Skocz do zawartości

GPU Rendering niemożliwy? A jednak!


Stronger

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :).

Spotkałem się z kilkoma opiniami, że rendering GPU nie jest zbytnio efektowny, do finalnego efektu jest w ogóle niepolecany i ogólnie jest na NIE (pomijając podgląd). Chciałbym w takim razie prosić o skomentowanie osoby bardziej obeznane w temacie tych animacji. Autor twierdzi, że wszystko wyrenderował na swoim GTX690 w zdumiewającym czasie. Jak na to co przedstawiają animacje i ich jakość uważam, że podane czasy są bardzo dobre. Żeby była jasność - chodzi wyłącznie o Vray RT.

 

 

[video=youtube;-vUHX9SklP4]

 

No więc Panowie, jak to jest z tym GPU renderingiem? Powyższe przykłady pokazują, że jak najbardziej, więc nie wiem, gdzie tkwi haczyk? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A dlaczego rendering GPU ma być niemożliwy? Po prostu nie jest tak rozwinięty jak renderery CPU, po za tym wszystko gra i hula. Nie wiem czy widziałeś najnowsze Blizzardowe cinematiki do Overwatcha? Wszystkie te shorty zostały wyrendzone w Redshifcie.

Tutaj najnowszy:

 

Większość animacji dla Netfliksa jest wyrenderowana w Redshifcie ze względu na niesamowitą prędkość, a przy tym świetną jakość.

 

btw,Solidangle też zaczyna rozwijać Arnolda w kierunku GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego rendering GPU ma być niemożliwy? Po prostu nie jest tak rozwinięty jak renderery CPU, po za tym wszystko gra i hula. Nie wiem czy widziałeś najnowsze Blizzardowe cinematiki do Overwatcha? Wszystkie te shorty zostały wyrendzone w Redshifcie.

Tutaj najnowszy:

 

Większość animacji dla Netfliksa jest wyrenderowana w Redshifcie ze względu na niesamowitą prędkość, a przy tym świetną jakość.

 

btw,Solidangle też zaczyna rozwijać Arnolda w kierunku GPU.

 

Wideo miazga, ekstra animacja :D. Użycie "niemożłiwy" miało raczej charakter prowokacyjny :P, nie mogę po prostu pojąć, skoro karty graficzne mogą renderować (i renderują) szybciej niż goły CPU to czemu jest odradzany do finalnych renderów? Podkreślam, że nadal chodzi o Vraya RT. Przykłady, które podałem pokazują, że użycie tego rendera jest jak najbardziej możliwe i daje niesamowity efekt końcowy. Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Vray RT w porównaniu do normalnego vraya wygląda dość blado. :) po za tym. jeśli chcesz renderować na GPU są dużo szybsze i lepsze silniki renderujące..

 

Co do renderów które podesłałeś. są dość słabe. z 1 postu.

 

- - - Połączono posty - - -

 

ino w forza 6 już jest lepszy rendering :D a tam jest realtime na konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Vray RT w porównaniu do normalnego vraya wygląda dość blado. :) po za tym. jeśli chcesz renderować na GPU są dużo szybsze i lepsze silniki renderujące..

 

Co do renderów które podesłałeś. są dość słabe. z 1 postu.

 

- - - Połączono posty - - -

 

ino w forza 6 już jest lepszy rendering :D a tam jest realtime na konsoli.

 

Taak, gdzies tam moje oczy się otarły o OctaneRender tylko jest problem z "nieoficjalną" dostępnością.. :P. Mówisz, że te są słabe :o? Chciałbym się dowiedzieć, jakie dla Ciebie są mocne :D. Jak zobaczyłem te z kanału Renderspaz to zrobiły na mnie efekt "wow!" a w szczególności ten Golf GTI. Jeśli napotkałeś się na lepszę animacje to podeślij proszę :). A co do silnika, nie to, że się uparłem ale po prostu zdziwiło mnie to, że taki efekt jak powyżej można uzyskać renderingiem GPU, gdzie na tym forum użytkownicy stanowczo odradzali rendering inny niż do podglądu. Coś poza Octanem i Vrayem RT wyrenderuje naprawde DOBRZE animację z samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wideo miazga, ekstra animacja :D. Użycie "niemożłiwy" miało raczej charakter prowokacyjny :P, nie mogę po prostu pojąć, skoro karty graficzne mogą renderować (i renderują) szybciej niż goły CPU to czemu jest odradzany do finalnych renderów? Podkreślam, że nadal chodzi o Vraya RT. Przykłady, które podałem pokazują, że użycie tego rendera jest jak najbardziej możliwe i daje niesamowity efekt końcowy. Więc jak to jest?

 

Problemów z renderowaniem na GPU jest coraz mniej. Dwa podstawowe wg mnie:

- RAM kart graficznych nadal jest problemem. Nawet 8gb zwyczajnie nie wystarcza.

- Potrzeba więcej niż jednego GPU jeżeli chcesz jednoczenie renderować i kontynuować prace na tej samej stacji. Gdy render pochłania 100% mocy obliczeniowej GPU, nawet zwykłe przeglądanie internetu staje się nie możliwe.

 

Ma też swoje plusy. Za niewielkie pieniądze, lub za darmo (cycles, fstorm) można dostać całkiem wykwalifikowane silniki.

 

Zależy co chcesz renderować.

U mnie w pracy gpu się nie sprawdza, bo mamy całe modele pięter biurowych w jednej scenie.

Gdybym renderował produktówki to bym się nie zastanawiał. Na zwykłych kartach do grania nowszych generacji rendery GPU śmigają aż miło.

 

Vray RT wbrew pozorom, od wersji 3, wraz z wejściem progresywnego samplera, przestał odstawiać od wersji pod CPU aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociażby prace tego pana

 

https://www.behance.net/gallery/11730323/PORSCHE-918-Spyder-Technology-Visualization

 

lub tego

 

https://www.behance.net/vedushi

 

albo nasz forumowy kolega :D

 

który renderuje w blenderze na cyclesie aczkolwiek obecnie używa maxwella. ten render chyba jeszcze był na cyclesie, g klasa była.

https://www.behance.net/gallery/24045865/BMW-2-Series-City-Centre-Night

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z renderowaniem na GPU jest coraz mniej. Dwa podstawowe wg mnie:

- RAM kart graficznych nadal jest problemem. Nawet 8gb zwyczajnie nie wystarcza.

 

Redshift out of core, ludzie pobudowali sobie małe renderfarmy na 970-kach i nawet to dawało radę, nawet jeszcze są np tutaj (ostatnia opcja 7x 970 4GB)

http://ultrarender.com/#section-about

fakt, że jak masz więcej ramu to idzie szybciej i więcej upchniesz bez przerzucania na dysk ale ogólnie daje radę. zresztą blizard pokazał w sowich cinematicach zwłaszcza w bastionie, że gigantyczne ilości poly nie są problemem dla redshifta.

 

- Potrzeba więcej niż jednego GPU jeżeli chcesz jednoczenie renderować i kontynuować prace na tej samej stacji. Gdy render pochłania 100% mocy obliczeniowej GPU, nawet zwykłe przeglądanie internetu staje się nie możliwe.

 

Na 1 karcie też można w tle spokojnie pracować, wiem bo tak robiłem przez jakiś czas zanim dorobiłem się trzech :) Plus jest jeszcze taki, że jak sobie redneruję na wszystkich trzech kartach to jednocześnie już w afterze sobie składam wstępną kompozycję i bawię się pierwszymi klatkami tak, że jak render się skończy to w zasadzie mam gotową pracę :) mogę też spokojnie renderować sobie na procku jakieś podglądy albo inny projekt z aftera i nie zauważyłem żeby to w w czymś przeszkadzało :)

Jedyny minus jak dla mnie to to, że odkąd przesiadłem się na win 10 nie mogę jednocześnie sobie grać w prostsze gry kiedy rendering mi się liczy bo czasem się stopuje :/ na windowsie 8.1 tak robiłem bardzo często, co prawda rendering trwał trochę dłużej ale czas oczekiwania był jakoś taki przyjemniejszy :P

No i kolejna sprawa jak kiedyś jeszce renderowałem czy na w nieszczęsnym mentalu czy vrayu to przy cięższych scenach komp strasznie mulił i nawet internetu nie dało się przeglądać, teraz jak już wspomniałem mogę inny projekt robić w międzyczasie i wszystko się jakoś trzyma :) Niedawno ściągnąłem nowe demo vraya, żeby zobaczyć co tam ciekawego bo jakby nie patrzeć ma duuużo więcej funkcji niż redshift ale już po chwili zgrzytałem zębami właśnie przez to obciążenie całego systemu :) inna sprawa, ze przy demowej rozdzielczości ciężko coś tak naprawdę potestować albo zobaczyć na maleńkim renderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, dzięki bardzo za linki. Faktycznie, te od renderspaz odbiegają "trochę" jakościowo, nie ukrywam.

 

Ogólnie dziękuję wszystkim za wyjaśnienie mi kwestii renderingu GPU. Uważałem Vraya za pioniera wśród silnków renderujących ale wynikało to właśnie z mojej niewiedzy. Teraz widzę, że był to błąd i że sam soft po prostu jest w fazie alfa w przypadku renderowania GPU :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności