300zł.

Pamięć DDR3 jest tania, a szybka, używane są 3 kanały.

Procesor sprzed kilku lat, a chodzi jak burza, podkręcony w Cinebench ma ponad 10,5 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby myśleć o podkręcaniu na podstawce LGA1551 trzeba mieć płytę na chipsecie z170 w graniach 500zł. Nic z rzeczy które podawalem nie nadaje się do podkręcania.

B150 płyta z i5 pozwoli włożyć jedynie i7 bez podkręcania np. 6700 i maxymalnie do 64GB DDR4.

FX8320 - 8370 to także żadna opcja z upgradem jedynie opcja dolozenia RAM do 32GB DDR3.

i7 970 to max 24GB DDR3.

z G3258 możesz wskoczyć na 4790 lub 4770 przykładowo i max32 GB. Do podkręcania trzeba mieć dobra plyte i dobre chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzik3D - święta za pasem, i przejrzałem co mam u siebie ze sprzętu który się kisi. Prosta sprawa - załatw skądś płytę pod Xeony 5560 (może ktoś na forum ma wtyki w serwerowniach jakichś?). To jest chyba socket 1366. Ode mnie masz na święta 2 x 5560 ( łącznie 8 rdzeni czyli 16 wątków). Nie mam ramu ani grafy. Ale może jakąś używana płytę za 600-700 zł pod takie dwa procki ktoś by miał...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz zwykly będzie do tego pasować czy tez będzie musial szukac serwerowego bo to może być problem. POzatym w zwykla obudowę taka serwerowka nie wejdzie i problem ebdzie pewnie z wlazeniem karty graficznej. To nie jest takie rozowe.

No możesz mieć rację. Ogarnięcie tematu jest w rękach ludzika_3d - niech się popyta tych ludzi na aukcji (tych od płyty). Co zrobić żeby z tego komputer powstał (z ich płyty, z procków klienta, i innych komponentów które być może oni na aukcji mają). Ja mogę tylko procki zaoferować w formie prezentu :( więcej sprzętu nie posiadam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z G3258 możesz wskoczyć na 4790 lub 4770 przykładowo i max32 GB. Do podkręcania trzeba mieć dobra plyte i dobre chłodzenie.

 

Chłodzenie trzeba mieć dobre tzn. takie za 80 zł z 4xheatpipe (podkrecając ekstremalnie do 4.7Ghz), a płyta wystarczy za ok. 200 zł.

 

PS. G3258 podkręcisz nawet na H81, płyta za 170 zł, tak bez problemu 4.2Ghz, czyli o +1Ghz, a ludzie kręcą więcej, ale to extreme na taką płytę. Najlepsza byłaby taka płyta https://www.asus.com/pl/Motherboards/Z97MPLUS/ , ale na tej to nawet i7-4790K z 4.5Ghz chodzi elegancko, a co dopiero G3258. Niedawno te płyty widziałem w promocji po 380 zł w x-kom, ale pewnie skończyło się, wymieniłem wtedy innego Asusa B85M-E, na którym G3258 kręcił się no problem do 4.5Ghz http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-b85m-e-nowa-lga1150-ddr3-fv-b85-i5916490668.html , z i7 też nie będzie problemu, ale bez OC.

 

Z97M-Plus http://allegro.pl/132-asus-z97m-plus-z97-lga1150-matx-i6644169601.html

Edytowane przez materalia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim tematem i pomoc,

 

Sprzedający z Allegro odpowiedział, że zasilacz może być normalny, o złączce nie pisał,

płyta ma sloty x8 pci-e

karta graficzna nie wchodzi do slotu, trzeba naciąć końcówkę slotu lub użyć risera.

Płyta wejdzie do 90% modeli obudowy atx. Jest szersza o 1cm od standardowej, czyli wielkości rampage extreme.

 

materialista - dzięki za informacje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć na razie nie widzę jej nigdzie w takiej cenie.

http://www.ceneo.pl/39611752

 

Prosszz ; )

http://allegro.pl/legendarny-i7-970-6-12-3-4ghz-i6656265160.html

 

Tylko jak pisał Sebazx6r

"i7 970 to max 24GB DDR3."

 

To organicznie, pytanie czy trzeba Ci więcej?

W każdym razie ten procesor ma swoją moc, w tej cenie ciężko znaleźć coś lepszego do renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Bardzo fajny ten procesor (24 ramu to dla mnie mega dużo w tej chwili, celuje na razie w 16), choć w tej chwili rozglądam się za płytą do dwóch xeonów od Hrisa. Teraz w sumie wszystko zależy od płyty jaką znajdę.

Czy pci-e x8 generacja 2 będzie sprawiać problemy? To zdaje się nie wpływa na wydajność samego GPU tylko na prędkość przesyłania informacji, i nie wiem na ilę to będzie ograniczać przy renderowaniu Cycles i obróbce oraz montażu filmu przy Davinci Resolve?

Takie płyty mają kilka złączy pci-e więc ilość informacji jakie przesyłają na sekundę zdaje się i tak jest bardzo duża?

Ciężko znaleść w tej chwili płytę z pci-e 16, i będą tylko w generacji 2 bo z generacją 3 w ogóle nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy, widzę, że z zasilaczem faktycznie może być problem http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1948534.html

 

Podpisanie cyfrowe podzespołów to z tego co widzę kwestia zmuszenia systemu operacyjnego by na nich zadziałał?

Słabo się na tym z nam, staram się wyczytać ile mogę, ale czasem się gubię.

 

Są też płyty serwerowe supermicro. Może one lepiej się nadadzą?

 

 

Np: http://www.ebay.com/itm/Super-Micro-Computer-X8DTH-iF-LGA-1366-Socket-B-Intel-MBD-X8DTH-IF-O-/172318267360?hash=item281ef817e0:g:kTsAAOSw6n5Xvq9S

 

 

Albo taki zestaw, w którym wymieniałbym stopniowo podzespoły na lepsze, zaczynając od xeonów od Hrisa.

Nie znam się na składaniu komputerów, więc byłoby to dla mnie duże ułatwienie.

 

http://www.cebit.pl/pl/p/-LENOVO-C20-2-procesory-XEON-QUAD-E5620-6GB-RAM-250GB-Windows-7-Professional/755

 

http://www.sck.pl/product/Dell-Precision-T5500-2x-Xeon-Dual-E5502-1-86GHz-8GB-500GB-DVD-Ubuntu-Quadro-600-1GB-3-lata-gwarancji/?id=32833

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zasilacze w nich pewnie beda na styk.

 

Ta super micro bedzie problem z karta graficzna. Jest to PCI express 8x 2.0 nowych kart tam nie wlozysz nawet nie beda pasowac.

 

LL

Sebazx6r - pamiętaj jaki budżet jest na sprzęt w tym wątku - ludzik3d stara się poskładać coś co naprawdę pozwoli pracować w 3D lepiej niż na kilkuletnim laptopie z 2 GB Ramu. Nie ma szansy w jego budżecie na zastosowanie technologi z roku 2014,2015 czy 2016. Ale można złożyć sprzęt na komponentach 4-5 lub 6 letnich i sprzęt będzie śmigać. Tylko o to chodzi. Żeby można na nim było pracować mocno i zauważalnie szybciej niż na starym lapku.

Sebazx6r - widzę że masz o wiele większą wiedzę niż ja, więc poproszę o pomoc - jakie karty grafiki będą pasować do płyty głównej którą wybrał ludzik3d? Będziemy szukać tego co wskażesz. Już wiemy że nie najnowsza, więc jaka. Chłopak nie oczekuje fajerwerków, zna swoją moc nabywczą i spróbujmy mu poskładać ten sprzęt w tym budżecie który wskazał.

Masz ogromną wiedzę Sebazx6r, więc wierzę że się uda :)

Pozdrawiam

hris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam super wiedze chodzi o to by karta pasowała i lubię doczytać. Pytanei bo slot na PCI express 8 jest wezszy od PIC expres 16. Fizycznie jest nieomzliwe wlozenei tej karty bo poprostu nei bedzie pasowac nie chodzi o tryb pracy. Dobrze by bylo PCI expres 16 nawet starszej generacji jak w przypadku AMD. Karty maja ten sam rozmiar slotu.

 

http://allegro.pl/plyta-glowna-hp-proliant-ml150-g6-519728-001-fv-gw-i6576919561.html

 

https://h20565.www2.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docLocale=en_US&docId=emr_na-c01712386&sp4ts.oid=296541

 

DIMM capacity :

Registered DDR3: 1GB, 2GB, 4 GB/unbuffered: 1GB, 2GB, 4GB

Speed1066 MHz/1333MHz

 

Potrzebny RAM ECC. I choc tego procka nie ma na lscie to tu widac ze fizycznie dzial mozna zadac pytania gosciowi co to zlozyl czy zasilacz regularny pasuje.

 

A tu jeszcze HP i jest opis jak to zasilacz nie bedzie pasowac zlaczami i trzeba przerabiac.

http://andybrown.me.uk/2014/11/01/z800/

 

Znalazłem Ram:

http://allegro.pl/pamiec-24gb-6x-4gb-ddr3-10600r-serwer-ecc-i6509144435.html

 

Najwiekszy problem mozesz miec z zasilaczem bo tu sa inne zlacza i musialbys pozamieniac koncowki ze zwyklego zasilacz tylko musisz sprawdzic co gdzie wypiac i wpiac.

 

EVGA ATX chyba cos ma ale drogo :

http://www.komputronik.pl/product/111352/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/EVGA_Classified_Super_Record_2_SR_2_.html

 

 

 

Ta Z express x16 ale dopytaj. Pozostaje kwestia zasilacza:

http://allegro.pl/supermicro-x8dtu-f-server-motherbord-lga1366-ddr3-i6460456556.html

 

Tu najtaniej 710zł z tego co wyczytalem to ma PCI express x16 ale dopytaj. Pozostaje kwestia zasilacza.

http://allegro.pl/plyta-dell-0n051f-lga1366-ddr3-poweredge-r410-fv-i6536609915.html

Tylko to wciaz serwerowe a ta nieserweroa jest mega droga.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc i linki :)

 

Obczaj to: 2k pln

https://www.olx.pl/oferta/hp-z600-2x-xeon-x5550-8c-16t-quadro-fx4800-24gb-ecc-ssd-250-CID99-IDhISBt.html#60ee28c814

 

Bo jak zaczniesz składać to może nic z tego nie wyjść.

 

 

Ta stacja jest bardzo fajna, tylko do moich zastosowań musialbym i tak wymienić kartę graficzną - ma za mało vram ( przydałoby się przynajmniej z 3gbi) i to bardzo podraża.

procesory i tak wymienię na x5560, więc wymieniałbym procesory i GPU.

 

Gotowy zestaw miałby służyć w sumie jako "baza" dla procesora i karty, więc te elementy moglyby być słabsze - zmiana tylko tych elementów, to olbrzymie ułatwienie w porównaniu do budowy od zera.

 

 

Nie sprawdziłby się któryś z tych zestawów? Zostawiają jeszcze budżet na GPU, sockety mają porządku i wejście na kartę graficzną chyba też powinny mieć w porządku z tego co wyszukałem, choć jeszcze na wszelki wypadek dopytałbym.

 

 

http://www.sck.pl/product/Dell-Precision-T5500-2x-Xeon-Dual-E5503-2-0GHz-16GB-500GB-DVD-Ubuntu-Quadro-600-1GB-3-lata-gwarancji/?id=39527

 

http://www.sck.pl/product/Dell-Precision-T5500-2x-Xeon-Dual-E5502-1-86GHz-8GB-500GB-DVD-Windows-7-Professional-Quadro-600-1GB-3-lata-gwarancji/?id=32835

 

 

________________________________________________

Lenovo C20

 

 

http://www.cebit.pl/pl/p/-LENOVO-C20-2-procesory-XEON-QUAD-E5620-6GB-RAM-250GB-Windows-7-Professional/755

 

https://www.olx.pl/oferta/lenovo-c20-xeon-2x-e5620-8gb-500gb-2x-nvs-300-win7-czestochowa-wysylka-CID99-IDjeZAj.html#327b1c951f

 

http://www.ebay.pl/itm/Lenovo-ThinkStation-C20-2x-Xeon-Quad-Core-E5620-2-4GHz-12GB-2TB-B-Ware-/302160499419?hash=item465a2b52db:g:15YAAOSw-0xYSQ-q

 

http://allegro.pl/lenovo-c20-2x-xeon-8x2-6ghz-12gb-250-2xquadro-w7pr-i5963498090.html

 

_________________________________________________

 

Gdybym wziął np. ten najtańszy z nich:

http://www.ebay.pl/itm/Lenovo-ThinkStation-C20-2x-Xeon-Quad-E5507-2-26GGHz-4GB-2TB-DVD-B-Ware-/291976418018?hash=item43fb2692e2:g:hrMAAOSwXAJYV8Tm

 

plus ten ram (dzięki za znalezienie go)

http://allegro.pl/pamiec-24gb-6x-4gb-ddr3-10600r-serwer-ecc-i6509144435.html

 

to by wyszło ok 1200 zł z przesyłką.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kupowaniem takiego używanego sprzętu z zagranicy?

 

Za resztę pieniędzy mógłbym popolować na coś ciekawego i jeśli ten 2 terabajtowy HDD będzie świecił na czerwono na HD tune, rozejrzeć się za jakimś dyskiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem sprzedawcy i otrzymałem taką odpowiedź:

"Montujemy GTX750Ti na LowProfile więc z inną też nie będzie problemu (ważne by była na wąskim śledziu)"

 

Co to oznacza? Szczególnie o śledziu? Bo nie mogę znaleźć.

 

Jeśli Lenovo C20 jest za małe, to może ten Dell lepiej się sprawdzi?

 

http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/precision-t5500/pd

Edytowane przez ludzik_3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje mini powinny wyjść do tego della może i większe jak ten dysk gdzie indzie przemontujesz. Spytaj o moc zasilacza i czy zwykle tez będą pasować jak się zepsuje. Na wąskim śledziu mocniejszej nowszej karty raczej nie znajdziesz. one sa na 2 sledziach zazwyczaj.

 

13b3_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności