× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Wątek: animacje Borisa (teczka)

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    to ja juSZ... i lece, bo chceeee, lece bo ksionc czeka mnie :-)

"Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Pan Animator
    Awatar osael
    Podziękowania

Domyślnie

Podoba mi się tylko dlatego, że lubię taki przegięty cartoon. Ale tam timingi i łuki to siedzą! :-)
    Takie ćwiczenie z kulką jest bardziej na zrozumienie fizyki i podstaw animacji. To nie jest miejsce na cartoon. Nie robimy tak żeby wyglądało dobrze - robimy tak, bo tak być powinno. Musimy wiedzieć czemu kulka tak się porusza a nie inaczej. Chodzi o procesy myślowe które kierują animacją.

Dlatego robi się te ćwiczenia. Po każdej próbie dostajemy kolejny puzzel wiedzy. Gdy to wszystko złożymy w całość to wtedy mamy dobrą animację. Praktyka!

A piszę to wszystko, bo jesteś w najtrudniejszym procesie nauki animacji. Trzeba przetrwać kilkadziesiąt godzin na kulkach. Braki wyjdą w przyszłości. Ja tak miałem i cały czas to czuję.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

luki pewnie siedza, bo ten rig ma punk ciezkosci gdzies z boku, dwa metry od kulki ;) Ktos madry to rigowal. Jak wlacze ghosta krzywej to mi wskazuje ten wlasnie punkt, wiec sobie odpuscilem. Ale dzieki za wskazowki.

ps. chyba zriguje sobie wlasna kulke i pocwicze jeszcze raz.

Pan Animator
    Awatar osael
    Podziękowania

Domyślnie

A możesz pivot przesunąć? Albo postaw jakiś locator albo nulla w centrum kulki, przyparentuj do głównej kontrolki od ruchu i na niej sprawdź łuki.

Ale mówię, wygląda to mile dla oka (dla normalnych śmiertelników!), ale to nie o to chodzi w tym ćwiczeniu :-) Anyway, może spróbuj zrobić to z normalną fizyką? Albo zrób loop odbijającej się kulki. Niby proste! ;-)

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

przypatrzylem sie i jest dobrze z pivotem... przy opcjach wyliczania krzywej mialem ustawione tail, a powinno byc head i juz jest ok :-)

Rafal, lece dalej, nie moge zostac przy kulkach, naprawde nie moge... Nie mam pietnastu lat i kupy czasu, takze nie obraz sie, ale podaze wlasna droga ;)

Pan Animator
    Awatar osael
    Podziękowania

Domyślnie

Ależ ja się nie obrażam! Próbuję uchronić przed błędami, które ja popełniłem i które ciągną się za mną do dziś :-)
    Jeżeli chcesz zostać animatorem za... nie wiem... 3 msc, to powiem, że jesteś spóźniony o ok 1,5 roku :-) Niestety, ale jeżeli chcesz być dobrym animatorem to musisz poświęcić sporo czasu na takie kulki. Dlatego animatorów jest tak mało.

Member
    Awatar zio_mal
    Podziękowania

Domyślnie

podpisuję się pod tym obiema rękami.
    jak nie masz czasu na animację na kompie, rysuj, animuj na papierze, key-sy i betweeny. określ timingi, potem jak siądziesz do kompa, przenieś to w 3d, od razu zobaczysz róźnicę.
    zanim zaczniesz animować, nawet kulkę, przygotuj się, preprodukcja to podstawa.
    ja często poświęcam kilka dni zanim zacznę animować, jak mam oczywiście czas, bo przy zleceniach to różnie.
    rozrysowuje proste pozy, czy chociaż by storyboard. Potem idzie z górki, nie wymyślasz, a animujesz.

ps. boris - też mam dzieciaka, 5l, jak był mniejszy, brałem kartkę/zeszyt czy cokolwiek, i pilnując rysowałem.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

odnawiam watek po kilku miesiacach robienia rzeczy, ktorych nie powinienem robic.
    Na pierwszy strzal poslalem Kayle do szkoly piechota.
    Moze dodam, ze nie jest to ukonczona animacja, a tylko przypomnienie sobie walkcyklu.
    W sumie animowana jest tylko polowa postaci, a dalej copy/paste + offset :-)
    Nie bede go poprawial, ale chetnie wyslucham wszelkich uwag...

Moze przy okazji zadam pytanie, czy uzywacie pickerow przy animacji?
    Do Kayli jest taki sliczny picker, ale zauwazylem, ze w toku pracy w ogole go nie uzywam i wole w perspektywie klikac na krzywe.

Link do dropboxa z plikami 1-24.png (nie mam kodeka w systemie):
    https://www.dropbox.com/s/pk7bdo0hkrn2obq/walk.zip?dl=0
    Ostatnio edytowane przez Boris ; 05-08-17 o 08:54

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Kayla dowiedziala sie, ze sa wakacje i wraca...

perspektywa:
    https://www.dropbox.com/s/45qheu78u3...a_RUN.zip?dl=0

front nieco z gory:
    https://www.dropbox.com/s/1y14ez6srf...FRONT.zip?dl=0

1-24 jpg
    Ostatnio edytowane przez Boris ; 12-08-17 o 20:04

Member
    Awatar marekkonieczny
    Podziękowania

Domyślnie

Ciekaw jestem, ale nie chce mi się tego ściągać :P Borys idz na przeciw lenistwu i ładuj to w mp4 ! :D

Uprawnienia umieszczania postów