× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: animacje Borisa (teczka)

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Rafal, nie ignoruje, dalej bede robil kule w roli glownej, ale np. z dodatkiem platformy z ogonkiem. Jak polegne to wroce do kul czystych :-)
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

trenuje dalej...

Ostatnio edytowane przez Boris ; 11-11-16 o 21:39

Çaydanlık
    Srebrna Galeria 3D Award 3D Award
    Awatar Ania
    Podziękowania

Domyślnie

http://s5.ifotos.pl/img/blenderpn_axeaqax.png
    Tu masz błąd w rozumowaniu. Z-Loc jest parabolą jak powinno, ale Y-Loc nie powinno. Powinno być prostą, chyba że to balonik z mocnym oporem powietrza (a sposób w jaki odbija od ziemi na to nie wskazuje). W osi Y nic nie hamuję oprócz powietrza, dopiero kontakt z ziemią powoduje hamowanie przez tarcie (którego tu brakuje, powinien być róg w zielonym wykresie).
    Z kolei jeśli już ma hamować powietrze, to będzie to zależne od prędkości, im szybciej coś się przesuwa tym bardziej jest hamowane. I to we wszystkich osiach (tzn. w aktualnym kierunku lotu, Z oraz Y). Twoje wykresy się nie zachowują w ten sposób.

Zresztą radzę sobie na początek animować w próżni, zanim nie ogarniesz grawitacji, masy i tarcia.
    Wygrzebać podręcznik z fizyki i poczytać o zachowaniu energii, impulsu itp. Przyda się. Osael bardzo słusznie napisał, to się powtaża przy każdej animacji postaci.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

dzieki Anka, skomplikowane to, ale przyjrze sie blizej temu o czym piszesz.

Member
    Awatar matiuss
    Podziękowania

Domyślnie

ostania praca cool, czekam na więcej :)
    Nasze pragnienia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać. Johann Wolfgang von Goethe

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Brykdaun zrobilem jeszcze bez rotacji kulki, ale sprawdzam czy czasowo jest okej

animacje i tlo podpiepszylem z Mentora, bo nie chce mi sie scenariuszy teraz pisac.

Pan Animator
    Awatar osael
    Podziękowania

Domyślnie

Ale kopiowałeś z AM animację (timingi etc) czy jak? Wygląda to bardzo fajnie, ale nie chcę chwalić za wcześnie :->

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

wlasciwie to skopiowalem tlo i ogolny poglad, gdzie pilka skacze, wpada i wypada. Wylaczylem i zrobilem po swojemu. U niego pilka zachowuje sie inaczej, u mnie to raczej taka kulka z ogonkiem i wlasna osobowoscia ;)

Pan Animator
    Awatar osael
    Podziękowania

Domyślnie

Ja to kupuję :-) Mam bardzo mało czasu, może jutro uda mi się przekaltkować, ale na pierwszy rzut oka nie widzę rażących błędów! :-)

Member
    Awatar zio_mal
    Podziękowania

Domyślnie

dobre zobrazowanie o co tu właściwie chodzi w tej animaacji oraz jak to ugryźć:
    https://www.khanacademy.org/partner-.../pixar/animate
    https://www.khanacademy.org/partner-...ntro-animation

Uprawnienia umieszczania postów