× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: animacje Borisa (teczka)

Pan Animator
    Awatar osael
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Waga tej kulki zmienia się po pierwszym uderzeniu. Zdecyduj się :-)
    Męcz dalej! Z jedną masz problemy, a co dopiero z dwoma!

No i... animacja to obserwacja.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Maciek Jutrzenka Zobacz posta
    ciągle jest u ciebie ten problem z krzywą lotu tej kulki i jej prędkością. o ile odbijanie i koniec masz jako tako ogarniety. to poczatek to jest ciężki temat.. Naprawde rzucenie piłki i nagranie sobie tego otwiera sporo w głowie :D czy mi się wydaje czy piłka po upadku przyśpieszyła?
    Maciek: tez mam takie wrazenie, ze przyspieszyla, ale krzywa niczego takiego nie pokazuje.

Michalo: no mam to w glowie, ze powinna przyspieszyc, widocznie meczenie tej samej animacji powoduje zacme, musze zrobic nowa animacje, zamiast dubac w tej ;)

Blinqu: squasha nie daje, bo rig jest zbudowany tak, ze moge robic squasha/strecza tylko gora/dol, a jak mam kulke po skosie przy uderzeniu to ciezka sprawa jest, musialbym celowac idealnie z pedkoscia. Chyba, ze czegos nie wiem :-)

Rafal: no wlasnie nie chce robic tego o czym Maciek pisze, ale bede musial chyba troszke podpatrzec te upadajace kulki.

A mam takie pytanko: nie wiem czy w tej animacji akurat tego nie zmienilem, ale staram sie wszystkie ruchy stawiac w jednej klatce, czyli rotacja, up/dwn i predkosc stawiam w np. 10, 14, 18 i nie przesuwam ich indywidualnie, chociaz mnie korci. Czy na poczatek lepiej sie tego trzymac?

Zielona: predkosc
    Niebieska: UP/DWN
    Czerwona: Rotacja

ps. szkoda, ze przy animacji, nie wlaczylem sobie tych krzywych razem, wiedzialbym zeby zielona zmienic przy uderzeniu ;)

Ostatnio edytowane przez Boris ; 09-11-16 o 12:33
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Member
    Awatar matiuss
    Podziękowania

Domyślnie

oglądając filmik mam wrażenie, że kulka przy starcie jest lekka a jak spada i odbija się o ziemię to czuć wyraźny jej ciężar, który nie pasuję z wcześniejszą masą, jeżeli trzymać się początku to odbiłbym ją trochę wyżej i dłużej trzymał w powietrzu
    https://www.youtube.com/watch?v=dM-_9KwBZzk
    Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać. Johann Wolfgang von Goethe

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

matiuss: dzieki, chyba udalo mi sie ja wreszcie zwazyc ;)

pokaz mi swoje kulki... rzekla Klinton do Trampa...

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

no dobra w d.. pie mam te kulki, lece dalej z czyms ambitniejszym :-)

ostatni test na szybko.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Nie widać przyspieszenia jak turlają się w dół. A ta ciężka trochę mogła by się jednak odbić.

Member
    Awatar zio_mal
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Boris Zobacz posta
    Maciek: tez mam takie wrazenie, ze przyspieszyla, ale krzywa niczego takiego nie pokazuje.
    timing i spacing - krzywa może wyglądać równo, ale jeśli klucze umieszczone są na krótkim odcinku czasu to efekt będzie taki jak u ciebie właśnie.

A mam takie pytanko: nie wiem czy w tej animacji akurat tego nie zmienilem, ale staram sie wszystkie ruchy stawiac w jednej klatce, czyli rotacja, up/dwn i predkosc stawiam w np. 10, 14, 18 i nie przesuwam ich indywidualnie, chociaz mnie korci. Czy na poczatek lepiej sie tego trzymac?
    to jest indywidualna kwestia animatora. liczy się tylko efekt końcowy, a nie to jak to zrobiłeś.

ps. szkoda, ze przy animacji, nie wlaczylem sobie tych krzywych razem, wiedzialbym zeby zielona zmienic przy uderzeniu ;)
    indywidualna sprawa, ja często mam podgląd aby mieć większą kontrolę nad tym co się dzieje, timeline nie pokaże tobie wartości czy przejść pomiędzy kluczami. tym bardziej jeśli masz już jakieś zagęszczenie kluczy.

Member
    Awatar zio_mal
    Podziękowania

Domyślnie

ball test 03 - wyjście z krawędzi powinno być ostre, piłka ciężka wiec momentalnie w dół krzywa powinna ją poprowadzić. obecnie idzie z krawędzi jak piłka plażowa, a potem tuż przed uderzeniem w podłogę przyspiesza i zamienia się w ciężką kulę.

ball test 04 - duża piłka - za wysoko podskakuje po pierwszym odbiciu. po upadku i odbiciu powinna tracić trochę energii i odbić się na wysokość mniejszą niż w klatce 27.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

zio_mal: dzieki bardzo, ja to wlasciwie wszystko widze, ale jak mi sie niemowlak co godzine budzi to juz nie mam ochoty na kulki o 5-tej nad ranem. Takze, jest jak jest.
    Bede kiedys tam szukal roboty w tym kierunku, a watpie, zebym mial zlecenie na kulki :-)

Pan Animator
    Awatar osael
    Podziękowania

Domyślnie

Bede kiedys tam szukal roboty w tym kierunku, a watpie, zebym mial zlecenie na kulki :-)
    Będziesz miał. Będzie to kulka w kształcie ciała, ale kulka.

Nie popełniaj tego błędu co większość początkujących animatorów - nie ignoruj bouncing balla.

Uprawnienia umieszczania postów